ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

 
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Komórki zrobiły karierę w Polsce i na Świecie
Autor: Filipina Klapczyńska   
19.06.2009.

Na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12 komórki na osobę. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w Polsce na koniec roku było 44,032 mln aktywnych kart SIM. W 2008 roku liczba telefonów komórkowych wzrosła o ponad 1,176 mln sztuk.

Są ludzie, którzy się dziwią, mamy więcej komórek niż ludzi? Ale zapominają, że dziesiątki firm daje pracownikom komórki, które mają wykorzystywać wyłącznie do celów służbowych, dlatego trzeba mieć swoją prywatną komórkę. 100 tys sprzedanych iPhone-ów w Polsce, czy to dużo czy mało. Na świecie sprzedano 15 mln iPhone-ów, ale jest to produkt Apple’a, a ona zakazała informować o wielkości sprzedaży. Polityka napisała Janis Krums, miał szczęście bo płynął promem rzeką Hudson, gdy za oknem zobaczył dryfującego Airbusa z setką ludzi na skrzydłach, wyjął swojego iPhone-a zrobił zdjęcia i twittnął je do internetu. To te telefony mają twitter to nowe urządzenie komunikacji rodzaj bloga, tyle,że złożonego z wpisów długości sms-a, które łatwo nadać z telefonu do internetu.

Krums napisał:”Samolot wpadł do Hudson. Jestem na promie, który zgarnie pasażerów. Dom wariatów”. Czyli znajomi Junisa Krumsa wiedzieli więcej niż CNN . Czołowe kanały chciały dotrzeć do kamer przemysłowych, ale zła jakość obrazów uniemożliwiła emisję.

Szukali i znaleźli twit Krumsa. I w ciągu kilku minut stał się najbardziej poszukiwanym gościem stacji telewizyjnych i autorem zdjęć na pierwszą stronę gazet. To jest klasyczny przykład, że dziś liczy się szybkość przekazania informacji z komórki do internetu i wtedy tę informację natychmiast zna cały świat. W zeszłym roku sprzedano 15 mln iPhone-ów. Ale dziś na świecie mamy 1,2 mld telefonów komórkowych. Dziś radio by już nie istniało, ale dziś cały świat jeździ samochodami, dlatego słucha muzyki, nienawidzi słuchania reklam i interesują go ważne, krótkie informacje. Co będzie z gazetami i tygodnikami piszemy w innym artykule.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »