ARTYKUŁY
Z KATEGORII
prof. Maria Siemionow

Maria Zofia Siemionow z domu Kusza (ur. 3 maja 1950 w Krotoszynie) – polska chirurg i transplantolog, pracująca w USA.

 
"'Niewyobrażalne" Witold Bońkowski

„Niewyobrażalne” Witolda Bońkowskiego: jak zmienić swoje życie?

Żyjemy w czasach niebywałego rozwoju nauki, postępu technicznego i wzrostu dobrobytu. Czy jednak jesteśmy z tego powodu zdrowsi i szczęśliwsi? Niestety nie. Witold Bońkowski próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, jak również przedstawić prostą receptę na wszystkie nasze problemy – zdrowotne, życiowe, duchowe. Jego zdaniem, klucz do zdrowia i szczęścia tkwi w umyśle.

 
Wielkopolanin rodem z Wilna Stefan Żynda

Prof. dr hab. Stefan Żynda
Prof. Stefan Żynda Wybitny Wielkopolanin Każdy Wielkopolanin wie, że Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce.
 
SUKCES POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

Sukces politechniki poznańskiej w zawodach SAE AeroDesign West

 
Rok Akademicki 2008/2009 rozpoczęty - nowi rektorzy

Redakcja „Naszej Wielkopolski”
Życzy wszystkim rektorom sukcesów w dynamicznym rozwoju swoich uczelni. W Poznaniu uczy się ponad 150 tys. studentów, jesteśmy potęgą. A poziom nauczania jest jednym z najlepszych w Polsce.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 
Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009

Tegoroczna Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 w Uniwersytecie otrzymała wyjątkową oprawę. Pełna gala władz rektorskich i dziennikarskich w tradycyjnych togach, poczet sztandarowy Uczelni i znamienite grono zaproszonych gości oraz olbrzymia rzesza studentów i przedstawicieli kadry naukowo-dydaktycznej. Znaczenie tego wydarzenia podniósł również fakt uroczystego przekazania insygniów władzy rektorskiej JM Rektorowi prof. dr hab Jackowi Wysockiemu przez ustępującego Rektora prof. dr hab. Grzegorza H. Bręborowicza.

 
Państwowa Wyższa Szkoła w Koninie ma już 10 lat

Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w Koninie powiedział:

Tak. To czasy niżu demograficznego, spadku naboru na właściwie wszystkie wyższe uczelnie, także uczelnie akademickie. To także czasy wielkiej konkurencji. Wszystko wskazuje, że potrwa to co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

 
Konferencja Szkoleniowa Kardiologiczno – Kardiochirurgiczna w Kole

Starosta Wieczysław Oblizajek otwiera konferencję szkoleniową kardiologiczno-kardiochirurgiczną w Kole razem z prof. dr hab. n med. Jerzym Sadowskim z Krakowa.

 
Centrum kongresowo-biblioteczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otwarte

Miasteczko uczelniane Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozrasta się w imponującym tempie. Na trwałe wpisał się w krajobraz dzielnicy Grunwald efektowny budynek Collegium Stomatologicum przy ulicy Bukowskiej. Teraz nieomal na naszych oczach wyrósł potężny gmach Centrum Kongresowo-Bibliotecznego zlokalizowany przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego 37.

 
Ile może żyć człowiek
Autor: F.K.   
29.04.2013.
prof. Tadeusz Maliński Wybitny Wielkopolanin w Ameryce
Prof. T. Maliński napisał: Moim największym odkryciem jest tlenek azotu w orgaznizmie człowieka, okazało się, że ma on wielki wpływ na długość życia człowieka.

Prof. Tadeusz Maliński


Możliwość zmierzenia jest trudna, na 1 milimwtr włosa wchodzi go 100 tys. cząsteczek. Mikroskopijna ilość wydzielanego przez endotelium naczyń krwionośnych tlenku azotu, związku niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Dopiero to odkrycie przez zespół prof. Malińskiego tlenku azotu, umożliwiło rozpocząć badania nad długością życia. Tlenek azotu z biegiem czasu ulatnia się, przyjmuje się, że jest on w organiźmie do 80 roku życia. Ale bez tlenku azoty żyć nie można. Dlatego nasze życie może trwać około 80 lat. Dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, tlenek azotu jest niezbędny. Utrata tlenku azotu powoduje starzenie się organizmu. A jego zanik powoduje śmierć. Dlatego już dwa razy prof. Tadeusz Maliński był przedstawiany przez naukowców do Nagrody Nobla. Amerykanie dają profesorowi 20 mln. dolarów rocznie na badania. Jak przedłużyć życie tlenkom azotu, to jest klucz do naszego dłuższego życia. Teraz wiemy, że po 80 roku życia, żyje tylko 3% populacji świata. Młodsi obywatele tego świata, liczą, że uda się przedłużyć życie. Dziś już wiemy, że nie ma cudów, przychodzi na każdego czas śmierci. Smutno to pisać, bo tak wspaniały jest ten nasz kochany świat, że warto żyć długo i w zdrowiu. Dziś wszystko w mózgu prof. Malińskiego, może mu uda się przedłużyć życie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »