ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

 
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Poznań kocha Krzesiny, F - 16
Felietony
04.03.2008.

Dziś Krzesiny są wspaniałym, nowoczesnym lotniskiem, ale co najważniejsze mamy F - 16 amerykańskie samoloty. Warto przypomnieć, że tą decyzję podjęły władze SLD. Ale Krzesiny stały się uciążliwe dla okolicznej ludności Poznania.

Lotnicy F-16

Lotnisko gęsto zabudowane, ale nie ma budynków na linii startów
i lądowań. I właśnie ci mieszkańcy od strony startów w Krzesinach mają największy hałas i stale protestują.

Niemcy budują obok Berlina największe lotnisko BBI w Europie na 40 mln pasażerów. Dostałem zaproszenie, żebym mógł ten wspaniały obiekt w budowie zobaczyć. Byliśmy w Instytucie lotnictwa, który w pigułce pokazuje wszystkie rozwiązania na tym lotnisku. Mimo starań konstruktorów samoloty robią hałas, ten ryk samolotów szkodzi ludziom przy lotnisku. Dlatego Niemcy skonstruowali okna, które pochłaniają 80 proc. hałasu. Otworzyli okno i słyszę potężny hałas, a gdy okno zamknęli, cisza.

Dlatego nie należy dawać odszkodowań finansowych za hałas na Krzesinach, ludzie pieniądze przejedzą i będą nadal niezadowoleni. Dlatego uważam, że należy wymienić okna w budynkach, ocieplić je, i też dach. Wtedy hałas samolotów nie będzie tak uciążliwy. My zaproponowaliśmy przeniesienie Ławicy na Północ za Poznań. Bo jak lotnisko Ławica, się rozwinie samoloty będą latać nocą, to ludność Poznania będzie też niezadowolona. Kto dziś w Poznaniu jest w stanie taką decyzję podjąć? Kto dziś ma wyobraźnię, że za 10 lat, będzie lądować i wylatywać 6 - 7 mln pasażerów w Poznaniu? Kto dziś z Zarządu miasta Poznania jest w stanie wyobrazić sobie Poznań w 2030 roku?

To tu Polacy w USA się szkolili

My dziś już wiemy, że samoloty robią hałas. Ale wiemy też, że lotnisko wojskowe w Krzesinach jest nośnikiem postępu. To tu należy zlokalizować oficerską szkołę nauki latania na F - 16. Tak samo w Krzesinach powinny odbywać się przeglądy samolotów F - 16 i tu powinny odbywać się remonty tych samolotów. Poznań jest dumny, że tu stacjonują najlepsze samoloty świata. Bo chcemy żeby nasza armia była sprawna i świetnie uzbrojona. A lotnicy latali na takich samych samolotach jak najlepsza amerykańska armia świata. Poznań zasługuje na to wyróżnienie, bo tu zaczynaliśmy od Zeppelina a skończyliśmy na F - 16.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »