Jak doszło do Powstania Warszawskiego
Redaktor: Administrator   
09.08.2013.

1944 - 22 lipca, utworzony z rozkazu Stalina PKWN ogłasza swój manifest

Warszawa przygotowaywała się do Powstania Warszawskiego. Celem było oswobodzenie Warszawy i powołanie polskiego rządu. Dlatego 1 sierpnia wybuchło Powstanie Warszawskie, ta deklaracja PKWN przyspieszyła powstanie.

Powstańcy warszwscy


1944 - 1 sierpnia - 2 października, powstanie Warszawskie
Powstanie przegrane, miasto zniszczone, wymordowana ludność Warszawy.

1945 - 17 stycznia, Niemcy opuszczają Warszawę
Rosjanie wchodzą do Warszawy z rządem PKWN i rozpoczynają bezwzględną walkę z opozycją, a w szczególności z AK. PKWN oparty o Żydów polskich rozpoczął swoje zbrodnicze działanie w Polsce. Cały ten okres nadal przez historyków nie jest rozpoznany.

1945- 2-11 lutego, konferencja Wielkiej Trójki w Jałcie
Stalin wymusił granice wschodnie z Polską, to wtedy postanowiono, że granica Polski będzie nad Odrą i Nysą. Poza tym, Polska będzie pod kontrolą ZSRR.Rząd polski utworzony w sowietach został zaakceptowany przez rządy zachodnie. Od tego czasu Polską straciła swoją suwerenność.

Zastanówmy się
Czy takiej Polski jak jest dziś, gdzie nadal Polską rządzą elity z okresu komuny, chcieli Polacy? Każdy odpowie, że nie. Dlatego głosujmy w wyborach do Sejmu, Senatu i Unii Europejskiej na ludzi młodych od 30-40 lat. Obecna klasa polityczna już jest spalona, trzeba ją z życia politycznego kraju usunąć, zwłaszcza wszystkich starych z Sejmu i Senatu.

Redakcja
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484