ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Budowa dróg w Wielkopolsce
Autor: Redakcja   
29.04.2013.
Nie pozwolić się okradać z dróg ekspresowych przez rząd Donalda Tuska Warszawa buduje drogi ekspresowe z budżetu UE w latach 2014-20 do Gdańska, Białegostoku, Terespola, Lublina, Radomia, Krakowa. Czyli powstaje gigantyczny węzeł za pieniądze Unii.

Budowa dróg w Wielkopolsce

Budowa autostrad i dróg ekspresowych

jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku

Węzeł Zakrzewo - S-11 Zachodnia Obwodnica Poznania


Okradziona Wielkopolska
Odcinek S-11 z Poznania nad morze będzie budowany w latach 2028-34, czyli nigdy. Bo już nie będzie pieniędzy z Unii. S-5 z Poznania do Wrocławia miała być gotowa na Euro 2012, a będzie zbudowana w latach 2014-2020? S-11 z Poznaia do Katowic to droga o wielkim natężeniu ruchu została przez rząd Tuska zlikwidowana, jej nie ma na mapie. A S-5 do Bydgoszczy ma być zbudowana dopiero 2021-27r.. To jest wielki skandal, dlatego 2 posłów z PSL z Wielkopolski głosowało za usunięciem Ministra Transportu pana Nowaka. Marszałek Województwa Wielkopolskiego powinien zaprotestować i zwrócić się do Unii, ażeby pieniądze na drogi Wielkopolska dostawała bez pośrednictwa Warszawy. A w wyborach do Sejmu Wielkopolanie nie powinni głosować na Platformę Obywatelską. Mamy dosyć okradania Wielkopolski przez rząd Donalda Tuska.

Redakcja

Ps. Pomorze Zachodnie i Ściana Wschodnia to pustynie drogowe. Zamość-Lublin-Białystok, tę drogę będą budować w latach 2028-34. To jak rząd Tuska chce te ziemie dźwignąć gospodarczo?

Poznań po Warszawie jest drugim węzłem kolejowym w Polsce. 17 milionów pasażerów. Dziś możemy jechać z prędkością 120 - 200 k/h do Warszawy, Berlina, Szczecina. Budowana jest obecnie linia do Wrocławia i częściowo do Bydgoszczy 120 -200 km/h. Zaniedbana jest linia PKP do Piły i dalej do Koszalina. Koszt budowy tej trasy do Piły to 600 mln. zł.. mozna tę trasę zmodernizować za pieniądze z Unii. Urząd Marszałkowski zmodernizował linie kolejowe do Wągrowca i Wolsztyna. Poza tym zakupiono 22 pociągi Elfy za 500 mln. zł.. Termin dostaw do 2014 roku. Tą trasą nikt nie jest zainteresowany w Warszawie. Urząd Marszałkowski podjął decyzję o modernizacji tej trasy do Piły, bo z tej strony dużo ludzi przyjeżdża do pracy w Poznaniu. Na tej mapie Państwo widzą, że najszybsze trasy to Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Katowice. Warszawa nie jest centrum przemysłu, ale Gdańsk, Sopot są atrakcjami turystycznymi. A, że rządzą to takie trasy sobie projektują.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »