ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

 
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Dlaczego 20 lat po komunizmie szuka się agentów SB wśród samorządowców?
Autor: Tadeusz Małachowski   
17.06.2009.

Mamy wspaniałych prezydentów. Kazimierza Pałasza prezydenta Miasta Konina, Polska Głos Wielkopolski oceniła go na cztery gwiazdki, w Koninie na każdym kroku coś się dzieje. Rozbudował wyższe uczelnie, nastąpił rozwój przemysłu wybudował nowy most przez Wartę do autostrady A2. Mimo, że pochodzi z lewicy, wygrywa wszystkie wybory jak chce. Bo ludzie widzą jak Konin zmienia się na dobre.

Zbigniew Kosmatka z zapadłej dziury jaka była Piła, zrobił piękne, czyste miasto. W rankingu dostał pięć gwiazdek – po prostu najlepszy. „Nasza Wielkopolska” doceniła ich ogromny wkład w rozwój swych miast i też Wielkopolski. To wszystko co robili, to zawsze z myślą o ludziach i robili to dla Wielkopolski i Polski, czytaj III RP.

Józef Piłsudski powiedział 3 lipca 1923 roku w hotelu Bristol na bankiecie w Warszawie, kiedy miał już warszawki dość:

„Na pomniku są słowa: „Honor i Ojczyzna”. Szukasz honoru? Znajdziesz Twojego następcę także w błocie, błocie rodzimem!

Błotem został napojony. Taki jest los tych, którzy weszli na szczyt Polski bez honoru. (...). l ja idę do błota. Tym symbolem chciałem was pożegnać. Gdzie indziej w stosunku do reprezentantów państwa, nawet, gdy są nieuczciwi, ukrywa się to, czyni się wysiłki by, na reprezentancie plamy nie było, by błyszczał jak tarcza (...) U nas inaczej - każdy, który jest na szczycie musi iść do błota i tylko, gdy dostatecznie błota się napije, to wtedy ma być godnym Polski”.

Klasyczny atak na Lecha Wałęsę, Libickiego na biskupów, a teraz, że agentami byli Kazimierz Pałasz i Zbigniew Kosmatka i wicemarszałkowie. A co oni takiego wielkiego zrobili, oni teraz dopiero w III Rzeczypospolitej pokazali swoje talenty i je wykorzystali dla wolnej Polski. Wydawało mi się, że Polska w pierwszym okresie zdobyła się na naprawę Rzeczypospolitej, ale dziś widzimy, że wraca znowu stare. Co zrobić żeby znowu Polskę na drogę naprawy popchnąć. Dziś powinno się tylko liczyć, to co teraz zrobił dla nowej europejskiej Polski.

Janina Paradowska zadała pytanie Rafałowi Dutkiewiczowi Prezydentowi Wrocławia:

Skarży się Pan, że pana straszą, aby nie wchodził w ogólnopolską politykę. Kto właściwie Pana straszy?

Od sześciu lat myślę, że jestem z powodzeniem, prezydentem Wrocławia. Przeszedłem więc przez okres rządów SLD, przez okres „reżimu” pisowskiego, a teraz nastał czas Platformy. Gdy zacząłem pełnić tę funkcję, szokowała mnie atmosfera, w której dało się odczuć pewien nastrój – nie bądź taki dzielny , jest aparat związany ze służbami, są możliwości robienia czarnego PR, więc uważaj. Ten mechanizm dało się odczuć, gdy rządził SLD. Na początku rządów PiS też był obecny w różnych rozmowach czy rzucanych półsłówkach. Niestety, ta sama atmosfera, powtarza się, gdy do władzy doszło PO. Dla mnie jest to szokiem, sądziłem bowiem, że rządy Platformy oznaczają definitywne rozstanie z tamtymi klimatami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »