Komórki zrobiły karierę w Polsce i na Świecie
Autor: Filipina Klapczyńska   
19.06.2009.

Na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12 komórki na osobę. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w Polsce na koniec roku było 44,032 mln aktywnych kart SIM. W 2008 roku liczba telefonów komórkowych wzrosła o ponad 1,176 mln sztuk.

Są ludzie, którzy się dziwią, mamy więcej komórek niż ludzi? Ale zapominają, że dziesiątki firm daje pracownikom komórki, które mają wykorzystywać wyłącznie do celów służbowych, dlatego trzeba mieć swoją prywatną komórkę. 100 tys sprzedanych iPhone-ów w Polsce, czy to dużo czy mało. Na świecie sprzedano 15 mln iPhone-ów, ale jest to produkt Apple’a, a ona zakazała informować o wielkości sprzedaży. Polityka napisała Janis Krums, miał szczęście bo płynął promem rzeką Hudson, gdy za oknem zobaczył dryfującego Airbusa z setką ludzi na skrzydłach, wyjął swojego iPhone-a zrobił zdjęcia i twittnął je do internetu. To te telefony mają twitter to nowe urządzenie komunikacji rodzaj bloga, tyle,że złożonego z wpisów długości sms-a, które łatwo nadać z telefonu do internetu.

Krums napisał:”Samolot wpadł do Hudson. Jestem na promie, który zgarnie pasażerów. Dom wariatów”. Czyli znajomi Junisa Krumsa wiedzieli więcej niż CNN . Czołowe kanały chciały dotrzeć do kamer przemysłowych, ale zła jakość obrazów uniemożliwiła emisję.

Szukali i znaleźli twit Krumsa. I w ciągu kilku minut stał się najbardziej poszukiwanym gościem stacji telewizyjnych i autorem zdjęć na pierwszą stronę gazet. To jest klasyczny przykład, że dziś liczy się szybkość przekazania informacji z komórki do internetu i wtedy tę informację natychmiast zna cały świat. W zeszłym roku sprzedano 15 mln iPhone-ów. Ale dziś na świecie mamy 1,2 mld telefonów komórkowych. Dziś radio by już nie istniało, ale dziś cały świat jeździ samochodami, dlatego słucha muzyki, nienawidzi słuchania reklam i interesują go ważne, krótkie informacje. Co będzie z gazetami i tygodnikami piszemy w innym artykule.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826