ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Redukcja liczby województw


W najbliższych latach zajdzie konieczność zredukowania liczby województw
 
Podział Polski po wyborach do Europarlamentu


Wnioski po wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019
 
Co należy zmienić w obecnej konstytucji

Ażeby Polacy ją przegłosowali, a Warszawa Polski nie okradała

 
XX-lecie koncesji Autostrady Wielkopolskiej SA

Autostrada A2 z Konina do Świecka obchodziła XX-lecie koncesji. Koncesja trwa do 2037 roku, to jeszcze 20 lat. I wszystko co dzieje się na autostradzie zgodnie z umową jest zależne od właścicieli autostrady, czyli Dominiki i Sebastiana Kulczyków.

 
 
ROZLICZENIE 49 WOJEWÓDZTW

Naciskanie na rządzących, że nie powołali powiatów i du­żych województw spowodował, że zlecono Ruchowi Regio­nalnemu Wielkopolan rozliczenie z podatków Polski (49 województw).
 
Deklaracja "Ligi Regionów"

Ligę Regionów Współtworzyli: Donald Tusk, dziś Premier RP, Romuald Szperliński, dziś Prezydent Klubu Kapitału, Ludwik Ratajczak Prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan.

Takiej Polski chcieliśmy już w 1994 roku.

Liga Regionów jest związkiem stowarzyszeń działającym na rzecz upodmiotowienia społeczności regionalnych. Liga Regionów mając na uwadze dobro Rzeczypospolitej Polskiej i każdego jej obywatela uważa, że:

 
Zrozumieć zbuntowaną prowincję

Zlikwidować centralistyczny ustrój

Etatyzm pozostaje najbardziej ponurym dziedzictwem ustrojowym komunizmu w Polsce. W 1989 roku Polska stalą się suwerenna, ale Polacy nie odzyskali swej wolności i autonomii względem państwa. Co gorsza wybicie się na niepodległość i wprowadzenie demokratycznej procedury wyłaniania władzy uznaje się powszechnie za równoznaczne ze zmianą ustroju ze socjalistycznego na wolnościowy. W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem, które opisywał w odniesieniu do rewolucyjnej Francji TocqucviIIc: przełom polityczny zmienił zasadę legitymizacji władzy, zachowując przy tym centralistyczny ustrój.

 
Media regionalne i lokalne wzmacniają budowę społeczeństwa obywatelskiego

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami prasy regionalnej i lokalnej podkreślił ważną i wyjątkową rolę mediów o takim zasięgu w demokratycznym społeczeństwie. - My nauczyliśmy się już tego, że bez wolnych, niezależnych, dobrze działających mediów lokalnych i regionalnych nie ma mowy o dobrym funkcjonowaniu demokratycznego społeczeństwa - powiedział szef rządu.

 
Przeciwnicy Unijnej Konstytucji

Tak o Konstytucji Europejskiej pisze w swojej książce “Rzeczpospolita Kłamców - SALON " Waldemar Łysiak.

Unijna konstytucja nie rozprasza takich obaw - raczej obawy potęguje. Miedzy innym przez rozwlekłość, zawiłość i mętny język swych paragrafów, dzięki czemu możliwe są rózne triki z “interepretacją".

 
Walka PO o Poznań?
Autor: Ludwik Ratajczak   
17.03.2010.

W Głosie Wielkopolskim przeczytałem, że w styczniu Platforma Obywatelska przedstawi swojego kandydata na prezydenta Poznania. Kto może wygrać z Ryszardem Grobelnym? To jest zasadnicze pytanie bo ja w szeregach PO i PiS takiego kandydata nie widzę.

Donald Tusk, jak za dawnych czasów przywiózł nam Pasło Wiśniewską i to był błąd, bo my mamy dość przywożonych kandydatów. Bo gdyby zrobili konwencję i na niej w Poznaniu ją wybrali delegaci, miała by szanse poprawić swój wynik. Platforma Obywatelska głośno myśli i chcą wysłać Grobelnego do Sejmu. To ma być nagroda za rezygnację z prezydentury? Jak to czytam to głowa mnie boli, co to za wspaniała nagroda dla Prezydenta Poznania, ma być posłem w Sejmie. Przecież Grobelny w Sejmie był by niczym. Czy widać w Sejmie warszawskim Wielkopolan? Nie widać, nie ma po prostu śladu po nich. Dlatego prezydent Wrocławia, dobrze powiedział, z tego stanowiska można iść tylko na prezydenta RP. Chciał to zrobić ale zapomniał, że rządzi Platforma, a ona ma swoich kandydatów na prezydenta. Tak mu zaczęli przeszkadzać, że zawiesił swoją kampanię na prezydenta Polski. Cokolwiek opozycja wobec Ryszarda Grobelnego powie, to tylko są słowa nic nie znaczące. Bo dorobek Prezydenta Poznania, jest tak wielki, że znów mieszkańcy miasta Poznania wybiorą Ryszarda Grobelnego na Prezydenta Poznania.

Prezydent Poznania

Ps. Czy obecna sytuacja przeszkadza Platformie? Czy nie lepiej rządzić miastem przy udziale obecnego prezydenta? To jest temat do przemyślenia, ale to już nie nasza sprawa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »