ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Ryszard Woytak

Zajmował się tą historią Polski, którą nie zajmowali się polscy historycy w kraju.

 
 
Dekoracja chorągwi pułków 14. Dywizji Piechoty Wielkopolskiej


Dekoracja chorągwi pułków 14. Dywizji Piechoty Wielko­polskiej Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, Zelwa, 5 grudnia 1920 r.
 
Tablica pamiątkowa Józefa Piłsudskiego

Tablica pamiątkowa Józefa Piłsudskiego na Zamku Cesarskim w Poznaniu

 
Na zamku Prezydentów Polski Józef Piłsudski przemówił do władz Wielkopolski

Decydujące rozmowy trzech Józefów w Poznaniu


Na Zamku Prezydentów Polski Józef Piłsudski przemówił do władz Wielkopolski

Szanowni Wielkopolanie

Dlaczego Redakcja Naszej Wielkopolski zamieszcza przemówienie Józefa Piłsudskiego wygłoszone w Poznaniu i też przemówienieo zakończeniu walk z bolszewikami w Wołkowysku w 1920 roku. Te dwa przemówienia powinny być czytane w każdej szkole w Wielkopolsce. Ponieważ te przemówienia zostały utajnione przez historyków Warszawskich i pamiętajcie Wielkopolanie, że Konstytucja Marcowa to nasze dzieło. Samorząd był w gminie, powiecie i województwie, a Śląsk miał autonomię. Polska powstała dzięki nam Wielkopolanom i była nowoczesnym krajem europejskim.
 
...NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI

Papież Jan Paweł II musiał przypomnieć Polakom, że w Wielkopolsce Polska chrześcijańska powstała i zaznaczył, że my o tę Polskę zawsze dbaliśmy. Dlatego przytaczamy rządzącym obecną Polską co to jest według Jan Pawła II dialog

 
Rok 1956 to początek upadku komunizmu w Polsce


Rok 1956 to początek upadku komunizmu w Polsce.
Wystąpienie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Honorowego Obywatela Miasta Poznania, podczas uroczystej XXXIX se­sji Rady Miasta Poznania.
 
Tragiczny Proces


Marek Rezler

LIKWIDACJA POZNAŃSKIEGO

GIMNAZJUM ŚW. MARII MAGDALENY

l 15 POZNAŃSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ
 
Pierwszy taki przypadek na świecie

Pierwszy taki przypadek na świecie, że polska arystokracja cały swój wielki majątek przekazuje narodowi.
 
Władysław Zamoyski Zakopane Morskie Oko


"Władysław Zamoyski Zakopane Morskie Oko".

Helena z Lubomirskich Stanisława Gawrońska

Z rękopiśmiennych zbiorów Biblioteki Kórnickiej wypływa na światło dzienne opracowanie przygotowane w latach 1939 - 1945 przez Helenę z Lubomirskich Stanisławową Gawrońską (1870 -1950).
 
Generał Władysław Sikorski zginął w katastrofie lotniczej na Gibraltarze?
13.11.2009.

Na podstawie badań Dariusz Baliszewski rozpropagował teorię, że generał został zamordowany nim na Gibraltarze wsiadł na pokład samolotu. Zrobili to Anglicy i żołnierze polscy, przeciwnicy Sikorskiego.

Ta walka w 1939 roku była początkiem powstania Polski wzdłuż granicy Odry i Nysy. Przesunęliśmy Polskę na Zachód, a trwało to ponad 1000 lat. Myśl zachodnia zwyciężyła. Czyli ofiary polskich żołnierzy nie poszły na marne.

Muzeum Armii „Poznań” na poznańskiej Cytadeli.

Piszemy o tym jak Sikorski rozliczył się z rządem Ignacego Mościckiego, oficerami i Naczelnym Wodzem Polski gen. dyw. Edwardem Śmigłym-Rydzem. Niemcy nas Poznaniaków wybrali w 1943r. i zawieźli do Katynia. Pokazali nam groby polskich oficerów, każdy żołnierz miał dziurę w tyle głowy. Niemcy tłumaczyli nam, że oni strzelali na wprost. Każdy, kto był tam, był pewien, że to robota sowietów. Niemcy wozili uczestników wyjazdu katyńskiego po zakładach pracy. Jasne jest, że jeżeli Sikorski przywiózł materiały obciążające sowietów za Katyń z Afryki, to dla Anglii, te materiały mogły popsuć relacje Ameryki i Anglii z Rosją Sowiecką. Dlaczego wszystkie materiały o katastrofie Anglicy utajnili na kilkadziesiąt lat? Czego Anglia się boi – prawdy, że zabili Sikorskiego? To samo robi dziś Rosja, przyznaje się do Katynia, ale materiałów NKWD nam nie udostępnia. Czego się boją? I jeszcze jedna sprawa, co się stało z córką Sikorskiego??? Wszyscy milczą. Polacy powiedzieli wprost, że Anglicy przekazali córkę Majskiemu, a on zabrał ją do Rosji Sowieckiej. Rosja w tej sprawie milczy i też Anglicy. Bo to jest wstyd, że 400 tys. Polaków walczyło obok Anglii, żeby pokonać Niemców, dziesiątki tysięcy żołnierzy polskich zginęło, a oni za lojalność mordują Sikorskiego? I w końcu Polskę oddają w ręce Rosji Bolszewickiej. Bo Polska już się nie liczyła, a wojna trwała nadal, trzeba było pokonać Japonię, do tego Amerykanom Związek Sowiecki był potrzebny.

„Boje Armii „Poznań” to wielka karta naszej narodowej epopei”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »