Skandal z Pendolino
Autor: Ludwik Ratajczak   
05.07.2013.
Jak państwo zobaczą mapę, jak szybko pojedziemy pociągami pasażerskimi w 2020 roku, to widać, że są dwie linie 200 km/h lub szybciej Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Kraków. Czyli Warszawa wymusiła dla swoich celów pociągi szybkie nad morze do Gdańska i w góry do Krakowa dalej do Zakopanego.

Lotnisko Modlin

Szybki pociąg Pendolino


Każdy myślący wie, że szybki pociąg jest potrzebny. Warszawę nie interesuje szybki pociąg- Berlin - Warszawa - Moskwa, czyli do granicy z Białorusią nic nie robią. Co najgorsze, że linia do Gdańskai Krakowa muszą być zmodernizowane, żeby na niej jeździć 200km/h. Kupiono Pendolino, koszt ok. 1,7 mld. zł.. Dofinansowanie UE ok. 400 mln. zł.. Parodią tego kontraktu jest to, że już jeden pociąg jest gotowy, ale nie ma torów przygotowanych do takiej prędkości 250 km/h. Czyli ten drogi pociąg przez wiele lat będzie jeździł 120km/h. Za tę tranzakcję odpowiada minister transportu, powinien być usunięty ze stanowiska natychmiast.

Lotnisko Modlin
Okęcie jest bankrutem, byli zadowoleni, że Modlin nie ruszył, bo przechwycili tanie linie i ich oddać Modlionowi nie chcą. Do portu miał latać węgierski Wizz Air i Irlandziki Ryan Air. Lotnisko stoi puste, a ludzie do pracy przyszli i nic nie robią. To jest skandal, nikt za ten stan rzeczy nie odpowiada. Teraz Okęcie powinno wypowiedzieć węgierskiemu Wizz Air i Irlandzkiemu Rayan Air, żeby wrócili do Modlina. Ale kto w Warszawie podejmie taką decyzję?

Okradziona Wielkopolska z dróg
S-11 z Katowic do Poznania przez obecny rząd została skreślona i nie będzie budowana w latach 2013 - 2034r. Droga S-11 z Poznania do Koszalina będzie budowana w latach 2028-2034r. A droga Poznań -Bydgoszcz dopiero w latach 2021-2027r. ZPBACZ MAPA! To jest skandal, a politycy PO z Wielkopolski milczą, godzą się na tak haiebny dyktat polityków PO z Gdańska. Wielkopolska musi się zwrócić do Brukseli, żeby ona dzieliła pieniądze na regiony. Bo dzisiaj Warszawa stała się wielkim węzłem autostrad i dróg szybkiego ruchu, buduje ich 7. Wszystkie mają być gotowe do 2020 roku. Każdy wie, że Wielkopolska po Mazowszu jest drugim największym regionem, ale tego nie widać w przydzielaniu środków finansowych z Unii Europejskiej.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826