Ludzie gdzie my żyjemy?
Autor: Ludwik Ratajczak   
17.06.2009.

Ryszard Grobelny prezydent Poznania miał być skazany w procesie w niby tak zwanej aferze „Kulczykparku”, ale Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok skazujący. Nie przekonały Sądu argumenty prokuratury z Zielonej Góry. Nikt nigdy nie kwestionował wyceny gruntu, każdy mądry wiedział, że nigdy nie było tam parku. Do konkursu na kupno tej działki stanęła tylko Grażyna Kulczyk.

Ryszard Grobelny

Ryszard Grobelny

Czy nie było innych kupców na tę ziemię? Byli, ale uważali, że jeżeli powstała tak piękna pierwsza część, to nie należy Kulczykowej przeszkadzać. Dlatego druga licytacja odbyła się po obniżonej cenie, zgodnie z prawem. Pytam się czy tu zawinił Grobelny? Politycy chcieli usunąć Grobelnego ze stanowiska, ten proces był im na rękę .

Dziś Stary Browar jest chlubą Poznania, po prostu budynkiem kultowym. Może jednym z atrakcyjniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów. Powstała inwestycja za ok. 700 mln złotych. W tym przetargu wygrało „dobro publiczne”. Poznań w tym fragmencie miasta stał się piękniejszy. Przy ogłoszeniu wyroku, były dziesiątki dziennikarzy, reporterów, którzy czekali na zgilotynowanie Grobelnego. Oj był by bal, a tu mądry Sąd Apelacyjny każe zbadać sprawę ponownie. Zawsze broniliśmy prezydenta Grobelnego, bo uważaliśmy, że nie można skazywać człowieka bez wyroku sądowego i na dodatek w sprawie, która jest sukcesem Zarządu, Radnych po prostu całego miasta. Państwo do naszej redakcji mieliście pretensje, że uhonorowaliśmy prezydenta Grobelnego tytułem Wybitnego Wielkopolanina. Ten tytuł mu się należał, za zmiany, jakie w Poznaniu nastąpiły w minionym 15-leciu. Poznaniacy to doceniają i go wybierają. Nasza ocena jest obiektywna, nigdy nikt z naszej Redakcji z prezydentem Grobelnym kawy nie pił. Nigdy prezydent nie zaprosił nas na jakiekolwiek uroczystości. Nigdy Miasto Poznań nie zamieściło reklamy w „Naszej Wielkopolsce”. Nawet, gdy mieliśmy trudności. Dziś jesteśmy dumni, że nie dostaliśmy od miasta złotówki. W ten sposób nie jesteśmy zależni, jesteśmy wolni. Mamy inną wizję Poznania i dziesiątki razy o niej pisaliśmy.

Dziś po latach widzimy, ze nasze propozycje są realizowane z trudem, bo z trudem, ale są. 10 lat walczyliśmy o dzielnice i one będą. Mamy inny pomysł na Poznań, ale nie zwalnia to nas od obiektywizmu, dlatego cieszymy się z decyzji sądu. Gdy prezydentowi zrobiłem zdjęcie, w momencie zostania prezydentem, miał ładny kolor włosów. Dziś jest siwy. Jeżeli co miesiąc prokurator straszy go 10-letnim wyrokiem, to nie dziwię się, że osiwiał. A gazeta Polska-Głos Wielkopolski umieszcza Grobelnego na” liście wstydu”. Nie ma wyroku, a redakcja P-G.W. traktuje Go jak przestępcę. Niech Pan Ryszard się nie boi, cały Poznań za Panem stoi. Będą wybory i Grobelny dostanie dziesiątki tysięcy głosów i ponownie wygra. Chcecie Go usunąć, to pokażcie swojego kandydata już dziś , a nie przed wyborami, bo znowu Panowie przegracie. Dlaczego partie polityczne nie mają kandydata na prezydenta Poznania? Bo dziś każdy z nich uważa, że to on będzie prezydentem Poznania? Lidera się promuje przez lata, a nie dzień przed wyborami, dlatego przegracie moi Panowie ponownie.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826