Krystyna Poślednia Członek Zarządu Urzędu marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Autor: L.R.   
31.03.2010.

Zapytałem się Pani Krystyny Pośledniej dlaczego NFZ nie pokaże ile województwa zbierają ze składek, a ile od NFZ w Warszawie dostają? Pani Poślednia odpowiedziała, że dostajemy to co nam się należy.

Inne zdanie ma Andrzej Maksimowicz, Dyrektor Działu Projektów Strategicznych Zdrowia ABG SA

“Przypomnijmy: Wielkopolska jest trzecim co do wielkości regionem Polski. Mieszka tu 3,3 mln ubezpieczonych. Średnia kwota przypadająca na jednego ubezpieczonego w tym województwie w 2008 r. wynosi 1324 zł, a więc poniżej średniej krajowej, pozostającej na poziomie 1374 zł.. W  ocenie NFZ w Poznaniu różnica ta jest niczym nie uzasadniona: pacjenci nie chorują tu mniej ani nie leczy się ich taniej”.

Jeżeli jesteśmy trzecim województwem pod względem gospodarczym to nasza składka jest powyżej średniej krajowej. 1324 zł. To średnia krajowa, a nasza ile wynosi w Wielkopolsce: 1520, 1530, 1600, chcemy wiedzieć ile? Po to tworzyliśmy Kasę Chorych. A dziś NFZ – socjalistyczny wszystko utajnił. Wielkopolanie chcą się dzielić z Polską tu wypracowanymi pieniędzmi. Polska musi wiedzieć ile dostaje z Wielkopolski. Bo dziś to tak wygląda, że my Polskę okradamy.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826