ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
 
Rozliczenie Polski
Autor: Redakcja   
03.10.2008.

W 1995 roku 21 województw przynosiło straty.

ROZLICZENIE POLSKI – 49 WOJEWÓDZTW (21 województw przynosi straty – dane z 1995 roku).

Opracowane na podstawie materiałów dostarczonych przez rząd Cimoszewicza. Dlaczego obecny rząd nie rozliczy 16 województw? Gdyby to zrobił to okazało by się, że 6 województw jest bankrutami.

Dlaczego Rządy informacje o podatkach utajniają?

Małe poznańskie w 1995 roku (razem wpływy podatkowe (tys. zł.) – dotyczy podatku od osób fizycznych, prawnych, VAT-u i akcyzy.

Małe poznańskie wypracowało 4.753 140,3 to jest 7,3% wpływów podatkowych państwa. Dostaliśmy od rządu 1.286 715, a rząd zabrał nam 3.466 426. W małym poznańskim, zamieszkiwało 1 354 846 mieszkańców. Czyli jeden mieszkaniec od rządu w Warszawie dostał 949 zł. Zobacz tabele, na 8 najbogatszych województw dostaliśmy najmniej, ale do budżetu daliśmy - każdy z nas – 2.558 zł., po województwie warszawskim najwięcej. Tu widzimy jak rząd nas okrada. Dlatego nie ma takiego rozliczenia na 16 województw, bo znowu by wyszło, kto na kogo pracuje. Jeżeli rząd utajnia takie rozliczenia, to musi mieć coś do ukrycia. Specjaliści podatkowi twierdzą, że 6 województw jest bankrutami i żyje kosztem innych województw.

Jeżeli to nie jest prawda, to proszę rozliczyć województwa w Polsce.

Służba Zdrowia

Dlaczego nie ujawniono zadłużonych szpitali. Jest ich ponad 600, nas ciekawi, które szpitale są zadłużone i jak to się rozkłada na województwa. dalej chcemy wiedzieć ile poszczególne województwa zbierają składek i przekazują do NFZ. A jak ten mądry Fundusz, te pieniądze dzieli na województwa. DLACZEGO TO JEST TAJNE?

Jak była w Wielkopolsce Kasa Chorych, to na koniec roku mieliśmy nadwyżkę pieniędzy 100 mln zł. Dlaczego SLD wprowadziło centralne dzielenie, tak jak za czerwonego komunizmu w Rosji, czy też PRL-u. Bo okazało się, że 6 małych województw nie ma pieniędzy na nic. I wrócił do Polski komunizm, wszystkie pieniądze do Warszawy, powstał gigantyczny twór NFZ, dobrze zarabiający i jak za komuny, zaczęli dzielić po uważaniu. Powstał gigantyczny bałagan, na nic nie ma pieniędzy. Po prostu komuna wróciła, do służby zdrowia. A teraz J.Kaczyński z PiS-u straszy, że samorządy sprzedadzą szpitale. Boże chroń Wielkopolskę przed politykami z Warszawy.

 
« poprzedni artykuł