ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Moje życie

Urodziłem się w podleszczyńskim Gronowie, w rodzinie z silnymi tradycjami rolniczymi. Dziadek Tomasz był rolnikiem, ale także posłem do Sejmiku Wielkopolskiego, współzałożycielem Banku Rolnego w Osiecznej i mleczarni w Lesznie. Na leszczyńskiej ziemi urodzili się moi pradziadowie, dziadowie i rodzice.

 
Wybitni Wielkopolanie i polityka

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie

To ludzie, którzy zrobili coś doniosłego dla Wielkopolski. Takim dobrym przykładem jest Tytus Działyński, Władysław Zamoyski, którzy cały swój wspaniały majątek przekazali narodowi.

 
Leszno, tu chce się żyć

Rozmowa z prezydentem Leszna Tomaszem Malepszym


- Tyle samo kilometrów dzieli Leszno od Warszawy, Berlina czy Pragi. Położenie w samym niemalże środku Europy to wystarczy, by przekonać inwestorów zagranicznych do generowania zysków właśnie tutaj?

- Doskonałe położenie Leszna to nie jedyny atut naszego miasta. Wykwalifikowani pracownicy, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura okołobiznesowa sprawiają, że Leszno jest bardzo dobrym miejscem do prowadzenia działalności nie tylko przez krajowych inwestorów, ale również przez kapitał zagraniczny. Zresztą już w tej chwili w mieście prowadzą działalność firmy z udziałem kapitału szwedzkiego, holenderskiego, niemieckiego czy japońskiego. Takie fakty najlepiej przekonują o atrakcyjności inwestycyjnej miasta

 
Tomasz Malepszy - Prezydent miasta Leszno
Filtruj     Kolejność     Pokaż # 
Data Tytuł pozycji Autor
29.11.2007. Leszno, tu chce się żyć Redakcja
29.11.2007. Wybitni Wielkopolanie i polityka Redakcja
29.11.2007. Moje życie Tomasz Malepszy
 
««  start « poprz. 1 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 3 z 3