Poznań kocha Krzesiny, F - 16
Felietony
04.03.2008.

Dziś Krzesiny są wspaniałym, nowoczesnym lotniskiem, ale co najważniejsze mamy F - 16 amerykańskie samoloty. Warto przypomnieć, że tą decyzję podjęły władze SLD. Ale Krzesiny stały się uciążliwe dla okolicznej ludności Poznania.

Lotnicy F-16

Lotnisko gęsto zabudowane, ale nie ma budynków na linii startów
i lądowań. I właśnie ci mieszkańcy od strony startów w Krzesinach mają największy hałas i stale protestują.

Niemcy budują obok Berlina największe lotnisko BBI w Europie na 40 mln pasażerów. Dostałem zaproszenie, żebym mógł ten wspaniały obiekt w budowie zobaczyć. Byliśmy w Instytucie lotnictwa, który w pigułce pokazuje wszystkie rozwiązania na tym lotnisku. Mimo starań konstruktorów samoloty robią hałas, ten ryk samolotów szkodzi ludziom przy lotnisku. Dlatego Niemcy skonstruowali okna, które pochłaniają 80 proc. hałasu. Otworzyli okno i słyszę potężny hałas, a gdy okno zamknęli, cisza.

Dlatego nie należy dawać odszkodowań finansowych za hałas na Krzesinach, ludzie pieniądze przejedzą i będą nadal niezadowoleni. Dlatego uważam, że należy wymienić okna w budynkach, ocieplić je, i też dach. Wtedy hałas samolotów nie będzie tak uciążliwy. My zaproponowaliśmy przeniesienie Ławicy na Północ za Poznań. Bo jak lotnisko Ławica, się rozwinie samoloty będą latać nocą, to ludność Poznania będzie też niezadowolona. Kto dziś w Poznaniu jest w stanie taką decyzję podjąć? Kto dziś ma wyobraźnię, że za 10 lat, będzie lądować i wylatywać 6 - 7 mln pasażerów w Poznaniu? Kto dziś z Zarządu miasta Poznania jest w stanie wyobrazić sobie Poznań w 2030 roku?

To tu Polacy w USA się szkolili

My dziś już wiemy, że samoloty robią hałas. Ale wiemy też, że lotnisko wojskowe w Krzesinach jest nośnikiem postępu. To tu należy zlokalizować oficerską szkołę nauki latania na F - 16. Tak samo w Krzesinach powinny odbywać się przeglądy samolotów F - 16 i tu powinny odbywać się remonty tych samolotów. Poznań jest dumny, że tu stacjonują najlepsze samoloty świata. Bo chcemy żeby nasza armia była sprawna i świetnie uzbrojona. A lotnicy latali na takich samych samolotach jak najlepsza amerykańska armia świata. Poznań zasługuje na to wyróżnienie, bo tu zaczynaliśmy od Zeppelina a skończyliśmy na F - 16.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826