ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Polska Regionalna ma 16 regionów
Autor: Ludwik Ratajczak   
02.06.2015.

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.

Polska Regionalna ma 16 regionów


W województwie (dużym regionie) działa Sejm regionalny (nie sejmik samorządowy) i rząd regionalny (niezależnie od nazwy, jaką mu się przypisze), z premierem na czele, (Warszawa tego słowa nie lubi), który wykonuje również funkcje reprezentacji rządu centralnego (może się nazywać wojewoda). Niezależnie od tego jaki zakres (ustawodawstwo) mu przypiszemy, zostanie przekazany sejmowi regonalnemu, a w jakim będzie on tylko wykonywał zadania publiczne (administracyjne). Prawdziwy samorząd to pieniądze. Dziś główne podatki to: PIT, CIT, AKCYZA i VAT, z tych podatków dziś żyje rząd i samorządy. Dobrze dziś wiedzą samorządy gmin, że rząd ustalone kwoty podatków, przez dodatkowe zadania , które im daje rząd, budżet się zmniejsza. Gminy protestują. Dlatego w cywilizowanych państwach, podział podatków reguluje konstytucja. Podatki PIT, CIT, VAT i AKCYZA stanowią budżet Polski. Mamy 16 regionów, zawsze mówimy, że to są regiony a nie województwa. Regiony dostają 50% wszystkich podatków (PIT, CIT, VAT i AKCYZA) wypracowanych w regionie. A rząd dostaje 50% wszystkich podatków od 16 regionów. I za te pieniądze rządzi, utrzymuje administrację państwową, wojsko, policję, ale tylko kryminalną. Ma też obowiązek pomagać regionom słabszym. Robimy rozliczenie z podatków 16 regionów, będziemy mieli tabelę 1 - 16 regionu. Będziemy wiedzieli, który region jest najlepszy i najgorszy. Może się okazać, że będą regiony deficytowe. Rozliczamy wszystkie gminy, powiaty i 16 regionów. Wtedy też pokażą się upadłe gminy, powiaty i może też regiony. Upadłe gminy, powiaty są rozdzielane do sąsiednich gmin, to samo z powiatami. Ten mój szkic pokazuje drogę do normalności, żeby się nie kłócić o służbę zdrowia, to te 6% budżetu zostaje w każdym regionie, mamy 16 Kas Chorych i jeżeli region uważa, że ma mało pieniędzy na służbę zdrowi, to może powiększyć budżet ale tylko ze swojego regionu i płacić nie 6% a 7% na służbę zdrowia. Takie rozliczenie podatków musi dziś władza mieć, ale je utajnia. Ja je zrobiłem w 1995 roku takie rozliczenie. Z 49 województw okazało się, ze 21 jest bankrutami. Żeby je utrzymać, trzeba wydać 2 mld. 111mln. zł. rocznie. Z 49 województw zostało 16 i jestem ciekaw dlaczego rząd dziś Polski tak nie rozlicza. Bo by się dowiedział, prawdy, kto na tę Polskę pracuje, a kto kosztem Polski żyje. POLACY MUSZĄ WIEDZIEĆ CAŁĄ PRAWDĘ, ALE TA PRAWDA BĘDZIE GORZKA. Tusk napisał, że jak to się ujawni, może nastąpić "Bunt Prowincji". Bo dowiedzą się regiony jak były okrdane przez kolejne rządy. Ile pieniędzy straciły w tym 25-leciu. Te 50% podatków, które zostają w regionie, jest dzielone na: gminy 48%, powiaty 23%, regiony 19%.

Czyli mamy jasne reguły gry, samorządy się rozwijają, ale tylko przez rozwój gospodarczy, też rząd centralny. Tak urządzony jest świat. NIKT NIKOGO NIE OKRADA. Kadego roku mamy pełne rozliczenie dochodów i wydatków w gminie, powiecie, regionie, rządzie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »