"Skansen olenderski OLANDIA w Prusimiu" - otwarty
Autor: Redakcja   
18.11.2010.
Skansen Olenderski OLANDIA usytuowany jest na terenie 6 hektarowego zespołu dworsko-parkowego w malowniczej miejscowości Prusim w powiecie międzychodzkim.

Z lewej strony: Marek Konrad, Izabela Makiewicz, Olaf Makiewicz - waciciele OLANDII, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i pose na Sejm Waldy Dzikowski przecinaj wstg.

Marek Konrad otwiera piekną starą winiarnię OLANDII

dr Włodzimierz Łęcki inicjator powstania OLANDII

Piękn Olenderki

Konsul Honorowy Andrzej Gawroński przemawia

Winiarnia w Prusimiu

Położenie Prusimia zarówno przy drodze nr 24 (Poznań-Szczecin) jak i na terenie Puszczy Noteckiej stwarza bardzo wiele mozliwości dla Olandii. Nie małe znaczenie dla naszego przedsięwzięcia odgrywa tworzony przez Pana Jana A.P. Kaczmarka w oddalonym o 3 km. Rozbitku „Instytut Rozbitek”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Włodzimierz Łęcki, który stwierdził, ze praca Olendrów w Wielkopolsce ma długie tradycje godne pokazania. Ten obiekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i ma służyć jako baza wypoczynkowa na Euro 2012. Najbardziej zadowolony był Konsul Honorowy Holandii Andrzej Gawroński. Marek Konrad jest obecnie prpagatorem picia wina w Polsce.

"Wino zawładnęło życiem Marka Konrada. To dla niego porzucił aktorstwo. Uczył się sztuki kiperskiej, a dziś podróżuje wraz z synem po świecie w poszukiwaniu niezwykłych win, które później można zakupić w jego winiarniach. Według niego trunek ten mieści w sobie ciszę, poczucie ładu, trwałość. Ważny jest także element zmiany smaku samego wina, który ulega przeobrażeniom na przestrzeni lat. Na swojej stronie internetowej Marek Konrad przytacza piękną metaforę krzaku winnego, który rośnie tyle lat co człowiek, a najlepsze owoce daje w połowie życia".

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826