ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Redukcja liczby województw


W najbliższych latach zajdzie konieczność zredukowania liczby województw
 
Podział Polski po wyborach do Europarlamentu


Wnioski po wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019
 
Co należy zmienić w obecnej konstytucji

Ażeby Polacy ją przegłosowali, a Warszawa Polski nie okradała

 
XX-lecie koncesji Autostrady Wielkopolskiej SA

Autostrada A2 z Konina do Świecka obchodziła XX-lecie koncesji. Koncesja trwa do 2037 roku, to jeszcze 20 lat. I wszystko co dzieje się na autostradzie zgodnie z umową jest zależne od właścicieli autostrady, czyli Dominiki i Sebastiana Kulczyków.

 
 
ROZLICZENIE 49 WOJEWÓDZTW

Naciskanie na rządzących, że nie powołali powiatów i du­żych województw spowodował, że zlecono Ruchowi Regio­nalnemu Wielkopolan rozliczenie z podatków Polski (49 województw).
 
Deklaracja "Ligi Regionów"

Ligę Regionów Współtworzyli: Donald Tusk, dziś Premier RP, Romuald Szperliński, dziś Prezydent Klubu Kapitału, Ludwik Ratajczak Prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan.

Takiej Polski chcieliśmy już w 1994 roku.

Liga Regionów jest związkiem stowarzyszeń działającym na rzecz upodmiotowienia społeczności regionalnych. Liga Regionów mając na uwadze dobro Rzeczypospolitej Polskiej i każdego jej obywatela uważa, że:

 
Zrozumieć zbuntowaną prowincję

Zlikwidować centralistyczny ustrój

Etatyzm pozostaje najbardziej ponurym dziedzictwem ustrojowym komunizmu w Polsce. W 1989 roku Polska stalą się suwerenna, ale Polacy nie odzyskali swej wolności i autonomii względem państwa. Co gorsza wybicie się na niepodległość i wprowadzenie demokratycznej procedury wyłaniania władzy uznaje się powszechnie za równoznaczne ze zmianą ustroju ze socjalistycznego na wolnościowy. W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem, które opisywał w odniesieniu do rewolucyjnej Francji TocqucviIIc: przełom polityczny zmienił zasadę legitymizacji władzy, zachowując przy tym centralistyczny ustrój.

 
Media regionalne i lokalne wzmacniają budowę społeczeństwa obywatelskiego

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami prasy regionalnej i lokalnej podkreślił ważną i wyjątkową rolę mediów o takim zasięgu w demokratycznym społeczeństwie. - My nauczyliśmy się już tego, że bez wolnych, niezależnych, dobrze działających mediów lokalnych i regionalnych nie ma mowy o dobrym funkcjonowaniu demokratycznego społeczeństwa - powiedział szef rządu.

 
Przeciwnicy Unijnej Konstytucji

Tak o Konstytucji Europejskiej pisze w swojej książce “Rzeczpospolita Kłamców - SALON " Waldemar Łysiak.

Unijna konstytucja nie rozprasza takich obaw - raczej obawy potęguje. Miedzy innym przez rozwlekłość, zawiłość i mętny język swych paragrafów, dzięki czemu możliwe są rózne triki z “interepretacją".

 
WYBORY W 2011 ROKU - JAKA POLSKA
Autor: Redakcja   
05.09.2011.

Dlaczego Józef Piłsudski był przeciwnikiem partii politycznych. Mówił: " Formalnie w partii w Polsce jest tylko 4 procent ludności. No a gdzie jest te pozostałe 96 procent? A z tego to trzeba odrzucić tych co są w partii dla własnego interesu. Dlatego tych partyjnych ideowych ludzi jest minimalny procent."

"Jakiej Polski chcemy" - proszę wejść do ARCHIWUM NASZEJ WIELKOPOLSKI i przeczytać cały numer 102

Ale czy partie obecne dzis w Polsce mają koncepcję takich zmian, które by poprawiły życie Polaków? Każdy dziś widzi, że nie mają. Przedwojenną Polskę uratował samorząd, który był w gminie, powiecie, województwie i też autonomia Śląska. Obecne partie w Polsce nie wiedzą jak nowocześnie zorganizować Polskę, dlatego piszemy jakiej my chcieliśmy Polski. Czasami się zastanawiamy, czy my Polacy jesteśmy tak nieudolni bo nie umiemy mądrze zorganizować Polski, żeby żyło nam się lepiej. Gdy ogląda się telewizję to widać PO i PiS i nam opowiadają co nam dadzą jak wygrają wybory? To są obietnice bez pokrycia, Polska jest zadłużona i trzeba rozpocząć od spłacania długów. Obecny system wyborczy nie służy obywatelom, służy partiom silnym, które zawsze poprzez listy wsadzają do Sejmu a potem do rządu swoich kolegów i to nieudolnych. To dziś widać. Gdyby nie Unia Europejska, to stalibyśmy nadal w miejscu. Ale Unia w kryzysie i pieniądze mogą też się skończyć? Co wtedy zrobią partie polityczne, które chcą Polską rządzić.

Oni będą startować w wyborach! Sprawdź, kim są.

Do Sejmu kandyduje prawie 7 000, a do Senatu blisko 500 osób. Jak spośród takiej liczby ubiegających się o mandat wybrać tych, którzy najlepiej będą reprezentowali nasze interesy.

WIELKOPOLANIE!

Nie głosujcie na ludzi z innych Regionów Polski. Tylko na tych, którzy tu mieszkają na stałe. To komuniści wprowadzili ten zwyczaj. Nam Wielkopolanom wmawiali "My jesteśmy od rządzenia, a Wy od roboty", Teraz żadna partia nie może nam przysyłać kandydatów, którzy nie mieszkają na stałe w Wielkopolsce.

Tę informację przekaż dalej

 
« poprzedni artykuł