Szanowni Państwo!
12.11.2009.

Gmina Duszniki

O rozwoju gminy decyduje samorząd. Ale też jest ważne kto kieruje samorządem. Wójt gminy Duszniki Adam Woropaj, postanowił z gminy wiejskiej zrobić miasto. Żeby zrobić miasto, to trzeba mieć infrastrukturę techniczną. Dziś gmina Duszniki jest zwodociądowana w 100 proc.

Ale woda musi być dobra, o to dbają trzy stacje uzdatniania wody. Po co kupować wodę w plastikach i zatruwać środowisko. Jak jest woda, to są ścieki, dlatego gmina Duszniki ma w 75 proc. ma kanalizację i trzy oczyszczalnie ścieków. Wielkopolska na gazie leży i gmina ma kopalnie gazu w Podrzewiu, która zabezpiecza wsie i zakłady w gaz. Jeżeli do tego dodamy, że w gminie jest dostępny internet i na całości są telefony stacjonarne i komórkowe. Gmina będzie budować 64 turbiny wiatrowe, które dadzą moc 160 MW, czyli w infrastrukturze technicznej będzie miała wszystko. Nie ma w Polsce, a może i w Europie drugiej takiej gminy z tak wspaniałą infrastrukturą techniczną. Kto jest twórcą tego dzieła wspaniały wójt Andrzej Woropaj. Gmina jest dobrze położona, ma dobre drogi asfaltowe, na południu autostrada A2, na północy stara A2, łatwe połączenie z Poznaniem. To wszystko powoduje, że rozwija się gospodarka, a mieszkańcy Poznania wybierają do zamieszkania Duszniki. Zastanawiam się czy Andrzej Woropaj nie powinien być lepiej wykorzystany na wyższych szczeblach władzy, bo On z wsi zrobił miasto. To właśnie „Tu warto żyć”, a nie w Poznaniu. Dziś gmina Duszniki ma wspaniałe szkolnictwo, dobre drogi, a w każdej rodzinie jest samochód.

Herbapol

Ta firma ma 140 lat, rozpoczęło się od Barcinkowskich, potem przyszli Czepczyńscy, a od 30 lat rządzi Ryszard Wojtkowiak. Jest to wzorcowa firma, została sprywatyzowana i jest spółką pracowniczą. Balcerowicz je zwalczał a one maja się wspaniale. Uhonorowaliśmy Ryszarda Wojtkowiaka tytułem Wybitnego Wielkopolanina, bo to co zrobił to dzieło doskonałe, a pracujący tam ludzie czują, że już są w Europie, a tych wybrańców jest ok. 500. Okazuje się, że można, a dobra firma szanuje ludzi i dobrze im płaci. I co najważniejsze jest to firma polska.

Polityka

Na szczycie NATO-wskiej konferencji Prezydent RP Lech Kaczyński spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obama, powiedział, że w drodze będzie przekonywał prezydenta USA do instalacji tarczy antyrakietowej. Przypomniał, że minister Radek Sikorski powiedział, że strategicznym celem powinno być wciągnięcie Rosji do NATO. Jedna Polska a prezydent i rząd nie mówią jednym głosem, dlatego ja pisząc ten felieton zastanawiam się, kto tu ma rację? Dlatego zamieściliśmy materiały o gazie i też się zastanawiamy dlaczego nie wydobywamy gazu polskiego? Państwo ocenią ten materiał. Przytaczamy wypowiedzi Angeli Merkel, która tak pisze: „W jaki sposób włączyć w tę architekturę Rosję? Rosja współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi w wysiłku na rzecz rozbrojenia. Ale Rosja jest też częścią Europy”. Czyli Radosław Sikorski popiera politykę wielkich krajów Europy i on też mówi, że Rosję trzeba wciągnąć do NATO. Jeżeli Unia chce współpracować z Rosją, a Sikorski chce stanąć na czele NATO w przyszłej kadencji, to musi mówić tym samym głosem co Europa. Według prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rosja jest zagrożeniem dla Europy i NATO. Ale Europa i USA wolą z Rosja współpracować. Europa potrzebuje rosyjskich surowców i chce Rosji sprzedawać swoje osiągnięcia gospodarcze. Rosja to wspaniały, wielki rynek, a jeżeli Polska będzie współpracować z Rosją to będziemy Finlandią albo drugą Kanadą. Kto tego nie rozumie nie powinien rządzić Polską, wiek XX to już tylko historia, której prezydent Lech Kaczyński nie jest w stanie zmienić. Co możemy zrobić to wyjść z Afganistanu, a za nas niech pojadą Duńczycy, Włosi, Francuzi i Hiszpanie. My już zrobiliśmy swoje.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484