ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
 
Trudne rozmowy z Putinem
Autor: Ludwik Ratajczak   
27.08.2008.

Adam Michnik mówi: "nie jest to faszyzm, nie jest to stalinizm, jest to nowe zjawisko, to jest putinizm. Aprobowany przez większość społeczeństwa rosyjskiego i też cerkiew prawosławną".

Władimir Putin

Putin przeciwników politycznych obraża, lekceważy, liczy się tylko on. Gdy przyjechał do Poznania 17,02.2004 r. zrobiłem mu zdjęcie, jak się pobłażliwie uśmiecha? Dlaczego jego władza jest tak wielka? Z czego ona wynika? Rosja ma ogromne złoża gazu i ropy. Ale żeby dobrze żyć to trzeba mieć wpływ na cenę ropy. Tu trwa bezwzględna walka między USA i Rosją. Wszystkie kraje, które wydobywają ropę chcą wysokiej ceny za baryłkę ropy. Dlatego Rosji sprzyja niestabilna polityka światowa. Napięta sytuacja w Iraku, Iranie, Afganistanie, Izraelu, a ostatnio w Nigerii spowodowała, że cena baryłki ropy skoczyła do góry i dziś kosztuje 100 dolarów. Iran chciał zaatakować Arabię Saudyjską, dlatego wojna o Irak. Chodzi wyłącznie o ropę. Czyli Kuwejt, Arabia Saudyjska, Irak są dziś stabilizatorem ceny ropy, ta stabilizacja nie jest zainteresowana Rosja. Dziś Europa strasznie podzielona, każdy kraj prowadzi własna politykę wobec Rosji. To jest straszny błąd.
J. Kaczyński niczego nie rozumiał, walczył żeby się uwolnić od gazu z Rosji, ale nie uwolni się od ropy, 90 proc. jest z Rosji. Wielkopolska leży na gazie, ale nie wierci się. Kaczyński wymyślił Norwegię? Po co? Jest daleko, nie ma rurociągów i gaz jest drogi. Rosja pilnuje wszystkich, Finlandię, kupiliśmy Możejki na Litwie, a Rosja zamknęła rurę i musimy sprowadzać drogą ropę statkami. Słowacja ma swoje porozumienie. Serbia chciała się dogadać, a Rosja chce od Serbii kupić całą sieć gazową i to za małe pieniądze. Poza tym Rosja podpisała umowę z Niemcami i ominęła Polskę, a rura będzie na dnie Bałtyku i ta zabawa z Europą poważnie uzależnia nas od Rosji. Jeżeli dziś ma się takie pieniądze za ropę i gaz to i dobrobyt Rosji szybko wzrasta. Teraz widzimy jak ważna jest jedna polityka wobec Rosji i tu ma pole do popisu Europa. Europejczycy mają 3,5 raza więcej ludności i 7 razy większe wydatki na obronność a gospodarka jest 15 razy większa od rosyjskiej. Naszą siłą jest też NATO i ścisła współpraca z USA. Dlatego Rosja nie może nas przekonywać, że w Polsce nie powinno być tarczy antyrakietowej, bo decyzje podejmie wspólnie Europa i Stany Zjednoczone.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »