Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy
Redaktor: Administrator   
02.06.2015.

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

Pendolino To jest szybka kolej dla Warszawy - mają połączenie z Gdańskiem (morzem) i Krakowem (Zakopane - góry).

Pendolino, pociąg dla mieszkańców Warszawy. Chcą szybko i wygodnie dojechać nad morze i też w góry do Zakopanego na narty. A reklamowanie go w prasie poznańskiej czy w Szczecinie to poprostu śmiech. Znawcy twierdzą, że ta kolej będzie jeździć tylko wtedy gdy państwo będzie dokładać pieniądze.


Koszt eksploatacji tych pociągów wyniesie dla Polski JEDEN MILIARD 165 mln. euro. Dalsze koszty to modernizacja linii Gdańsk - Warszawa, Warszawa - Kraków - Katowice. No i dalej do Wrocławia. Kupiliśmy 20 pociągów, które mają być dostarczo­ne do 2014 roku, a tory mogą być zmodernizowane, prawdopo­dobnie do 2016-18 roku. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie między 500 a 800 min, zł.. Czesi się zawiedli na Pendolino. Jeden pociąg zabiera 402 pasaże­rów, bilety są drogie. Na dodatek rezerwacja jest obowiązkowa i kosztuje 400 koron (33zł.). Pociągi zimą stawały, teraz dla Polski, Finlandii i Rosji już mają być przystosowane do niższych tempe­ratur (-40 stopni). Okazało się, że pociągi Pendolino w Czechach jeżdżą z prędkością 150 km/h.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484