ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Uzasadnienie Kapituły

Dziś świat się najadł samochodów, w miastach coraz trudniej żyć, a co dopiero jeździć. Dlatego dziś znowu robią karierę konie i piękne wozy konne, które dominowały w XIX wieku. Dziś świat bogaty wraca do natury. Dlatego niebywałą karierę robią powozy konne, oraz bryczki sportowe. Co ciekawe ta gałąź gospodarki, ma dziś ponad 100 różnych zakładów, które produkują powozy konne i też wozy sportowe. Bo dziś powożenie jest sportem, który zdobywa coraz większą popularność.

 
Rozwój firmy Aron po przez sport

Hodowla rozrastała się co spowodowało podjęcie decyzji o przejęcie dużego gospodarstwa rolnego w Podrzeczu. Folwark Podrzecze jest dzierżawiony od 11 lutego 2007 roku od Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu. Gospodarstwo ma 92 hektary, które służy poprawie bytu koni (zboże, siano, słoma).

 
Jedyna hodowla koni kladrubskich w Polsce

Jedną z ras konia domowego jest koń kladrubski. Konia tego wychodowano w 1572 roku w królewskiej stadninie w Kladrubach (Czechy) należącej do cesarza Maksymiliana II.

 
Konie to mój żywioł

Końmi zafascynowany byłem od dzieciństwa, ponieważ wychowałem się w gospodarstwie rolnym, gdzie konie praktycznie były od zawsze. Dlatego też postanowiłem zakupić konia. 
Na początku stajnia znajdowała się na terenie gospodarstwa mojego ojca, które znajduje się obok firmy.

 
Powozy sportowe

Kolejnym etapem rozwoju firmy stało się zwiększenie produkcji na powozy sportowe (typu spidery, breaki i maratony) przez co zaczęliśmy promować markę na rynku polskim jak 
i europejskim. Obecnie w naszej ofercie znajduje się ok. 130 modeli powozów różnego typu, które trafiają na rynek Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Korei, Japonii, Holandii, Malty, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii oraz oczywiście Polski.

 
Tak się zaczęło
Aron - producent powozów konnych
08.01.2008.

Firmę założyłem 15 lat temu. Była to firma usługowa. Na początku zajmowałem się usługami w zakresie lakiernictwa samochodowego. W 1995 roku założyłem firmę "Aron", która zaczęła produkować powozy konne i nadal prowadzić usługi w zakresie lakiernictwa. Załoga liczyła wówczas 6 osób. Firma pracowała oczywiście w kooperacji. Zaczęliśmy produkować powozy metalowe jako powozy rekreacyjne i treningowe.

Rozwój firmy następował bardzo dynamicznie, dobudowaliśmy warsztat o powierzchni 1.000 m 2 z poszczególnymi działami tj. ślusarnia, lakiernia, montaż. Firma przyjęła nowych pracowników. W 1996 roku pracowało 27 osób. Założyliśmy stronę internetową www.aronpowozy.pl oraz www.coyaltix.com. Promocja produktów firmy "Aron" na rynku polskim następowała poprzez liczne wystawy (Warszawa, Lubań k/Kościerzyny, wystawa regionalna w Gostyniu). W 1997 roku wyjechaliśmy na wystawę do Holandii (Hertogenbosch) oraz do Berlina (Hippologica). Promocja trwała przez kolejne trzy lata. W międzyczasie zaczęła bardzo dobrze prosperować sprzedaż internetowa. By wyjść naprzeciw potrzebom klienta zaczęliśmy renowację starych powozów, było to dobrym doświadczeniem poznania technologii powozów drewnianych. Musieliśmy stworzyć dodatkowy dział (stolarnia), powiększyć zakład i poszerzyć produkcję o powozy drewniane typu Victoria, Vis a Vis, Landauer. Jakość wykonywanych przez firmę "Aron" usług spowodowała zwiększenie zamówień na bryczki, zwiększyliśmy załogę 
do liczby 43 osób. W tym czasie produkowaliśmy od 38 do 40 bryczek miesięcznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »