Uroczyste otwarcie Autostrady Wielkopolskiej
Autor: Redakcja   
12.04.2013.
W gronie osób, które osobiście otwierały betonową autostradę byli: prezydent RP Bronisław Komorowski, Jan Kulczyk, marszałek Wielkopolski Marek Woźniak, były minister infrastruktury Cezary Garbarczyk i Andrzej Patalas. Zaproszeni do otwarcia kładli dłonie na pulpicie ustawionym na autostradowej jezdni, powodując jej roświetlenie.

Wybitni Polacy uświetnili uroczystość otwarcia autostrady A2

Prezydent RP Bronisław Komorowski

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Lech Wałęsa i Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak

dr Jan Kulczyk

dr Andrzej Patalas

Jan A.P. Kaczmarek


Zdaniem prezydenta Komorowskiego dzięki A2 jesteśmy bliżej marzeń o nowoczesności - zbliża się moment, kiedy pozbędziemy się kompleksów spowodowanych złymi opiniami o polskich drogach.

Uroczyste Otwarcie Autostrady Wielkopolskiej

WIELKI KONCERT UŚWIETNIŁ OTWARCIE AUTOSTRADY A2


Uroczystość otwarcia autostrady uświetniło premierowe wykonanie utworu Jana A.P. Kaczmarka "Fanfary dla A2" wykonane przez orkiestrę symfoniczną przy udziale tylko instrumentów blaszanych. Kaczmarek powiedział:

"...jestem dzieckiem tej ziemi. Po sukcesach w USA, zapoczątkowałem w Poznaniu Festiwal Transatlantyk, w Kwilczu zaś działa założona przeze mnie Fundacja Rozbitek. Teraz dzięki autostradzie mogę szybko i bezpiecznie jechać do Europy."

Jan A.P. Kaczmarek

Jan A.P. Kaczmarek Stworzył dzieło
Na pytanie, co było inspiracją do skomponowania utworu powiedział: "Zamówienie i zaliczka", ale zaraz dodał: "Zacytowałem Dostojewskiego, który tak odpowiedział na pytanie o inspirację do napisania "Zbrodni i Kary". Utwór zagrany był fantastycznie, trwał 10 minut. Cała sala klaskała przez 5 minut na stojąco. Ten koncert nagrały wszystkie warszawskie telewizje, ale żadna nie pokazała ani fragmentu tego utworu. To są telewizje warszawskie, nie polskie. Może kiedyś jak wybudujemy nowy odcinek autostrady z betonu przypomną sobie ten utwór i zagrają go ponownie.

Utwór ten będzie trwał i przypominał połączenie Polski z siecią autostrad Europy.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484