ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan
Autor: Ludwik Ratajczak   
22.01.2015.

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Katedra w Poznaniu


Polska w niebywały sposób się odrodziła, a jej rozwój gospodarczy budzi podziw świata. Wielkopolska jest dumą Polski, to zasługa nas wszystkich, bo to my Wielkopolanie poprzez solidną pracę doprowadziliśmy do niebywałego rozkwitu Wielkopolski. Nasza Wielkopolska to czasopismo, które powstało żeby cała Polska wiedziała, że tu na tej ziemi rządzą Wielkopolanie i nie chcemy żeby nami rządziła Warszawa. Kiedyś burmistrz małego miasta napisał do mnie: "Wielkopolska to matka nasza, a ojcem jest Poznań, dlatego my Wielkopolanie nie możemy naszych rodziców zawieść, musimy zawsze być wzorem dla innych". Papież Jan Paweł II w Poznaniu powiedział: "Polska zaczęła się od Mieszka I i Bolesława Chrobrego, zawsze o tę Polskę dbali, żeby się trzymała. TU SIĘ POCZĘŁA POLSKA PAŃSTWOWOŚĆ. Dlatego wybudowaliśmy w Poznaniu Zamek Królewski. Bo my Wielkopolanie tę Polskę zbudowaliśmy. Doszliśmy do wniosku, w redakcji Naszej Wielkopolski, że musimy pokazać Polsce ludzi, którzy tworzyli tę potęgę naszej ziemi. Pokazujemy 25 Wybitnych Wielkopolan, którzy najbardziej dla Wielkopolski się zasłużyli w tym dwudziestopięcioleciu. W ciągu naszej działalności pokazaliśmy 141 Wybitnych Wielkopolan, w tym około 40% są to postaci historyczne, które są znane w całej Polsce. Ale dziś mamy 25 rocznicę powstania wolnej Polski. Wielkopolska jest już regionem gospodarczo bardzo silnym, na dobrym poziomie. Ten rozwój zawdzięczamy ludziom, tu od setek lat żyjącym, to oni poprzez swoją pracę dźwigają region na wysoki poziom. Pokazujemy tych ludzi, bo są tego warci i warto się zastanowić jak welki wpływ oni mieli na rozwój Wielkopolski i też Poznania.

Poznań ma nowego prezydenta

Mieliśmy szczęście, że na czele Poznania zawsze byli wielcy prezydenci. Cyryl Ratajski, Andrzej Wituski, Wojciech Szczęsny Kaczmarek, Ryszard Grobelny. Teraz mamy Jacka Jaśkowiaka, pomagajmy mu, bo to od nas zależy, żeby był też Wielkim Prezydentem Poznania.

NAJWIĘKSZY SUKCES POLSKI W TYM 25 LECIU


1. Obalenie komuny przez Solidarność

2. Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej

3. Wstąpienie Polski do NATO

4. Samorząd w gminie, powiecie i regionie

5. Fundusze Unijne

Tych pięć spraw przyczyniło się do tego, że dziś Polska jest na 20 miejscu na świecie. Dołączamy komentarze Sławomira Mizerskiego Polityka.

Problem w tym, że m.in. dzięki nie­uzasadnionej radości wywołanej nieopanowanym zaopatrywaniem się w produkty, Polska trzyma się na tyle dobrze, że w dorocznym ran­kingu najcenniejszych nazw krajów, markę Poland wyceniono na ponad 600 mld dol. Przy wycenie pod uwa­gę wzięto międzynarodową reputa­cję, system zarządzania krajem, PKB na głowę, inwestycje, poziom konsumpcji i innowacji. Aktualną wycenę Polski i jej 20 miejsce w rankingu można uznać za suk­ces, zwłaszcza że o wiele silniejszą i bardziej znaną na świecie markę o nazwie Russian Federation wyce­niono tylko niecałe dwa razy drożej, czyli 1 miliard 200 milionów dolarów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »