ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
Dlaczego Lech przegrał wszystko?
Autor: Tadeusz Małachowski   
18.11.2010.
Myslałem, że po mistrzostwie każdy zawodnik został zbadany i dostał zalecenia jak ma ten urlop dobrze wykorzystać, żeby kondycji nie stracić. Bo będziemy walczyć o Ligę Mistrzów.

Trener Jacek Zieliński świętuje z drużyną Lecha zdobycie Mistrzostwa Polski

Manuel Arboleda najlepszy piłkarz Lecha - cieszy się ze zdobycia Mistrzostwa Polski

Po przyjeździe trzeba było zrobić badania, bo okazało się, że zawodnicy są bez formy. Za ten odcinek przygotowań odpowiedzialny jest Ryszard Kuźma. Lech rozegrał 12 meczy istrzelił tylko 5 bramek. Odejście Lewandowskiego nie powinno tak drastycznie osłabić drużyny. Kriwiec, Peszko, nie zdobyli bramki. Wilk w meczu z Widzewem miał cztery okazje, ale te strzały były jego osobistą kompromitacją. Co robi Andrzej Juskowiak? Strzelenie w 12 meczach 5 bramek to też jego dzieło. Wichniarek przyszedł do Lecha z wakacji, dlatego do gry jest nieprzygotowany, grać cały mecz. Pytam się trenera po co kupiliście Kiełba. Pan wiedział, że spotkanie w Poznaniu ze Spartą będzie decydowało o Lidze Mistrzów. Zamiast do Płocka ustawić najsilniejszą drużynę, to trener wysyła rezerwy. Tam w Płocku na środku ataku powinien grać Kiełb, od początku do Końca meczu. I trzeba było mu powiedzieć, że jego gra będzie decydować czy zagra ze Spartą. Na silnych Czechów Wichniarek nie miał szans. Tylko Kiełb mógł walczyć z Czechami. Druga sprawa, brak jest Bandorowskiego, dlaczego Pan nie wykorzystał Kikuta. On w Amice już na tej pozycji grał i strzelał bramki Lechowi. Młodych zawodników trzeba wystawiać ale nie w meczach o taką stawkę. Gdy zobaczyłem Wilka na lewej stronie, a Kriwiec gra za Stilicia, to wiedziałem, że Lech ze Spartą tego meczu nie wygra. W meczu ze Spartą, Stilić grał kilkanaście minut, ale on jeden oddał strzał na bramkę Czechów. Oglądałem go z Widzewem, pilnowali go i kopali. Ale wtedy łatwiej było grać Peszce i Kriwicowi. Wichniarek w Canal + powiedział: "...ja jeszcze nie doszedłem do formy, ale co najważniejsze, że cała drużyna jest nieprzygotowana do sezonu". I za to odpowiada trener Lecha Jacek Zieliński zs swoim sztabem trenerskim. Piłkarz zawodowy ma 10 lat czasu na grę i wtedy musi być przygotowany do gry w każdym dniu, a to dotyczy czołowych drużyn też w Polsce. Zwolnienie trenera nic nie da w trakcie rozpoczętego sezonu. Jeżeli Lech chce być drużyną na poziomie europejskim, to już dziś trzeba szukać za granicą trenera, bo ten rok jest już stracony. Lech przegra Ligę Europeiską i to będzie jego koniec w Europie. Kto najwięcej straci – zawodnicy, Zarząd Lecha, bo nie zarobią pieniędzy. A ja myślałem, że w zawodowej piłce tylko o pieniadze chodzi. Lech - jeśli tak będzie grał to straci kibiców, a dla Zarządu znowu strata finansowa. Zawodowstwo wymaga poświęceń całego sztabu szkoleniowego i też zawodników. Bo bez pieniędzy dziś w piłce nie zrobi się niczego. Ale to już nie moja sprawa. Zarząd, trenerzy, zawodnicy powinni o tym pamiętać.

Pisałem po meczu z Arką, gdzie Lech nie oddał ani jednego strzału na bramkę przeciwnika.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »