Państwowa Wyższa Szkoła w Koninie ma już 10 lat
Autor: Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w   
24.11.2008.

Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w Koninie powiedział:

Tak. To czasy niżu demograficznego, spadku naboru na właściwie wszystkie wyższe uczelnie, także uczelnie akademickie. To także czasy wielkiej konkurencji. Wszystko wskazuje, że potrwa to co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat.

Prof. nadzw. dr. hab. Wojciech Poznaniak, rektor PWSZ w Koninie

Projekt Centrum Wykładowo-Dydaktycznego w Koninie.

Żyjemy w świecie wolnego rynku, który dotyczy niestety, także usług edukacyjnych. Wolny rynek wymusi, że „na powierzchni” utrzymają się szkoły lepsze i kierunki lepsze, a szkoły gorsze i kierunki gorsze będą zawieszane, a w ostateczności nawet zamykane.

Jeżeli chodzi o zawodowe uczelnie państwowe, to ich liczebność nie jest dramatyczna; jest ich tylko 35. Problemem jest natomiast konkurencja szkół prywatnych, których jest już ponad 300 i których liczba ciągle rośnie. To one stanowią największe zagrożenie dla szkół zawodowych. Któryś z rektorów na jakiejś naradzie powiedział, że różnica między szkołami państwowymi a prywatnymi jest taka, że u nas, w szkołach państwowych, młodzi ludzie muszą się uczyć, a w szkołach prywatnych muszą tylko płacić.

Redakcja:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ma już 10 lat.

30 września odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009.

PWSZZ w Koninie zajmuje dziś 4 miejsce w Polsce, jest najlepsza w Wielkopolsce. Studiuje tu 3500 studentów. Nadal się rozbudowuje, chcą utworzyć nowy kierunek studiów – geodezję, której nie uczy Politechnika Poznańska. Te wspaniałe wyniki to zasługa pierwszego rektora prof. Józefa Orczyka i obecnego rektora prof. Wojciecha Poznaniaka. Zawsze musimy pamiętać, że ta szkoła rozwijała się dzięki przychylności władz miasta z Prezydentem Miasta Konina Kazimierzem Pałaszem na czele. Diś w Wielkopolsce mam już 5 Wyższych Szkół Zawodowych, gdzie uczy się 20 tys. studentów.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826