ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
KIBICOWANIE PO POLSKU
Autor: Ludwik Ratajczak   
14.10.2011.

Szatan pojawił się przed wyborami. Nic dziwnego. III RP musiała do tego doprowadzić. Upadek wartości patriotycznych i narodowych jest taki, że żydowski piłkarz Maor Melikson być może zagra w reprezentacji Polski. Jedni twierdzą, że to dobrze, bo pokazuje, że wbrew rozmaitym Grossom - jesteśmy krajem tolerancyjnym, otwartym. „Nieważne, jakiego koloru jest kot - ważne, żeby łapał myszy" - mówią. Gra w reprezentacji to zaszczyt. Melikson powinien to docenić. To nie przypadek - dodają z dumą - że żydowski piłkarz chce kopać właśnie piłkę polską i występować przed naszymi, znanymi z tolerancji, kibicami. Skończą się okrzyki „Widzew Żydzew!" i „ŁKS żydowską kurwą jest". Poza tym każdy ma swojego Żyda, nasza reprezentacja też będzie miała.

Polityka - Daniel Passent

Piękny stadion Legii

W obecnej kampanii najważniejsze jest upominanie się o ludzi szykanowanych, odtrącanych, poniżanych, po prostu słabych i bez szans. Tymczasem rząd ich ściga lub wywleka z domów o 6 rano i wsadza do aresztu, a tam łamie ich prawa obywatelskie. Biedni, zaszczuci kibice piłki nożnej - bo to o nich właśnie mowa - są dziś „więźniami sumienia w Polsce". Tak upomina się o nich Przemysław Wipler, startujący do Sejmu z PiS. O kibicach zupełnie inaczej pisze dziennikarz Stefan Szczepłek, największy dla mnie futbolowy autorytet w Polsce. Na warszawskiej Polonii podczas meczu z Legią wywieszono transparent „Polonia to historia i stolicy duma, was by nie było, gdyby nie komuna". Słowo „was" namalowano w barwach Legii. Żaden z kibiców Polonii nie wie, że Legia nie powstała za czasów komuny, tylko prawie sto lat temu założyli ją żołnierze Legionów Piłsudskiego. Za komuny o Legionach nie wolno było mówić, więc Legia nazywała się CWKS. „Byłoby wspaniale, gdyby w kulturze futbolowej miłość do swego klubu nie oznaczała jednocześnie nienawiści i pogardy dla innych" - kończy Szczepłek.

Polityka -Man

W SKRÓCIE

LEGIA WARSZAWA wydała oświadczenie w sprawie zachowania kibiców podczas czwartkowego meczu z Ha-poelem Tel Awiw. Fani z Łazienkowskiej wywiesili wielki transparent z napisem „Jihad Legia": „Władze Legii Warszawa zawsze podkreślały, że stadion nie jest miejscem manifestacji poglądów politycznych, religijnych, a także propagowania haseł niezwiazanycn z futbolem. (...) Niestety, kibice muszą spodziewać się konsekwencji - m.in. zakazów stadionowych" - czytamy.

Przegląd Sportowy

WIDZIANE Z POZNANIA

Był rok 1977 Legia grała z ŁKS-em. Gdy zawodnicy ŁKS-u wychodzili na mecz cała trybuna LEGII wstała i krzyczała "Jude, Jude ŁKS", to trwało kilka minut. Dziwiłem się, bo w ŁKS-ie nie grał ani jeden Żyd i w tym czasie Żydów w Łodzi już nie było. Nie lubię jak kibice Górnego Śląska i też Lecha, skandują "Legia kurwą jest". Ale kibice dobrze pamiętają jak CWKS zabierał najlepszych zawodników z Górnika, Ruchu i Lecha. Gogolewski, Araszkiewicz, Okoński i wielu innych zawodników pod przymusem musieli grać w CWKS. W tym czasie CWKS zdobywał mistrzostwo polski. Czyli poprzez służbę wojskową, wzamcniali swoją drużynę. To było świństwo socjalistyczne. I ten okres kibice pamiętają, a obecna Legia nie przeprosiła Polski i też ze swojej historii nie wykreśliła tego haniebnego okresu. Dlatego Powstańcy Warszawscy wręczyli "Małego Powstańca Warszawskiego" na meczu Polonii z Legią panu Wojciechowskiemu. Dziś już nie ma prawdziwych warszawiaków, oni zginęli w Powstaniu Warszawskim, a ich miejsce zajęło Mazowsze. Dlatego prawdziwa warszawska Polonia, nie ma kibiców i też nie ma stadionu. Za to stadion ma Legia i teraz wybudowano Stadion Narodowy, dlaczego nie Olimpijski, tak jak w Londynie i Kijowie, bo zapomnieli zaprojektować bieżnię. Czyli założyli, że w Polsce nigdy Olimpiady już nie będzie. Obecny Stadion Narodowy, zabrał wszystkie mecze reprezentacji. To po co modernizuje się Stadion Śląski? Śląsk i Kraków zostały wykiwane przez Wrocław i Gdańsk, ale oni rządzą. My w Poznaniu musieliśmy wybudować trybunę by przekonać władze FIFA, że coś robimy i pisać do Platiniego, że napewno wybudujemy autostradę do granicy i też zmodernizujemy lotnisko. Dlatego mistrzostwa odbędą się w Poznaniu. Teraz widzimy ile byśmy stracili jako miasto gdyby Euro w Poznaniu nie było.

Ludwik Ratajczak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »