ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Ryszard Woytak

Zajmował się tą historią Polski, którą nie zajmowali się polscy historycy w kraju.

 
 
Dekoracja chorągwi pułków 14. Dywizji Piechoty Wielkopolskiej


Dekoracja chorągwi pułków 14. Dywizji Piechoty Wielko­polskiej Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, Zelwa, 5 grudnia 1920 r.
 
Tablica pamiątkowa Józefa Piłsudskiego

Tablica pamiątkowa Józefa Piłsudskiego na Zamku Cesarskim w Poznaniu

 
Na zamku Prezydentów Polski Józef Piłsudski przemówił do władz Wielkopolski

Decydujące rozmowy trzech Józefów w Poznaniu


Na Zamku Prezydentów Polski Józef Piłsudski przemówił do władz Wielkopolski

Szanowni Wielkopolanie

Dlaczego Redakcja Naszej Wielkopolski zamieszcza przemówienie Józefa Piłsudskiego wygłoszone w Poznaniu i też przemówienieo zakończeniu walk z bolszewikami w Wołkowysku w 1920 roku. Te dwa przemówienia powinny być czytane w każdej szkole w Wielkopolsce. Ponieważ te przemówienia zostały utajnione przez historyków Warszawskich i pamiętajcie Wielkopolanie, że Konstytucja Marcowa to nasze dzieło. Samorząd był w gminie, powiecie i województwie, a Śląsk miał autonomię. Polska powstała dzięki nam Wielkopolanom i była nowoczesnym krajem europejskim.
 
...NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI

Papież Jan Paweł II musiał przypomnieć Polakom, że w Wielkopolsce Polska chrześcijańska powstała i zaznaczył, że my o tę Polskę zawsze dbaliśmy. Dlatego przytaczamy rządzącym obecną Polską co to jest według Jan Pawła II dialog

 
Rok 1956 to początek upadku komunizmu w Polsce


Rok 1956 to początek upadku komunizmu w Polsce.
Wystąpienie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Honorowego Obywatela Miasta Poznania, podczas uroczystej XXXIX se­sji Rady Miasta Poznania.
 
Tragiczny Proces


Marek Rezler

LIKWIDACJA POZNAŃSKIEGO

GIMNAZJUM ŚW. MARII MAGDALENY

l 15 POZNAŃSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ
 
Pierwszy taki przypadek na świecie

Pierwszy taki przypadek na świecie, że polska arystokracja cały swój wielki majątek przekazuje narodowi.
 
Władysław Zamoyski Zakopane Morskie Oko


"Władysław Zamoyski Zakopane Morskie Oko".

Helena z Lubomirskich Stanisława Gawrońska

Z rękopiśmiennych zbiorów Biblioteki Kórnickiej wypływa na światło dzienne opracowanie przygotowane w latach 1939 - 1945 przez Helenę z Lubomirskich Stanisławową Gawrońską (1870 -1950).
 
Jak doszło do Powstania Warszawskiego
Redaktor: Administrator   
09.08.2013.

1944 - 22 lipca, utworzony z rozkazu Stalina PKWN ogłasza swój manifest

Warszawa przygotowaywała się do Powstania Warszawskiego. Celem było oswobodzenie Warszawy i powołanie polskiego rządu. Dlatego 1 sierpnia wybuchło Powstanie Warszawskie, ta deklaracja PKWN przyspieszyła powstanie.

Powstańcy warszwscy


1944 - 1 sierpnia - 2 października, powstanie Warszawskie
Powstanie przegrane, miasto zniszczone, wymordowana ludność Warszawy.

1945 - 17 stycznia, Niemcy opuszczają Warszawę
Rosjanie wchodzą do Warszawy z rządem PKWN i rozpoczynają bezwzględną walkę z opozycją, a w szczególności z AK. PKWN oparty o Żydów polskich rozpoczął swoje zbrodnicze działanie w Polsce. Cały ten okres nadal przez historyków nie jest rozpoznany.

1945- 2-11 lutego, konferencja Wielkiej Trójki w Jałcie
Stalin wymusił granice wschodnie z Polską, to wtedy postanowiono, że granica Polski będzie nad Odrą i Nysą. Poza tym, Polska będzie pod kontrolą ZSRR.Rząd polski utworzony w sowietach został zaakceptowany przez rządy zachodnie. Od tego czasu Polską straciła swoją suwerenność.

Zastanówmy się
Czy takiej Polski jak jest dziś, gdzie nadal Polską rządzą elity z okresu komuny, chcieli Polacy? Każdy odpowie, że nie. Dlatego głosujmy w wyborach do Sejmu, Senatu i Unii Europejskiej na ludzi młodych od 30-40 lat. Obecna klasa polityczna już jest spalona, trzeba ją z życia politycznego kraju usunąć, zwłaszcza wszystkich starych z Sejmu i Senatu.

Redakcja
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »