ARTYKUŁY
Z KATEGORII
15 lat Polski w Unii Europejskiej


1 maja 2004 r. - Polska została przyjęta do Unii Europejskiej
 
Czytaj o Wilhelmie II budowniczym centrum Poznania


JEŻELI PAŃSTWO NIE PRZECZYTACIE TEGO ARTYKUŁU NIE ZROZUMIECIE NIGDY WIELKOPOLSKI
 
STOP KOPALNI!


Życie oddamy, ale ziemi nie oddamy.
 
Żeby Wielkopolski nie okradali idziemy w kierunku Katalonii


Tak powinno być rozliczone 16 województw, dlaczego rządy tego nie robią?
 
Pendolino pociąg dla mieszkańców Warszawy

Koszt tego przedsięwzięcia

PKP kupiło 20 składów Pendolino za 400 min. euro, ale cały kon­trakt licząc w tym budowę zaplecza technicznego i utrzymanie tych pociągów przez 17 lat, bo na tyle opiewa ten kontrakt - to do­datkowy koszt 665 min euro.

 
Polska Regionalna ma 16 regionów

Co trzeba zrobić, żeby w Polsce żyło się lepiej.

Samorządowi przekazać uprawnienia polityczne (ustawodawcze). Jest to najdalsza forma "upodmiotowienia" regionu.
 
Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy

Czy można powiększyć Poznań o sąsiednie gminy. Prezydent Jacek jaśkowiak chce to zrobić, ale nie wie jak.

 
CZYTAJ NASZĄ WIELKOPOLSKĘ - KLIKNIJ ARCHIWUM


Archiwum otwiera wszystkie numery Naszej Wielkopolski. Wybierasz ten numer co cię interesuje. Masz ikonę POBIERZ. Musisz kliknąć i po kilku sekundach ukazuje ci się cały numer Naszej Wielkopolski. Teraz już możesz przeglądać poszczególne artykuły Naszej Wielkopolski. Naszą Wielkopolskę możesz czytać i też wykorzystywać nasze artykuły, tylko zaznacz, że pochodzą z Naszej Wielkopolski.
 
 
25 Wybitnych Wielkopolan

Tu się Polska zaczęła


Na 25-lecie II Rzeczypospolitej wybraliśmy 25 najwybitniejszych Wielkopolan.

Obchodzimy w tym roku 25 - lecie powstania demokratycznej Polski, jest to wspaniały rok, gdzie możemy podsumować nasze wspaniałe osiągnięcia.
 
Ustawa o likwidacji spółdzielni mieszkaniowych
Autor: Ludwik Ratajczak   
22.05.2014.

Posłanka Lidia Storoń z Platformy Obywatelskiej opracowała ze swoimi kolegami Ustawę o likwidacji Spółdzielni Mieszkaniowych. Zamiast Spółdzielni Mieszkaniowych będą Wspólnoty Mieszkaniowe.

Nowoczesne biurowce obok Malty

Supermarket Malta, biurowiec Malta House

Nowoczesna zajesdnia tramwajowa

Market Malta - most wiszący


Jedną z najbardziej kontrowersyjnych propozycji jest zmiana regulacji w myśl której, o tym by budynek spółdzielczy stał się budynkiem Wspólnoty Mieszkaniowej zadecyduje głos jednego właściciela mieszkania. Co to jest? TO JEST POWÓT DO KOMUNY. Dawniej o tym jak ma być decydowali komuniści w Warszawie. Jeżeli tworzy się takie prawo, że jednostka decyduje za ogół mieszkańców, to jest nowe Spółdzielcze Liberum Veto. Dlatego dla mnie ta nowa ustawa jest szokiem. Z dyskusji wyszło, że trzeba zlikwidować długowiecznych prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Gdy pisaliśmy konstytucjię, brałem udział przy jej tworzeniu. Dyskutowaliśmy o długości kadencji. Ustalono, że tylko prezydent RP może być dwie kadencje. Gdyby to dotyczyło europosłów, posłów , senatorów i też wójtów i prezydentów, nasza demokracja dziś była by lepsza. Dziś w Polsce każdy może być w Sejmie, Senacie aż do śmierci. Dlatego dziwię się, że posłom w sejmie przeszkadza długowieczność rządzenia przez prezesów spółdzielni. Czy nastąpią zmiany? Nigdy nie nastąpią zmiany, bo nie ma woli naprawy tego zła. Tylko prezydent Polski może rządzić dwie kadencje i też rektorzy wyższych uczelni, czy uczelnie z tego powodu się rozpadły? Nie, świetnie się rozwinęły. Pokazałem Państwu Spółdzielnię Osiedli Młodych w Poznaniu, jednej z największych i najlepszych w Polsce, 26 tys. właścicieli mieszkań podpisało petycję do Parlamentu Europejskiego w obronie Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce. Zbieranie podpisów trwa w całej Polsce. Rząd PO musi pamiętać, że w spółdzielniach mieszkaniowych mieszka 10 mln. ludzi, to jest ogromna, świadoma swoich celów siła polityczna. Dlatego dziwię się, że PO chce przegrać najbliższe wybory do Sejmu i Senatu. Jest czas, żeby szybko ten absurdalny pomysł likwidacji Spółdzielni Mieszkaniowych przerwać. To wcale nie znaczy, że obecne prawo spółdzielcze nie należy poprawić i też pomyśleć, że prezesem spółdzielni można być 2 kadencje po 5 lat.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »