ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Targi XXI wieku
Redaktor: Redakcja   
29.11.2012.

Serdecznie witam uczestników i zwiedzających Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food. Witam także uczestników i gości, równolegle odbywających się Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro oraz Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak oraz Targów Wyposażenia Hoteli Invest-Hotel.

Szanowni Państwo!

Jest mi szczególnie miło, gdyż jako Wielkopolanin jestem dumny, że to właśnie na Ziemi Wielkopolskiej zorganizowane były pierwsze targi branży rolnej, a dziś Polagra należy do jednych z największych tego typu targów w tej części Europy. Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food wraz z towarzyszącymi im pozostałymi imprezami targowymi tworzą spójną płaszczyznę prezentacji najnowszych osiągnięć branży żywnościowej. Polskie produkty cieszą się coraz większym uznaniem nie tylko wśród konsumentów Unii Europejskiej, ale także i z państw trzecich. Polska ma bardzo dobre podstawy do rozwoju kompleksu żywnościowego i bardzo dobrze wykorzystuje tę szansę od lat. W obrotach handlu zagranicznego tej grupy produktów cały czas osiągamy dodatni bilans handlowy, który już niedługo może przekroczyć nawet 3 mld EURO. Targi są wyśmienitą okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami, ale także bardzo dobrym miejscem do wymiany doświadczeń i rozmów o przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. To niezwykle istotne bowiem w najbliższym czasie będą decydowały się losy przyszłości tej polityki i przyszłości europejskiego rolnictwa w ogóle. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach i imprezach towarzyszących, jakie będą się odbywały podczas Polagry Food. W mojej ocenie jest to doskonała okazja do uzyskania wielu cennych informacji o produktach, technologiach i aktualnie obowiązujących warunkach uzyskania środków unijnych i krajowych, tak niezbędnych w procesach modernizacyjnych i rozwojowych. Życzę Państwu satysfakcji z udziału w targach oraz nawiązania wielu interesujących kontaktów biznesowych.


Stanisław Kalemba

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szanowni Państwo!
Z prawdziwą dumą przedstawiamy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD, Międzynarodowych Targów Gastronomii POLAGRA GASTRO, Targów Wyposażenia Hoteli INVEST HOTEL, Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. Wykreowany wspólnie z wiodącymi producentami oraz dystrybutorami zespół imprez targowych stanowi jedną z najciekawszych przestrzeni wystawienniczych w Europie – Środkowo Wschodniej, a także, pod względem swojej wielkości, wpisuje się w czołówkę najważniejszych imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Prezentowane na miejscu nowości, z których wiele ma swoją premierę właśnie w Poznaniu, a także produkty wyróżnione Złotymi Medalami, stanowią inspirację dla odwiedzających targi profesjonalistów. Dzięki temu, jak również w wyniku współpracy z wystawcami oraz partnerami, październikowe targi są drogowskazem ku innowacjom, a tym samym w znaczący sposób wpływają na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku krajowym i międzynarodowym, w oparciu o najnowsze trendy. Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów POLAGRA FOOD jest żywność ekologiczna. Tematyka wydarzenia skupi się przede wszystkim wokół produktów mleczarskich, mięsnych, żywności bezglutenowej oraz żywności dla diabetyków i wegetarian. Ofertę targów spożywczych dopełniają targi POLAGRA GASTRO, gdzie w centrum uwagi są maszyny i urządzenia dla lokali gastronomicznych, a także cała gama akcesoriów oraz produktów dedykowanych temu właśnie sektorowi usług. Pragnę tutaj szczególnie polecić Państwu ciekawe pokazy i konkursy oraz szkolenia dla restauratorów i barmanów. Odbywające się w tym samym miejscu i czasie targi INVEST HOTEL stanowić będą niepowtarzalną okazję do bezpośredniego spotkania naturalnie powiązanych ze sobą branż gastronomicznej i hotelarskiej. Targi POLAGRA TECH z kolei skupiają szerokie spektrum liderów nowoczesnych rozwiązań technologicznych skupionych w Salonie Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego, Salonie Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mleczarskiego, Salonie Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego oraz w Salonie Dodatków do Żywności. Blok październikowych imprez uzupełniają targi TAROPAK, gdzie światowi potentaci pokażą najnowsze rozwiązania mające zastosowanie nie tylko w branży spożywczej, ale także w innych sektorach gospodarki. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą naszych wystawców mając nadzieję, że Państwa pobyt na targach będzie szczególnie udany. Liczymy na to, że wiedza ta okaże się cennym fundamentem do rozwoju Państwa biznesu, przynosząc maksymalne korzyści.

Andrzej Byrt

Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »