XX-lecie koncesji Autostrady Wielkopolskiej SA
Redaktor: Administrator   
02.08.2017.

Autostrada A2 z Konina do Świecka obchodziła XX-lecie koncesji. Koncesja trwa do 2037 roku, to jeszcze 20 lat. I wszystko co dzieje się na autostradzie zgodnie z umową jest zależne od właścicieli autostrady, czyli Dominiki i Sebastiana Kulczyków.

"My nie łączymy państw, My jednoczymy ludzi" - Jean Monnet

Pomnik przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Poznań 1 maja 2004 roku włączenie regionu Wielkopolski do Unii Europejskiej.


Jedno, co jest najważniejsze to jeżeli autostradą będzie jeździć więcej niż 90 tys. samochodów dziennie, będzie budowany trzeci pas ruchu. Ta główna droga do Europy będzie otwarta i nikt już nigdy jej nie zamknie. Bo wspólna Europa - tu przytoczę słowa Marcina Piątkowskiego z FORBES z dnia 30.03.2017r.

"Uważam, że UE jest wyjątkowym w historii ludzkości cudem instytucjonalnym, bo zaprasza do siebie biedne kraje i czyni je bogatymi. Tak się najpierw stało z południem Europy, z Grecją, Portugalią, Hiszpanią, ale też z Irlandią. Teraz to samo się dzieje z naszą częścią kontynentu. Obecność w centrach decyzyjnych tej wspólnoty jest polską racją stanu. Trzeba na Unię chuchać i dmuchać, bo taki cud może się już nie powtórzyć. To Polska jest złotym dzieckiem Europy, jej największym sukcesem minionych dekad. Powinniśmy być z tego dumni i mieć dobrą receptę na Europę. Ale nie taką, żeby wzorem Brytyjczyków zabrać swoje i zamknąć się przed Europą."

W 2037 roku nie będzie już nas, nie będzie Jarosława Kaczyńskiego, ale będą Dominika I Sebastian Kulczykowie. Będzie wielka uroczystość i Oni przekażą Autostradę A2 Polsce. Wtedy pokolenie, które będzie żyło w niebywałym dobrobycie, będzie nas wspominało, że byli w naszej historii ludzie, którzy nasz udział w Europie widzieli poprzez autostradę A2 do Europy.
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484