ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Antyki Galeria Mokra

{mosimage} {mosimage} {mosimage}

Joanna Woch - historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kolekcjoner w trzecim pokoleniu. Wydała wspaniałą książkę BIEDERMEIER - Przewodnik dla Kolekcjonerów. Książka ta interesuje nie tylko kolekcjonerów, ale także miłośników sprzętów biedermeierowskich, które cieszą się także niesłabnącym powodzeniem na polskim rynku antykwarycznym. Joanna Woch prowadzi swoją Galerię Sztuki Mokra w Poznaniu przy ul. Chwaliszewo 72/2. Dziś poznaniacy, wielkopolanie budują wiele domów, ażeby miały one swój klimat, warto mieć w domu dzieła sztuki. Zachęcamy państwa do zwiedzenia Galerii Mokrej, gdzie spotkacie Państwo wspaniałą obsługę, która doradzi co kupić, aby dobrze czuć się w swoim domu.

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}


Galeria specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych płócien polskiego malarstwa XIX oraz XX wieku do II wojny światowej.

Oferujemy prace takich artystów jak: Aleksander Orłowski, January Suchodolski, Piotr Michałowski, Jacek Malczewski, Olga Boznańska, Wojciech Weiss, Leon Wyczółkowski.

Galeria początkowo miała dwie siedziby - na ul.Strzałowej oraz na ul. Mokrej. Od 2004 roku Galeria Mokra mieściła się w Pasażu w Bazarze Poznańskim przy ul. Paderewskiego, obecnie znajduje się przy ul. Chwaliszewo 72/2.

Oceny i weryfikacji dzieł prezentowanych w Galerii Mokrej dokonuje Irena Bal - historyk sztuki i biegła sądowa dla Warszawy, rzeczoznawca Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz wybrani specjaliści z poszczególnych placówek na świecie.

Do naszych konsultantów należą:

Roman Stasiuk, kierownik Laboratorium Fotografii Dokumentacyjnej w Zakładzie Badań Specjalistycznych i Technik Dokumentacyjnych Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie;

Grażyna Macander-Majkowska, starszy wykładowca Pracowni Konserwacji i Restauracji Grafiki i Rysunku w Katedrze Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, rzeczoznawca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

Profesor Doktor Maria Lubryczyńska, kierownik Pracowni Konserwacji i Restauracji Malarstwa Tablicowego i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

Antoni Niedżwiecki, konserwator malarstwa sztalugowego i rzeźby polichromowanej przy Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.


Galeria Mokra

ul. Chwaliszewo 72/2

61-104 Poznań

telefon: 061 8518737,

mail: info@galeriamokra.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 09 - 16

sobota: nieczynne
 
Antyki Galeria Mokra
Filtruj     Kolejność     Pokaż # 
Data Tytuł pozycji Autor
26.10.2012. Antyki Galeria Mokra Redakcja
 
««  start « poprz. 1 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 1 z 1