Image
ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
 
Dlaczego został zamordowany Dieter Przewdzing?

Bo ruszył absurdalną, szkodliwą dla całej Polski ustawę z 2003 roku, która pozwala firmom na dowolne przenoszenie swoich siedzib na terenie kraju, jednak firmy przenoszą się w większości do Warszawy i ten zarząd zabiera wypracowane podatki do Warszawy.

 
Zwolennik śląskiej autoomii zabity

Tej sprawie zabójstwa chce się przyglądać Prokuratura Generalna

 
Ustawa o likwidacji spółdzielni mieszkaniowych

Posłanka Lidia Storoń z Platformy Obywatelskiej opracowała ze swoimi kolegami Ustawę o likwidacji Spółdzielni Mieszkaniowych. Zamiast Spółdzielni Mieszkaniowych będą Wspólnoty Mieszkaniowe.

 
Budowa dróg w Wielkopolsce
Autor: Redakcja   
29.04.2013.
Nie pozwolić się okradać z dróg ekspresowych przez rząd Donalda Tuska Warszawa buduje drogi ekspresowe z budżetu UE w latach 2014-20 do Gdańska, Białegostoku, Terespola, Lublina, Radomia, Krakowa. Czyli powstaje gigantyczny węzeł za pieniądze Unii.

Budowa dróg w Wielkopolsce

Budowa autostrad i dróg ekspresowych

jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku

Węzeł Zakrzewo - S-11 Zachodnia Obwodnica Poznania


Okradziona Wielkopolska
Odcinek S-11 z Poznania nad morze będzie budowany w latach 2028-34, czyli nigdy. Bo już nie będzie pieniędzy z Unii. S-5 z Poznania do Wrocławia miała być gotowa na Euro 2012, a będzie zbudowana w latach 2014-2020? S-11 z Poznaia do Katowic to droga o wielkim natężeniu ruchu została przez rząd Tuska zlikwidowana, jej nie ma na mapie. A S-5 do Bydgoszczy ma być zbudowana dopiero 2021-27r.. To jest wielki skandal, dlatego 2 posłów z PSL z Wielkopolski głosowało za usunięciem Ministra Transportu pana Nowaka. Marszałek Województwa Wielkopolskiego powinien zaprotestować i zwrócić się do Unii, ażeby pieniądze na drogi Wielkopolska dostawała bez pośrednictwa Warszawy. A w wyborach do Sejmu Wielkopolanie nie powinni głosować na Platformę Obywatelską. Mamy dosyć okradania Wielkopolski przez rząd Donalda Tuska.

Redakcja

Ps. Pomorze Zachodnie i Ściana Wschodnia to pustynie drogowe. Zamość-Lublin-Białystok, tę drogę będą budować w latach 2028-34. To jak rząd Tuska chce te ziemie dźwignąć gospodarczo?

Poznań po Warszawie jest drugim węzłem kolejowym w Polsce. 17 milionów pasażerów. Dziś możemy jechać z prędkością 120 - 200 k/h do Warszawy, Berlina, Szczecina. Budowana jest obecnie linia do Wrocławia i częściowo do Bydgoszczy 120 -200 km/h. Zaniedbana jest linia PKP do Piły i dalej do Koszalina. Koszt budowy tej trasy do Piły to 600 mln. zł.. mozna tę trasę zmodernizować za pieniądze z Unii. Urząd Marszałkowski zmodernizował linie kolejowe do Wągrowca i Wolsztyna. Poza tym zakupiono 22 pociągi Elfy za 500 mln. zł.. Termin dostaw do 2014 roku. Tą trasą nikt nie jest zainteresowany w Warszawie. Urząd Marszałkowski podjął decyzję o modernizacji tej trasy do Piły, bo z tej strony dużo ludzi przyjeżdża do pracy w Poznaniu. Na tej mapie Państwo widzą, że najszybsze trasy to Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Katowice. Warszawa nie jest centrum przemysłu, ale Gdańsk, Sopot są atrakcjami turystycznymi. A, że rządzą to takie trasy sobie projektują.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »