ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie
Redaktor: Redakcja   
16.04.2015.

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

Pałac Działyńskich w Poznaniu też należy do Warszawy

Zamek w Kórniku, Arboretum, Biblioteka należą do Warszawy


Pamiętam czasy za prezydenta Szczęsnego Kaczmarka, jak Warszawa nam wmówiła, że ona musi mieć 60% udziałów w Targach. Wtedy wystąpiłem w telewizji poznańskiej, broniąc Targów. Tłumaczyłem, że Targi są poznańskie, a nie warszawskie. Oni rządzili i Targi przejęli. Kaczmarek wywalczył, że przez 15 lat ich nie sprzedadzą obcemu kapitałowi. 15 lat minęło i teraz nas straszą, że Targi Poznańskie sprzedadzą. W tej grze przeszkadzał im prezes Targów Bogusław Zalewski, żeby go usunąć zrobili go agentem. Potem przeprosili, że to pomyłka i zapłacili odszkodowanie. Wybrali Andrzeja Byrta, był dwie kadencje ambasadorem w Niemczech. Myśleli że jest już ich człowiek, ale się pomylili, twardo bronił Targów przed sprzedażą.. Rozbudował je i dziś są najnowocześniejsze w Europie. Kiedy mianowli go na ambasadora we Francji, spotkał się z dziennikarzami poznańskimi. Powiedział - brońcie Targów przed sprzedażą. Powiedział nam to czego się nie pisze, redakcje nie chcą mieć kłopotów z rządem. XIV Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna ONZ w Poznaniu odniosła niebywały sukces organizacyjny. Warszawa też się starała i w końcu je dostała w 2014 roku, dr Andrzej Byrt mówił:"postanowiliśmy ją zorganizować w Warszawie. Ogłoszono przetarg, obok nas stanęły trzy firmy. Poszedłem do ministra i mu powiedziałem, że to jest ostatni czas, żeby budować salę główną. . Powiedziałem mu, że trzeba wpłacić wadium 50 mln. zł. żeby zweryfikować firmy startujące w przetargu. Gdy to minister ogłosił firmy warszawskie wycofały się. Zdobyliśmy kontrakt, wypadły wspaniale i następne 5 konferencji klimatycznych będziemy organizować w różnych częśćiach świata. Jednak w ostatnim dniu skradziono nasze komputery, nie robiliśmy szumu bo je ubezpieczyliśmy. Zorganizować Konferencję Klimatyczną może wiele firm, ale najistotniejsze w tej sprawie jest połączenie elektroniczne, tego miejsca z całym światem. Pokazał pendrivea i powiedział, to jest cały mózg, a tego nie ukradli. Byrt w Paryżu i znów zaczyna się walka o Targi Poznańskie. Bo trzeba wybrać prezesa, który będzie wykonywał polecenia Warszawy. Tak się zastanawiam, w jakim kraju my żyjemy, żeby świadomie niszczyć Polskę. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mówi Targi wrócą do Poznania. Mam obawę, bo ten rząd zrobi wszystko, żeby mieć dodatkowe pieniądze na swoje wydatki i Targi sprzeda. A Poznań nie może się rozwijać. Już przed wojną chcieli zamienić miasto na czetry wsie, ludzi wysłać na wschód Polski. Te dobra kultury należą do Warszawy, nie chcą nam ich oddać, to jest dopiero skandal.
 
następny artykuł »