ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Spółdzielnia Młodych w Poznaniu
Autor: Redakcja   
22.05.2014.

Spółdzielnia Młodych w Poznaniu jest największą i najlepszą w Polsce.


Architekt Le Corbusier projektował miasta dla ludzi i na nim wzorowano się budując osiedla na Ratajach i Chartowie. Dziś nowoczesne miasta to energia, gaz, kanalizacja, oczyszczalnia ścieków, wodociągi i ciepłownictwo.

Osiedle Lecha


To są ogromne inwestycje, one zostały przez Poznań wykonane. Powstałe osiedla zaprojektowali architekci z Poznania. Osiedla, które powstały mają dziś żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Szkoły mają sale sportowe oraz boiska na otwartej przestrzeni. Poza tym na osiedlach znajdują się domy kultury, gdzie mamy różne kluby, także kluby seniora. Tak zaprojektowana infrastruktura umożliwia bezpieczne poruszanie się dzieci po osiedlach. Na osiedlu Rusa jest Hospicjum Palium. Każde osiedle ma ogrodzone dziedzińce dla dzieci, są też tereny sportowe, korty tenisowe, ogrodzone boiska do siatkówki plażowej oraz przyrządy do ćwiczeń fizycznych. Mamy też na Chartowie największy szpital w Poznaniu oraz logicznie rozmieszczone przychodnie zdrowia. Każde osiedle jest tak zaprojektowane, że pokoje z balkonami mają przed sobą piękną zieleń, a w środku osiedla są parkingi samochodowe, na osiedlach Spółdzielni Młodych już dziś jest 70 tys. samochodów. Czyli projektanci przewidzieli, że każda rodzina będzie miała samochód, a niektóre dwa lub trzy. Warto pamiętać, że na każdym osiedlu jest kościół katolicki, bo 99% osób to katolicy.

Proszę Państwa

Redakcja "Naszej Wielkopolski" uhonorowała Prezesa Spółdzielni Osiedle Młodych w Poznaniu, Tadeusza Stachowskiego tytułem honorowym "Wybitny Wielkopolanin" za szczególny wkład w rozwój Spółdzielni Mieszkaniowych. Ten tytuł przyznajemy w Redakcji "Naszej Wielkopolski" ludziom, którzy przyczynili się do dynamicznego rozwoju Wielkopolski. Prezes Tadeusz Stachowski rządzi wielkim miastem, w którym mieszka 90 tys ludzi. To On wraz z radą nadzorczą, stara się umiejętnie rządzić naszymi osiedlami dla dobra wspólnego. Cały numer Naszej Wielkopolski pokazuje to wspaniałe dzieło, które zostało stworzone dla ludzi. I mieszkańcy tych osiedli chcą tu mieszkać, to dowodzi, że dzieło jest doskonałe.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »