Image
ARTYKUŁY
Z KATEGORII
WIELKOPOLSKA WYBIERA DO EUROPARLAMENTU TYLKO WIELKOPOLAN TU URODZONYCH


Wielkopolska wybiera do Europarlamentu tylko Wielkopolan tu urodzonych, każda partia ma swojego lidera:

PO - Marek Woźniak

PIS - Tadeusz Dziuba

SLD - Krystyna Łybacka

PSL - Andrzej Grzyb

To są Wielkopolanie z krwi i kości, oni mają reprezentować Wielkopolskę w Europarlamencie.
 
Wielkie otwarcie 500 sklepu sieci Lidl w Komornikach

To uroczyste wydarzenie zainaugurował Dyrektor Regionu Lidl Polska oraz Wójt Gminy Komorniki, a wszyscy przybyli goście mogli skorzystać z licznych atrakcji i promocji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 
Kompania Piwowarska inwestuje w browar w Poznaniu

Kompania Piwowarska rozpoczęła inwestycję w budowę nowej fermentowni oraz linii rozlewniczej w poznańskim browarze.

 
Wielkopolska i Pomorze bez szybkich dróg

Wielkopolska i Pomorze bez z szybkich dróg. Gdzie są nasi posłowie z PO
 
Skandal z Pendolino

Jak państwo zobaczą mapę, jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku, to widać, że są dwie linie 200 km/h lub szybciej Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Kraków. Czyli Warszawa wymusiła dla swoich celów pociągi szybkie nad morze do Gdańska i w góry do Krakowa dalej do Zakopanego.
 
Polacy zmieńmy Polskę

Co zrobić, kiedy naprawdę nie ma na kogo głosować, kiedy wybór jest jak między kiłą i rzeżączką. Co wtedy zrbić? Złapać AIDS? Wychodzi na to, że po raz pierwszy od 1989r. mogę nie pójść na wybory.
Dziennikarz Marcin Meller Polityka
 
Odczepcie się od Zamku Królewskiego w Poznaniu


Poznań: budzenie Przemysła

PIOTR SARZYŃSKI, WSPÓŁPRACA BARBARA STOLARZ "Polityka" nr 10/2013

"...przykład nietypowy, dowodzący, że ciążąca klątwa bywa niekiedy lepsza od klątwy spełnionej. Oto Poznań ze swym Wzgórzem Przemysła.
 
JEDWABNE, GDZIE JEST TA PRAWDA?


EKSHUMACJE W JEDWABNEM TRWAŁY ZALEDWIE TRZY DNI. SPRAWOZDANIE Z TYCH BADAŃ NIE ZOSTAŁO OPUBLIKOWANE. CO W NIM JEST?

Magdalena Rigamonti Wprost


Przyszła informacja, że można ekshumować główny grób, nie dotykając kości. Do Jedwabne­go przyjechał rabin z Tel Awiwu. Na pół dnia, bo to był piątek rano, a po południu już się zaczynał szabas... To była raczej wizyta reprezentacyjna. Przyjechał też Lech Kaczyński, który tłumaczył, że musi wstrzymać ekshumacje. Dodał, że gdyby po­stąpił inaczej, to jego zachowanie można by porównać do ataku kawalerii na dywizję pancerną. Pod ziemią, na głębokości 60 cm założono siatkę stalową, żeby już nikt nie mógł kopać ani ekshumować.
 
Rząd z Warszawy zlikwidował najstarszą uczelnię wojskową w Poznaniu

Sukcesem Polski było wstąpienie do NATO. Dziś żadne państwo nie mogło­by na własną rękę bronić swych granic, gdyby do wojny doszło,.. Nowocze­sna broń drwi sobie z odle­głości, lekceważy sobie li­nie obronne, fortyfikacje i okopy. Dziś bezpieczeń­stwo państwa zależy od so­juszy wojskowych, w jakich Polska mogłaby swoje gra­nice roztopić.

 
Budowa dróg w Wielkopolsce
Autor: Redakcja   
29.04.2013.
Nie pozwolić się okradać z dróg ekspresowych przez rząd Donalda Tuska Warszawa buduje drogi ekspresowe z budżetu UE w latach 2014-20 do Gdańska, Białegostoku, Terespola, Lublina, Radomia, Krakowa. Czyli powstaje gigantyczny węzeł za pieniądze Unii.

Budowa dróg w Wielkopolsce

Budowa autostrad i dróg ekspresowych

jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku

Węzeł Zakrzewo - S-11 Zachodnia Obwodnica Poznania


Okradziona Wielkopolska
Odcinek S-11 z Poznania nad morze będzie budowany w latach 2028-34, czyli nigdy. Bo już nie będzie pieniędzy z Unii. S-5 z Poznania do Wrocławia miała być gotowa na Euro 2012, a będzie zbudowana w latach 2014-2020? S-11 z Poznaia do Katowic to droga o wielkim natężeniu ruchu została przez rząd Tuska zlikwidowana, jej nie ma na mapie. A S-5 do Bydgoszczy ma być zbudowana dopiero 2021-27r.. To jest wielki skandal, dlatego 2 posłów z PSL z Wielkopolski głosowało za usunięciem Ministra Transportu pana Nowaka. Marszałek Województwa Wielkopolskiego powinien zaprotestować i zwrócić się do Unii, ażeby pieniądze na drogi Wielkopolska dostawała bez pośrednictwa Warszawy. A w wyborach do Sejmu Wielkopolanie nie powinni głosować na Platformę Obywatelską. Mamy dosyć okradania Wielkopolski przez rząd Donalda Tuska.

Redakcja

Ps. Pomorze Zachodnie i Ściana Wschodnia to pustynie drogowe. Zamość-Lublin-Białystok, tę drogę będą budować w latach 2028-34. To jak rząd Tuska chce te ziemie dźwignąć gospodarczo?

Poznań po Warszawie jest drugim węzłem kolejowym w Polsce. 17 milionów pasażerów. Dziś możemy jechać z prędkością 120 - 200 k/h do Warszawy, Berlina, Szczecina. Budowana jest obecnie linia do Wrocławia i częściowo do Bydgoszczy 120 -200 km/h. Zaniedbana jest linia PKP do Piły i dalej do Koszalina. Koszt budowy tej trasy do Piły to 600 mln. zł.. mozna tę trasę zmodernizować za pieniądze z Unii. Urząd Marszałkowski zmodernizował linie kolejowe do Wągrowca i Wolsztyna. Poza tym zakupiono 22 pociągi Elfy za 500 mln. zł.. Termin dostaw do 2014 roku. Tą trasą nikt nie jest zainteresowany w Warszawie. Urząd Marszałkowski podjął decyzję o modernizacji tej trasy do Piły, bo z tej strony dużo ludzi przyjeżdża do pracy w Poznaniu. Na tej mapie Państwo widzą, że najszybsze trasy to Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Katowice. Warszawa nie jest centrum przemysłu, ale Gdańsk, Sopot są atrakcjami turystycznymi. A, że rządzą to takie trasy sobie projektują.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »