ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Redukcja liczby województw


W najbliższych latach zajdzie konieczność zredukowania liczby województw
 
Podział Polski po wyborach do Europarlamentu


Wnioski po wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019
 
Co należy zmienić w obecnej konstytucji

Ażeby Polacy ją przegłosowali, a Warszawa Polski nie okradała

 
XX-lecie koncesji Autostrady Wielkopolskiej SA

Autostrada A2 z Konina do Świecka obchodziła XX-lecie koncesji. Koncesja trwa do 2037 roku, to jeszcze 20 lat. I wszystko co dzieje się na autostradzie zgodnie z umową jest zależne od właścicieli autostrady, czyli Dominiki i Sebastiana Kulczyków.

 
 
ROZLICZENIE 49 WOJEWÓDZTW

Naciskanie na rządzących, że nie powołali powiatów i du­żych województw spowodował, że zlecono Ruchowi Regio­nalnemu Wielkopolan rozliczenie z podatków Polski (49 województw).
 
Deklaracja "Ligi Regionów"

Ligę Regionów Współtworzyli: Donald Tusk, dziś Premier RP, Romuald Szperliński, dziś Prezydent Klubu Kapitału, Ludwik Ratajczak Prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan.

Takiej Polski chcieliśmy już w 1994 roku.

Liga Regionów jest związkiem stowarzyszeń działającym na rzecz upodmiotowienia społeczności regionalnych. Liga Regionów mając na uwadze dobro Rzeczypospolitej Polskiej i każdego jej obywatela uważa, że:

 
Zrozumieć zbuntowaną prowincję

Zlikwidować centralistyczny ustrój

Etatyzm pozostaje najbardziej ponurym dziedzictwem ustrojowym komunizmu w Polsce. W 1989 roku Polska stalą się suwerenna, ale Polacy nie odzyskali swej wolności i autonomii względem państwa. Co gorsza wybicie się na niepodległość i wprowadzenie demokratycznej procedury wyłaniania władzy uznaje się powszechnie za równoznaczne ze zmianą ustroju ze socjalistycznego na wolnościowy. W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem, które opisywał w odniesieniu do rewolucyjnej Francji TocqucviIIc: przełom polityczny zmienił zasadę legitymizacji władzy, zachowując przy tym centralistyczny ustrój.

 
Media regionalne i lokalne wzmacniają budowę społeczeństwa obywatelskiego

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami prasy regionalnej i lokalnej podkreślił ważną i wyjątkową rolę mediów o takim zasięgu w demokratycznym społeczeństwie. - My nauczyliśmy się już tego, że bez wolnych, niezależnych, dobrze działających mediów lokalnych i regionalnych nie ma mowy o dobrym funkcjonowaniu demokratycznego społeczeństwa - powiedział szef rządu.

 
Przeciwnicy Unijnej Konstytucji

Tak o Konstytucji Europejskiej pisze w swojej książce “Rzeczpospolita Kłamców - SALON " Waldemar Łysiak.

Unijna konstytucja nie rozprasza takich obaw - raczej obawy potęguje. Miedzy innym przez rozwlekłość, zawiłość i mętny język swych paragrafów, dzięki czemu możliwe są rózne triki z “interepretacją".

 
Przenieść siedzibę prezydenta RP do Poznania
Autor: Redakcja   
18.11.2010.
Jarosław Kaczyński jest rozżalony na całą Polskę i też na rząd Donalda Tuska. Dziś katastrofa samolotu w Smoleńsku, to zamach.

Ale kto stoi za tym zamachem? To wyjaśni Macierewicz. A teraz walka o krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Jarosław Kaczyński jest przekonany, że gdyby Polacy wiedzieli , że nowy prezydent Bronisław Komorowski walczy z krzyżem, to nie wygrał by wyborów. Komorowski nie jest prezydentem, bo on go nie uznaje. Przestrzegł, że nie wolno ruszać krzyża, dopiero jak powstanie pomnik, można go przenieść do kościoła. W ten sposób chce pokazać, że on rządzi w Warszawie i Polsce. Nowy prezydent musi brać pod uwagę, że opracowanie projektu będzie trwało, bo będą dyskutować jak on ma wyglądać, a zgody nie będzie. Jak zbudują, to będzie rok,albo dwa. Ale wtedy ludzie powiedzą, że ten pomnik jest złym rozwiązaniem i oni chcą, żeby krzyż stał. Kaczyński chce udowodnić Komorowskiemu, że zgotuje mu taki los, że odechce mu się prezydentury. Konflikt będzie trwał i świat będzie się śmiał, że Polska nie umie się rządzić. Przypomnę prezydenta Narutowicza, okrzyki zabić go – pojedyncze, potem prasa, aż w końcu go zabili. Dlatego moja propozycja to przenieść Urząd Prezydenta do Poznania, pierwszej stolicy Polski. Będzie Prezydent III RP Bronisław Komorowski swoją siedzibę miał w Zamku Cesarskim. To jest ostatni Zamek Cesarski na świecie. Obok w Gnieźnie Prymas Polski, ale najważniejsze to szcunek poznaniaków dla prezydenta i ten spokój do twórczej pracy. Zaznaczam, że Kwaśniewski w swojej konstytucji nie napisał, że siedziba prezydenta musi być tylko w Warszawie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »