ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Warszawa chce sprzedać Targi Poznańskie

Jak można sprzedać dobry zakład, który przynosi zyski Polsce. Przecież Targi to nasza duma narodowa, a dla Poznania główny i największy czynnik rozwoju.

 
Wybitna Wielkopolanka Olga Kuźmińska

Jaka przyszłość?


Co przyniesie kolejny rok akademicki tego jeszcze nie wiem. Zaczynam 74 rok życia, przede mną wypoczynek i wkrótce wyjeżdżam na wakacje do Szwajcarii i na Majorkę z Karoliną i jej rodziną. W nowym roku akademickim zamierzam nadal prowadzić „terapię tańca”, lecz chciałabym więcej czasu poświęcić rodzinie, przyjaciołom i również sobie.
 
Starość

Po co komu starość? Wszystko ma swój cel. Każda pora życia jest ważna. Dzieciństwo, bo trzeba się nauczyć wszystkiego, co może się w życiu przydać.
 
Autostrada Wielkopolska


Szanowni Państwo!
To wielkie dzieło dr Jana Kulczyka, budowa autostrady z Konina do granicy Niemiec, została zakończona. Postanowiliśmy w tych trzech numerach Naszej Wielkopolski zostawić ślady dla potomnych, że byli ludzie, którzy postanowili zrealizować projekt budowy autostrady A2 z Konina przez Nowy Tomyśl do Świecka. Jest to flagowym przykładem skutecznego partnerstwa publiczno - prywatnego, dobrej współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem.
 
Szanowni Państwo


Starość

Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej, a więc mają szaczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczyć ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucić przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość.

Jan Paweł II
 
Polska to dziki kraj!

Najpierw fragmenty wywiadu z Mirosławem Drzewieckim z dalekiej Florydy odebrałem negatywnie. Potem stopniowo zmieniałem zdanie. Teraz jestem przekonany, że miał rację.
 
Polska nigdy nie będzie cywilizowanym krajem, jeżeli nie zreformuje służby zdrowia

Redakcja

Nie ma pomysłu na nowocześnie zorganizowaną służbę zdrowia w Polsce, ale też w Europie i na świecie. O czym między innymi świadczą problemy prezydenta USA Baracka Obamy.

 
Szanowni Wielkopolanie

Jedenastego grudnia 2009 roku otrzymałem trzy rarytasy:

„Naszą Wielkopolskę” III/2008, VI/2009, X/2009. Dziękuję.

Moje myśli są pisane na żywo nie na gorąco, bo od dawna przemyślane. Jeżeli znajdziecie w tym pisaniu coś, z czym się nie zgadzacie , proszę o wybaczenie. Piszę tak, jak pomyślałem, w razie czego proszę o korektę.

 
Co dalej z prasą?

Co się najbardziej udało w III RP? Każdy odpowie samorządy w gminie, powiecie i regionie. Bo one przyczyniają się do decentralizacji Polski. Pokazaliśmy socjalistom z Warszawy, że umiemy się sami rządzić. W Warszawie są wszystkie stacje telewizji państwowej i prywatnej. Odebrali regionom telewizję i utworzyli w trzecim programie telewizję informacyjną INFO i teraz bez pytania odbierają nam resztki programu trzeciego i w naszym programie antenowym nadają bez pytania swoje programy.

 
Ważne - Służba Zdrowia
Autor: Agnieszka Streich   
31.03.2010.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz

  • O podwyższenie składki na ubezpieczenie zdrowotne od 2010 roku o 0,25 proc. wystąpił do ministra finansów oraz ministra zdrowia prezes NFZ Jacek Paszkiewicz – internet.
  • Śląsk – skandal, kpina, złodziejstwo. Rada Oddziału NFZ, protestuje. Mazowieckie dostało 4,25 proc. środków więcej, a Łudzkie o 4,08 proc. więcej. A Śląsk ma najwięcej ludzi? Dlaczego rząd i NFZ utajnia ile województwa zbierają składki, a ile dostają pieniędzy od NFZ.
  • D.Tusk skąd pomysł prezesa NFZ, że od 2010 roku podniesiemy składkę o 0,25 proc. Ja się nie zgadzam.

Jak chce to złodziejstwo w podziale pieniędzy na województwa zmienić minister Kopacz.

„Nowy podział środków, po konsultacjach projektu, nowelizacji ustawy i jej uchwaleniu miał by wejść od 1 stycznia 2010 roku. Pieniądze byłyby dzielone na każdego pacjenta w takiej samej wysokości, w każdym regionie”.

„Chcemy stworzyć tzw. Fundusz Migracyjny, zarówno na poziomie centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, ale również na poziomie Oddziałów NFZ po to, aby w ramach tego funduszu uzupełnić i dowartościować te szpitale, które świadczą usługi dla całej Polski”.

Pani minister mówi: „algorytm podziału pieniędzy działa w Polsce od kilku lat”. Jak SLD doszedł do władzy i zobaczył, że 6 województw jest bankrutami, to natychmiast odebrał pieniądze Kasom Chorych i stworzył NFZ.

Dlaczego PO i Minister Kopacz nie chcą się dowiedzieć całej prawdy o Służbie Zdrowia?

Każdy obywatel płaci składkę na Służbę Zdrowia, to wiemy. Czyli Pani Minister Kopacz musi rozliczyć ile tej składki województwa zabierają. Tak było za Buzka, ale się okazało, że 6- ciu województwom małych ta składka, którą zbierały nie wystarczała. Co robią komuniści z SLD, tworzą NFZ i centralę umieszczają w Warszawie. Pani Minister Kopacz nie chce rozliczyć ile województwa zabierają składki, a ile od NFZ dostają. Takie rozliczenie pokaże, które województwa żyją kosztem innych. Zobaczymy, które województwa są najbardziej okradane , a które dotowane z pieniędzy innych województw. A co z zadłużonymi szpitalami, wszystkie je należy pokazać. Są województwa bez długów, ale są województwa z gigantycznymi długami. Dlaczego NFZ i Minister Kopacz nie chce tych danych ujawnić. One nic nie zmienią, ale pokażą całe bagno w służbie zdrowia. I pokażą województwa, które nigdy nie powinny być województwami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »