ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
Franciszek Smuda dobry trener
Autor: Ludwik Ratajczak   
02.09.2008.

Nie jest łatwo zbudować silną drużynę, dziś Lech został stworzony przez Smudę i nikt mu tych zasług nie odbierze. Marcin Zając wywiązał się ze swoich zadań bardzo dobrze, co jest ważne, że mimo swoich lat, jest nadal szybki i był dobrze przygotwany do sezonu, to jest też jego zasługa. Piotr Reiss gwiazda Lecha. Po zimie Piotr był słaby, zawsze jesienią jest lepszy. To jest kwestia przygotowania.

Franciszek Smuda

Świerczewski powiedział: "Korona mnie nie chciała, trener Zieliński niech się nie martwi, do sezonu będę najlepiej przygotowany z całej drużyny Groclinu. I tak było, jeżeli Smuda zmusił Reissa do twardej walki, to odrazu kontuzja. Reiss może dobrze grać, ale w tym wieku nie ma przerw na wakacje, trzeba trenować każdego dnia a piwo zostawić na później. Nie mam zastrzeżeń do Hernan Rengifo, Tomasza Bandrowskiego, Ivana Djurdjevićia, Rafała Murowskiego, Marcina Kikuta. To sa najlepsi gracze Lecha. Do Bartosza Bosackiego mam pretensje, że stale staje pod bramką przeciwnika, a potem nie może zdążyć pod swoją bramkę - Cracowia. Jeżeli staje pod bramką przeciwnika musi być asekuracja., pełna odpowiedzialność. Bramkarze - Krzysztof Kotorowski był dobrym bramkarzem, ale nadal wpuszcza głupie bramki, które denerwują. Po co z Groclinem chciał piłkę chwycić, zamiast piąstkować. Dlatego wściekł się trener Smuda. Emil Dolha, kompromitujący mecz z Wisłą, a stracona bramka z ŁKS-em przejdzie do historii piłki nożnej. Zastanawia mnie Przemysław Pitry, ma już 26 lat, powinien grać w ciągu całego meczu, nie tylko świetne końcówki. Szkoda, że odchodzi do Górnika. Przemysław Wilk, musi poprawić szybkość, nie umie silnie strzelić z dalszej odległości, tak jak to robi Djurdjević. Ale ten skład i tę drużynę ustawił trener Smuda. Gdy słyszę, że po dziwnym meczu jakim był mecz z ŁKS-em, chce się zwolnic trenera, to mnie szlag trafia - Głos Wielkopolski. Trener Smuda jest najlepszym trenerem jakiego miał Lech, jak by Lech go zwolnił, to on ma natychmiast inne dobre propozycje. A Michniewicz, gwiazda Lecha siedzi w telewizji w Canal +. Nikt się o niego nie bije. Trener ma 24 piłkarzy, codziennie z nimi przebywa, widzi ich na co dzień i na tej podstawie buduje skład. Zastanawialiśmy się dlaczego nie gra Reiss, bo był słaby i tę słabość widać na treningach. Reiss ma konkurentów dobrych: Pitry, Rengifo, Zając, dlatego na treningach musi udowodnić, że jest lepszy od nich. Trzeba też powiedzieć, że Luiz Henziqez jak grał nie popełnił błędu. A Anderson Cueto, to nadzieja Lecha. Trener Smuda jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce, nie dziwie się, że chciał budować reprezentację Polski. Może kiedyś taka szansę dostanie. Cieszę się, że władze Lecha nie zwolniły Smudy, bo naprawdę na rynku trenerskim dobrych trenerów brak. Nawet w tym składzie można zdobyć mistrzostwo Polski, ale główny sprawdzian będzie w europejskim pucharze UEFA. Jestem przekonany, że Wisła i Legia nie odniosą sukcesów, bo tak naprawdę ciekawe mecze rozegrał Lech. Zając popełnił błąd, że odchodzi i nie będzie grał o Puchar UEFA. I po tych meczach będziemy wiedzieli, gdzie jesteśmy. Bo tak naprawdę Lech pieniędzy na duże transfery nie ma.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »