Spółdzielnia Młodych w Poznaniu
Autor: Redakcja   
22.05.2014.

Spółdzielnia Młodych w Poznaniu jest największą i najlepszą w Polsce.


Architekt Le Corbusier projektował miasta dla ludzi i na nim wzorowano się budując osiedla na Ratajach i Chartowie. Dziś nowoczesne miasta to energia, gaz, kanalizacja, oczyszczalnia ścieków, wodociągi i ciepłownictwo.

Osiedle Lecha


To są ogromne inwestycje, one zostały przez Poznań wykonane. Powstałe osiedla zaprojektowali architekci z Poznania. Osiedla, które powstały mają dziś żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Szkoły mają sale sportowe oraz boiska na otwartej przestrzeni. Poza tym na osiedlach znajdują się domy kultury, gdzie mamy różne kluby, także kluby seniora. Tak zaprojektowana infrastruktura umożliwia bezpieczne poruszanie się dzieci po osiedlach. Na osiedlu Rusa jest Hospicjum Palium. Każde osiedle ma ogrodzone dziedzińce dla dzieci, są też tereny sportowe, korty tenisowe, ogrodzone boiska do siatkówki plażowej oraz przyrządy do ćwiczeń fizycznych. Mamy też na Chartowie największy szpital w Poznaniu oraz logicznie rozmieszczone przychodnie zdrowia. Każde osiedle jest tak zaprojektowane, że pokoje z balkonami mają przed sobą piękną zieleń, a w środku osiedla są parkingi samochodowe, na osiedlach Spółdzielni Młodych już dziś jest 70 tys. samochodów. Czyli projektanci przewidzieli, że każda rodzina będzie miała samochód, a niektóre dwa lub trzy. Warto pamiętać, że na każdym osiedlu jest kościół katolicki, bo 99% osób to katolicy.

Proszę Państwa

Redakcja "Naszej Wielkopolski" uhonorowała Prezesa Spółdzielni Osiedle Młodych w Poznaniu, Tadeusza Stachowskiego tytułem honorowym "Wybitny Wielkopolanin" za szczególny wkład w rozwój Spółdzielni Mieszkaniowych. Ten tytuł przyznajemy w Redakcji "Naszej Wielkopolski" ludziom, którzy przyczynili się do dynamicznego rozwoju Wielkopolski. Prezes Tadeusz Stachowski rządzi wielkim miastem, w którym mieszka 90 tys ludzi. To On wraz z radą nadzorczą, stara się umiejętnie rządzić naszymi osiedlami dla dobra wspólnego. Cały numer Naszej Wielkopolski pokazuje to wspaniałe dzieło, które zostało stworzone dla ludzi. I mieszkańcy tych osiedli chcą tu mieszkać, to dowodzi, że dzieło jest doskonałe.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826