ARTYKUŁY
Z KATEGORII
prof. Maria Siemionow

Maria Zofia Siemionow z domu Kusza (ur. 3 maja 1950 w Krotoszynie) – polska chirurg i transplantolog, pracująca w USA.

 
"'Niewyobrażalne" Witold Bońkowski

„Niewyobrażalne” Witolda Bońkowskiego: jak zmienić swoje życie?

Żyjemy w czasach niebywałego rozwoju nauki, postępu technicznego i wzrostu dobrobytu. Czy jednak jesteśmy z tego powodu zdrowsi i szczęśliwsi? Niestety nie. Witold Bońkowski próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, jak również przedstawić prostą receptę na wszystkie nasze problemy – zdrowotne, życiowe, duchowe. Jego zdaniem, klucz do zdrowia i szczęścia tkwi w umyśle.

 
Ile może żyć człowiek

prof. Tadeusz Maliński Wybitny Wielkopolanin w Ameryce
Prof. T. Maliński napisał: Moim największym odkryciem jest tlenek azotu w orgaznizmie człowieka, okazało się, że ma on wielki wpływ na długość życia człowieka.
 
Wielkopolanin rodem z Wilna Stefan Żynda

Prof. dr hab. Stefan Żynda
Prof. Stefan Żynda Wybitny Wielkopolanin Każdy Wielkopolanin wie, że Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce.
 
SUKCES POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

Sukces politechniki poznańskiej w zawodach SAE AeroDesign West

 
Rok Akademicki 2008/2009 rozpoczęty - nowi rektorzy

Redakcja „Naszej Wielkopolski”
Życzy wszystkim rektorom sukcesów w dynamicznym rozwoju swoich uczelni. W Poznaniu uczy się ponad 150 tys. studentów, jesteśmy potęgą. A poziom nauczania jest jednym z najlepszych w Polsce.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 
Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009

Tegoroczna Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 w Uniwersytecie otrzymała wyjątkową oprawę. Pełna gala władz rektorskich i dziennikarskich w tradycyjnych togach, poczet sztandarowy Uczelni i znamienite grono zaproszonych gości oraz olbrzymia rzesza studentów i przedstawicieli kadry naukowo-dydaktycznej. Znaczenie tego wydarzenia podniósł również fakt uroczystego przekazania insygniów władzy rektorskiej JM Rektorowi prof. dr hab Jackowi Wysockiemu przez ustępującego Rektora prof. dr hab. Grzegorza H. Bręborowicza.

 
Konferencja Szkoleniowa Kardiologiczno – Kardiochirurgiczna w Kole

Starosta Wieczysław Oblizajek otwiera konferencję szkoleniową kardiologiczno-kardiochirurgiczną w Kole razem z prof. dr hab. n med. Jerzym Sadowskim z Krakowa.

 
Centrum kongresowo-biblioteczne Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu otwarte

Miasteczko uczelniane Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozrasta się w imponującym tempie. Na trwałe wpisał się w krajobraz dzielnicy Grunwald efektowny budynek Collegium Stomatologicum przy ulicy Bukowskiej. Teraz nieomal na naszych oczach wyrósł potężny gmach Centrum Kongresowo-Bibliotecznego zlokalizowany przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego 37.

 
Państwowa Wyższa Szkoła w Koninie ma już 10 lat
Autor: Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w   
24.11.2008.

Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w Koninie powiedział:

Tak. To czasy niżu demograficznego, spadku naboru na właściwie wszystkie wyższe uczelnie, także uczelnie akademickie. To także czasy wielkiej konkurencji. Wszystko wskazuje, że potrwa to co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w Koninie

Projekt Centrum Wykładowo-Dydaktycznego w Koninie.

Żyjemy w świecie wolnego rynku, który dotyczy niestety, także usług edukacyjnych. Wolny rynek wymusi, że „na powierzchni” utrzymają się szkoły lepsze i kierunki lepsze, a szkoły gorsze i kierunki gorsze będą zawieszane, a w ostateczności nawet zamykane.

Jeżeli chodzi o zawodowe uczelnie państwowe, to ich liczebność nie jest dramatyczna; jest ich tylko 35. Problemem jest natomiast konkurencja szkół prywatnych, których jest już ponad 300 i których liczba ciągle rośnie. To one stanowią największe zagrożenie dla szkół zawodowych. Któryś z rektorów na jakiejś naradzie powiedział, że różnica między szkołami państwowymi a prywatnymi jest taka, że u nas, w szkołach państwowych, młodzi ludzie muszą się uczyć, a w szkołach prywatnych muszą tylko płacić.

Redakcja:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ma już 10 lat.

30 września odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009.

PWSZZ w Koninie zajmuje dziś 4 miejsce w Polsce, jest najlepsza w Wielkopolsce. Studiuje tu 3500 studentów. Nadal się rozbudowuje, chcą utworzyć nowy kierunek studiów – geodezję, której nie uczy Politechnika Poznańska. Te wspaniałe wyniki to zasługa pierwszego rektora prof. Józefa Orczyka i obecnego rektora prof. Wojciecha Poznaniaka. Zawsze musimy pamiętać, że ta szkoła rozwijała się dzięki przychylności władz miasta z Prezydentem Miasta Konina Kazimierzem Pałaszem na czele. Diś w Wielkopolsce mam już 5 Wyższych Szkół Zawodowych, gdzie uczy się 20 tys. studentów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »