ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Dlaczego został zamordowany Dieter Przewdzing?
Autor: Ludwik Ratajczak   
13.06.2014.

Bo ruszył absurdalną, szkodliwą dla całej Polski ustawę z 2003 roku, która pozwala firmom na dowolne przenoszenie swoich siedzib na terenie kraju, jednak firmy przenoszą się w większości do Warszawy i ten zarząd zabiera wypracowane podatki do Warszawy.

Dieter Przewdzing


Oni żyją świetnie, a my zdychamy. I teraz specjaliści z Warszawy twierdzą, że tego nie można zmienić, to jest skandal. I głośno mówił, że "Warszawa grabi Śląsk". I namawiał cały Śląsk do buntu, nie dajmy się okradać Warszawie. PiS robi manifestacje i głosi, że Przewdzing chce oderwać Śląsk od Polski. On nie chce odrywać Śląska, bo tu mu dobrze, ale nie będzie tolerować złodziejstwa na jego ziemi. Co mnie przeraziło, to cisza w telewizji i radiu. Zabolało Warszawę, że Śląsk ma dość złodziejstwa, przecież Warszawiacy są myślącymi ludźmi i jeżeli się dowiadują o tej sytuacji sami mówią do mnie, że to świństwo. Nie możemy się bogacić kosztem Śląska i Polski, tak być nie może. Tę absurdalną sytuację należy natychmiast przerwać, bo ona przynosi Polsce wstyd. I my mamy uczyć Ukraińców samorządności? Panowie rządzący Polską chyba żeście zgłupieli. Zapamiętajcie na całe swoje życie, autonomia województw prowadzi do wielkiego dobrobytu. Zobacz jak żył przedwojenny Śląsk. Jak dziś żyją Niemcy

Filipina Kraśniewska

Drogi Przyjacielu
Dziś już nie ma Ciebie wśród nas. Zginąłeś za słuszną sprawę, chciałeś sprawiedliwej Polski. Dbaleś o swoje miasto Zdzieszowice, chciałeś żeby ludziom żyło się lepiej. Dążyłeś do autonomii Śląska, autonomii potrzebują wszystkie regiony Polski. Ale nie brałeś pod uwagę tego co mówił Donald Tusk: "Jest mitem, że bierze się dużo do centrali, aby pomóc słabszym. Wszędzie zbiera się więcej niż daje.". Mówiłem Ci, że Warszawa nie chce rozliczyć 16 województw z podatków PIT, CIT, VAT i Akcyzy bo wtedy zobaczymy kto na tę naszą Polskę pracuje, a kto żyje na kredyt i dowiemy się kto najwięcej zabiera. Dlatego ta nagonka na Ciebie. Ten materiał powstał dla Ciebie, żeby Polacy wiedzieli, że Ty walczyłeś o słuszną sprawę. Twoje hasło, dość okradania Śląska , ja powiem Polski. Panowie rozliczcie wreszcie te 16 województw, bo mamy prawo wiedzieć, czy Warszawa żyje kosztem całej Polski, czy jest to tylko mit, a może jednak prawda.

Twoja śmierć była niebywałą traedią, dla twej rodziny, też dla Śląska i Polski? Nie mamy prawa zabijać ludzi, którzy inaczej myślą o Polsce. Warszawo macie wszystkie telewizje polityczne, dla Was Polska się nie liczy. Nam daliście telewizje regionalną, która tak jak za komuny zajmuje się nieistotnymi sprawami. To Wy nam wmawiacie jak my na Śląsku, Pomorzu, Wielkopolsce mamy żyć. My naprawdę wiemy jak my chcemy żyć, ale nie możecie nas okradać. Autonomia to jest wspaniały ustrój, bo każe regionom dobrze żyć, tak jak ludzie tego chcą. Niemcy za ten ustrój samorządowy powinni dostać nagrodę Nobla.

Ps. Dziś mamy 32 województwa, 314 powiatów, ponad 65 miast na prawach powiatu, 2479 gmin w tym roku przekroczyliśmy 500 tys. urzędników. I te dane są największą tragedią Polski. Polacy, jeżeli będziecie zabijać ludzi, którzy chcą Polskę naprawić na lepszą, to przegracie Naszą Polskę. Tak rządzić, jak dziś, to nie macie żadnego prawa do sprawowania władzy w Polsce.

Tak sobie myślę...
To był jego letni dom, tu odpoczywał i tu go zamordowali. Miałem 12 lat, jak mnie wywieźli do Niemiec, pracowałem w majątku. Żołnierze Plscy wgrudniu 1944 roku w niedzielę ubrali się w mundury polskie, bo byli świadomi, że już niedługo będą tu Rosjanie. Właściciel zawiadomił gestapo. Gestapo przyjechało i bili ich bez opamiętania, bezwładne ciała czterech żołnierzy zabrali. Oficer SS zapytał się, czy są tu jeszcze jacyś Polacy. Właścicielka pokazała na mnie i wypowiedział tylko jedno słowo - der. Jeden potężny cios i głową uderzyłem o piec i tam straciłem przytomność. Po trzech ddniach zobaczyłem sufit i lampę. Ja żyję. Przyszła siostra i mówi po Polsku - wróciłeś do żywych, jesteś w szpitalu w Pile. Boże, jak ja się ucieszyłem, że żyję. Gdy katowali Dietera, jest ten jeden moment, kiedy On już wiedzial, że to koniec jego życia. Każdy z myślących ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego go zabili? Nic nie ukradli. Jesteśmy demokratycznym państwem i znów mamy mord polityczny. Nigdy się nie dowiemy, kto za tym morderstwem stał.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »