ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

 
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Okradli nas na Zachodzie Polski z pieniędzy Unii
Felietony
11.12.2007.

Rząd dostał pieniądze od Unii Europejskiej na rozwój całej Polski. Ale Warszawa powiedziała, że musi dźwignąć Wschodnią Polskę, jednak szybko się okazało, że chodzi o rozwój Warszawy i Mazowsza kosztem w szczególności Zachodniej Polski. Okradali nas już od 1945 roku. “Cały kraj buduje swoją stolicę" i wtedy w 1956 roku powiedzieliśmy w Poznaniu dość złodziejstwa. Potem Gdańsk powołał “Solidarność", która miała dość rządów komunistycznych i ich sprawiedliwości.

Drogi cienkie będą budowane po 2013 r., czyli nigdy.
Wielkopolska i Pomorze Zachodnie stały się pustynią drogową.

Teraz podzielili pieniądze Unii Europejskiej według własnego widzi mi się. Każdy wie, że Warszawa żyła przez te 50 lat kosztem całej Polski i to nadal trwa.

Ta mapa pokazuje “złodziejskiego pająka" - to jest węzeł warszawski, siedem szybkich dróg z Warszawy umożliwi nowym warszawiekaom dojazd szybko do swoich wsi.Prawdziwa Warszawa zginęła w 1944 roku, a ta nowa Mazowszańska łupie Polskę równo. Opowiada już od 1945 roku, że dźwignie ziemie na Wschodzie? Tylko mówią a jak jest na Wschodzie to my wiemy. Bardzo się cieszą, że do 2013 roku wybudują za 30 mln. euro Centrum Kultury Filmowej w Nowym Mieście nad Plicą. W ten sposób z produkcji filmów wyeliminowali Łódź. Za pieniądze zrobią jak mówią polskie Hollywood. Gdy powstanie ten gigant z 10 halami produkcyjnymi, zakładem produkcji dekoracji, stajnią, końmi, wypożyczalnią kostiumów, broni i studiami castingowymi. Tylko się śmiać, kto ten Hollywood utrzyma, wiadomo cała Polska z budżetu. Ale zachciało im się też Muzeum Sztuki Nowoczesnej, dostaną aż 57 mln. euro. Gdy my chcieliśmy 10 mln. euro na Bibliotekę Raczyńskich, to namówili posłów PiS-u z Poznania, żeby głosowali przeciw. Proszę Państwa nie warto pisać o tym złodziejstwie, bo tylko będą się Państwo denerwować. Jedyne wyjście jest takie, że władze Wielkopolski i Poznania, które nie są zależne od Warszawy muszą na podział pieniędzy zareagować i zaprotestować w Unii Europejskiej.

Wojewoda załatwił budowę obwodnicy Poznania w latach 2008 - 2012

W związku z niemiarodajnymi i nierzetelnymi informacjami, jakie pojawiły się ostatnio w prasie wielkopolskiej na temat obwodnicy Poznania, Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Transportu informuje, że w wyniku porozumienia Ministra Transportu Jerzego Polaczka i Wojewody Wielkopolskiego Tadeusza Dziuby “Budowa Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi S11 odc. Północny Złotkowo - A2 (węzeł Głuchowo)" została zachowana w projekcie “Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 - 2012". Dotacja ze środków Unii na tę Obwodnicę Poznania wyniesie 800 mln. zł.

Redakcja:

My nadal uważamy, że musi być wybudowana droga S5 z Poznania do Wrocławia i S11 od morza na Śląsk.

Bardzo dobra wiadomość. Po wielu miesiącach negocjacji rząd zawarł porozumienie ze Spółką Autostrada Wielkopolska S.A. w kwestii kosztów budowy A2 od Nowego Tomyśla do zachodniej granicy kraju. Koszt jednego kilometra będzie wynosić 9,7 mln Euro.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »