ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Srebrny Medal dla SERETIDE

W konkursie na "Lek Dwudziestolecia", ogłoszonym przez Redakcję miesięcznika Gazeta Farmaceutyczna, Seretide( flucticasoni propionas, samlmeterolum ) firmy GlaxoSmithKline otrzymał srebrny medal. Nagroda została wręczona podczas Dnia Polskiej Farmacji (17 maja 2012r.) w Galerii Porczyńskich w Warszawie.
 
GlaxoSmithKline (GSK) to globalna firma farmaceutyczna

GlaxoSmithKline (GSK) to globalna firma farmaceutyczna, zatrudniająca ponad 96 tyś. osób w 100 krajach na całym świecie. Posiada 12 centrów badawczo-rozwojowych, w których pracuje ponad 12 tyś. naukowców,oraz 80 fabryk leków i szczepionek na całym świecie. GSK to firma produkująca leki i szczepionki wykorzystywane zarówno w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak i rzadkimi. Głównymi obszarami terapeutycznymi firmy są choroby układu oddechowego, neurologia, wirusologia, antybiotykoterapia, onkologia, dermatologia. Wśród pracowników GSK znalazło się aż 5 laureatów nagrody Nobla, którzy dokonali przełomowych odkryć w dziedzinie medycyny i farmacji.

 
Nowoczesny zakład w Poznaniu

Polska jest nadal atrakcyjna dla innowacyjnych inwestorów: GlaxoSmithKline zainwestowała 75 min zł w produkcję leków w Poznaniu

 
Certyfikat dla Glaxo Smith Kline
Redaktor: Redakcja   
09.12.2011.
 
« poprzedni artykuł