Budowa dróg w Wielkopolsce
Autor: Redakcja   
29.04.2013.
Nie pozwolić się okradać z dróg ekspresowych przez rząd Donalda Tuska Warszawa buduje drogi ekspresowe z budżetu UE w latach 2014-20 do Gdańska, Białegostoku, Terespola, Lublina, Radomia, Krakowa. Czyli powstaje gigantyczny węzeł za pieniądze Unii.

Budowa dróg w Wielkopolsce

Budowa autostrad i dróg ekspresowych

jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku

Węzeł Zakrzewo - S-11 Zachodnia Obwodnica Poznania


Okradziona Wielkopolska
Odcinek S-11 z Poznania nad morze będzie budowany w latach 2028-34, czyli nigdy. Bo już nie będzie pieniędzy z Unii. S-5 z Poznania do Wrocławia miała być gotowa na Euro 2012, a będzie zbudowana w latach 2014-2020? S-11 z Poznaia do Katowic to droga o wielkim natężeniu ruchu została przez rząd Tuska zlikwidowana, jej nie ma na mapie. A S-5 do Bydgoszczy ma być zbudowana dopiero 2021-27r.. To jest wielki skandal, dlatego 2 posłów z PSL z Wielkopolski głosowało za usunięciem Ministra Transportu pana Nowaka. Marszałek Województwa Wielkopolskiego powinien zaprotestować i zwrócić się do Unii, ażeby pieniądze na drogi Wielkopolska dostawała bez pośrednictwa Warszawy. A w wyborach do Sejmu Wielkopolanie nie powinni głosować na Platformę Obywatelską. Mamy dosyć okradania Wielkopolski przez rząd Donalda Tuska.

Redakcja

Ps. Pomorze Zachodnie i Ściana Wschodnia to pustynie drogowe. Zamość-Lublin-Białystok, tę drogę będą budować w latach 2028-34. To jak rząd Tuska chce te ziemie dźwignąć gospodarczo?

Poznań po Warszawie jest drugim węzłem kolejowym w Polsce. 17 milionów pasażerów. Dziś możemy jechać z prędkością 120 - 200 k/h do Warszawy, Berlina, Szczecina. Budowana jest obecnie linia do Wrocławia i częściowo do Bydgoszczy 120 -200 km/h. Zaniedbana jest linia PKP do Piły i dalej do Koszalina. Koszt budowy tej trasy do Piły to 600 mln. zł.. mozna tę trasę zmodernizować za pieniądze z Unii. Urząd Marszałkowski zmodernizował linie kolejowe do Wągrowca i Wolsztyna. Poza tym zakupiono 22 pociągi Elfy za 500 mln. zł.. Termin dostaw do 2014 roku. Tą trasą nikt nie jest zainteresowany w Warszawie. Urząd Marszałkowski podjął decyzję o modernizacji tej trasy do Piły, bo z tej strony dużo ludzi przyjeżdża do pracy w Poznaniu. Na tej mapie Państwo widzą, że najszybsze trasy to Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Katowice. Warszawa nie jest centrum przemysłu, ale Gdańsk, Sopot są atrakcjami turystycznymi. A, że rządzą to takie trasy sobie projektują.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826