ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
STOP KOPALNI!
Autor: Redakcja   
29.04.2016.

Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.

Czarna dziura po węglu brunatnym zniszczy Wielkopolskę


Szanowni Państwo

Nasza pierwsza strona mówi "Precz z dyktatem Warszawy". Znów jak są trudności w rządzeniu Poską i mają ogromne problemy, ze śląskim węglem i na dodatek kończy się węgiel brunatny w Koninie, a tu są trzy elektrownie: Konin, Pątnów, Adamów. Odrazu przypomnieli sobie o węglu brunatnym w Rowie Poznańskim. I przyszła informacja z Warszawy, że chcą kopać węgiel brunatny w środku Wielkopolski, dobrze wiedząc, że to spowoduje zniszczenie Wielkopolski. Jak mogą tacy ludzie rządzić Polską?

Komuniści w 1988 roku, też wyszli z propozycją budowy kopalni węgla brunatnego w Rowie Poznańskim. Drukujemy nasz protest w 1988 roku, wtedy wycofali się z tego absurdlnego projektu. Wyjaśniliśmy komunistom, że nie wiedzą co czynią. Aglomeracja poznańska razem z gminami wokół Poznania ma dziś jeden milion mieszkańców, a ta większa 1,5 miliona mieszkańców. Co jest najważniejsze, żeby aglomeracja się rozwijała? Musi być woda, bo ona gwarantuje rozwój. Dziś Wielkopolska jest po Śląsku drugim ośrodkiem rozwoju gospodarczego w Polsce, a pierwyszm w rolnictwie. Dziś bez żadnego problemu, możemy kupić prąd, a mamy też gaz, ale jest niewydobywany. Dlatego nigdy nie będziecie tu Panowie z Warszawy budować kopalni węgsl brunatnego w Wielkopolsce. Nie pozwolimy zniszczyć Wielkopolski. Żeby mieć wodę we wszystkich gospodarstwach domowych zainwestowaliśmy 1 mld.zł.. Piszemy o tych inwestycjach. Czy Warszawa nie wie, że koło Mosiny płynie rzeka pod ziemią i my w tym miejscu mamy kilkadziesiąt pomp, które tłoczą wodę do największej w Polsce stacji uzdatniania wody, Mosina jest położona wysoko w stosunku do Poznania, ta woda spływa potężnym rurociągiem do aglomeracji, to powoduje, że mamy najlepszą wodę w Polsce i to gwarantuje, że suche lata, które nadchodzą nie pozbawią wody Wielkopolan. Woda jest na poziomie 200-250 metrów poniżej ziemi, tam jest też węgiel brunatny. Kopalnie węglą ten cały cud natury zniszczą. Czytajcie raport, który zamieszczamy z 1988 roku.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »