ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Kapituła Nagrody Gospodarczej

Kapituła Nagrody Gospodarczej, która działa przy Stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan przyznała “KRYSZTAŁOWY PUCHAR POLSKI" oraz “ZŁOTY MEDAL" dla najlepszego konsorcjum firm z grupy Bilfinger Berger: HB-6, WPRD, PPRM w Polsce

Kapituła Nagrody Gospodarczej uzasadnia

Kapituła Nagrody Gospodarczej działa przy stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan, celem tego Ruchu są silne gospodarcze regiony. Kapituła od 9 lat przyznaje "Kryształowy Puchar Polski" oraz "Złoty Medal", dla najlepszych firm w Polsce. Dotychczas nagrodziliśmy około 60 firm, gdzie ich produkcja roczna przekracza już 100 mld. złotych. Przez 5 lat inna firma z nagrodzonej branży nie może dostać tej nagrody. Kapitułę reprezentują ludzie zasłużeni dla Wielkopolski.

 
Koncern Bilfinger Berger AG

Grupa Kapitałowa Hydrobudowa-6 należąca do międzynarodowego koncernu Bilfinger Berger AG jest jednym z wiodących holdingów budowlanych na rynku polskim. Największe przedsiębiorstwa tworzące grupę to:

  • Hydrobudowa-6,
  • Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych
  • Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych.
 
Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych

Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych od 1945 r., jest jedną z wiodących firm i budownictwa mostowego na rynku polskim, a od roku 2005 przedsiębiorstwo stało się, poprzez Hydrobudowę-6 S.A., członkiem Grupy Kapitałowej Bilfinger Berger.

 
Bilfinger Berger Polska, dawniej: WPRD

Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych specjalizuje się w realizacji istotnych dla gospodarki inwestycji drogowych i lotniskowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy zatrudnionych specjalistów oraz rzetelności, firma zajmuje znaczącą pozycję na rynku. Setki kilometrów dróg, ulic, tras szybkiego ruchu i lotnisk w Polsce, a także w Czechach, Libii i Iraku zostało wykonanych przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

 
Hydrobudowa-6 S.A.
Bilfinger Berger Polska
04.03.2008.

Hydrobudowa-6 specjalizuje się w dostarczaniu klientom usług z dziedziny szeroko pojętego budownictwa. Doświadczenie i wiedza fachowa w budowaniu, infrastrukturze i usługach przemysłowych stawia firmę na pozycji liderów polskiego rynku.

Nowy most w Koninie

Istniejąca na polskim rynku od 1947 r. należy obecnie do największych i najbardziej doświadczonych firm budowlanych w kraju. Głównym akcjonariuszem firmy od 1994 r. jest międzynarodowy koncern budowlany Bilfinger Berger AG z siedzibą w Mannheim w Niemczech. Dzięki umiejętnemu łączeniu posiadanego przez koncern know-how z potencjałem: polskiego przedsiębiorstwa, firma i jej pracownicy zapewniają klientom usługi na najwyższym poziomie. Ale nic nie stoi w miejscu. Postęp technologiczny w świecie budownictwa, a także wzrost ryzyka wymaga od kadry zarządzającej i pracowników firmy systematycznego podnoszenia specjalistycznych umiejętności, dużej wiedzy z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz profesjonalnych zachowań w miejscu pracy.

Od zarania swojego istnienia Hydrobudowa-6 podejmowała się realizacji odpowiedzialnych zadań począwszy od powojennej odbudowy infrastruktury technicznej stolicy. Dziś swoim zasięgiem działań obejmuje cały kraj. Dzięki pozyskaniu inwestora strategicznego, firmy Bilfinger Berger, posiada dostęp do nowoczesnych technologii z sukcesem stosowanych przez przedsiębiorstwa należące do koncernu na całym świecie. Tym samym wzrosła konkurencyjność firmy, bowiem tu w Polsce, jak i w każdym innym punkcie naszego globu, mogą dostarczyć klientowi taką samą, wysoką jakość usług.

Obecnie firma koncentruje się na realizowaniu inwestycji ekologicznych i infrastrukturalnych finansowanych z funduszy europejskich.

 
« poprzedni artykuł