ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
„LECH” JEST DUMĄ WIELKOPOLSKI I POLSKI
Autor: Józef Pieczonka   
17.06.2009.

W 2008 roku Lech udowodnił, że jest najlepiej zorganizowaną drużyna w Polsce. To widać w pracy Zarządu. Lech ma najlepszych kibiców. I też najlepszą stronę internetową. A drużyna została uznana za najlepszą w Polsce, poza tym jest najchętniej oglądaną drużyną w Telewizji Polskiej i też w Canal +. Trener Lecha Franciszek Smuda został uznany za najlepszego trenera w 2008 roku w Polsce.

Radość po zdobytej bramce z „Austrią Wiedeń”

Radość po zdobytej bramce z „Austrią Wiedeń”

Lech w Pucharach rozegrał 10 meczy, wygrał 5, 3 zremisował, a 2 mecze przegrał. Zdobył 18 pkt. I strzelił 21 bramek, a tylko 9 stracił. Przeszedł do 1:16 finałów i jest szansa, żeby swój bilans w Pucharach poprawić. Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków Statystyków Foodbolu ogłosiło ranking najlepszych klubów:

1.Manchester United, Lech Poznań awansował ze 161 pozycji na 114, Wisła 168, Legia 234.

O Lechu pisali:
Grzegorz Kalinowski – korespondent „Sportu”

Za grą orkiestry Smudy kryje się malizna i słabizna ekstraklasy. Franz Smuda nie zbliżył się jeszcze do swojego rekordu życiowego, którym była gra w Lidze Mistrzów, a już mamy święto. Sam widok polskiej drużyny grającej jak równy z równym z klubami z zachodu i awansującej do wiosennej części rozgrywek czyni zimę cieplejszą..

Krzysztof Budka – publicysta „Przeglądu Sportowego”

Bo liczy się wynik, wynik i jeszcze raz wynik. A potem dopiero możemy porozmawiać o stylu i o tym, kto trafił w słupek, a kto zbyt mocno przeżywał mecz na trybunach. Dlatego Udinese trzeba wreszcie pokonać. Smuda przełamał już w tym sezonie kilka nieosiągalnych dla Kolejorza barier, dlatego najwyższa pora, by teraz przełamał swoją włoską niemoc. Nie będzie łatwo bo statystycznie rzecz biorąc, ogrywamy włoski zespół w pucharach mniej więcej raz na dziesięć lat ( a ostatnia nasza wiktoria nad drużyną z Italii miała miejsce w 2002 roku ), ale przecież Smuda czyni cuda...Zgadzam się Pawłem Zarzecznym

Czyli dwa miesiące letnie, plus ten jeden zimowy, to już trzy! Nie czepiając się już zupełnie takiej drobnostki, że piłkarze wracają z urlopów zmęczeni i zwykle muszą dochodzić do siebie aż do następnego urlopu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że cały ten urlop wielokrotnie przekracza średnią krajową. Udzielają go jednak zawodnikom prezesi i trenerzy, bowiem... sami chcą mieć wolne! Warto też spostrzec, że cały ten kwartał zbijania bąków jest pełnopłatny, bo kontrakty obowiązują cały Rok Pański. Jeśli miałbym napisać, co najbardziej szkodzi naszej piłce, to jest nią głupota oraz lenistwo usankcjonowane i odwieczne lenistwo. Piłkarze nie lubią piłki, ćwiczą dwa razy rzadziej od konkurentów z zagranicy, nie dziwota zatem, że są dwa razy słabsi. No i na przykład mamy później taki oto sukces Lecha z Ffeyenoordem: nasz Bośniak Stilić centruje do naszego Serba Djurdjevicia i pada gol.

A gdzie Polscy?

Wygrywa się obroną – AVRAM GRANT były manager CHLSEA FC

„Żeby wygrać Ligę Mistrzów, potrzebna jest też bardzo dobra gra w defensywie. Ułożenie defensywy zależy od trenera”.

Trener Smuda długo budował defensywę Lecha, na dziś w bramce Turina, coraz lepszy, wnosi dużo spokoju, dalej Grzegorz Wojtkowiak, Zlotko Tanevski, też przekonałem się do niego, Emanuel Arboleda, dał bym mu natychmiast obywatelstwo polskie, no i twardy jak skała Ivan Djurdjević. Z tej defensywy wypadł Bosacki, ale musi zrozumieć Smudę, Tanevski jest zawodnikiem młodszym i perspektywicznym.

Cała redakcja „Naszej Wielkopolski” życzy całej drużynie Lecha zdobycia Mistrzostwa Polski i też sukcesów na arenie europejskiej. A Zarządowi podpowiadamy nie sprzedawać ani jednego zawodnika, za dwa lata będą dwa razy więcej kosztować.

Jeżeli chcemy, żeby stadion w 2012 r., się zapełniał, Lech musi być najlepszym klubem w Polsce.

Kilka słów o Warszawie

Najlepszym sportowcem został Kubica, bo to dziś nazwisko światowe. A  co znaczy dziś lekkoatletyka, Warszawa się ośmiesza, budują za 1 mld zł Stadion Narodowy bez bieżni? To jest skandal, to tak Panowie chcecie dźwignąć lekkoatletykę? Już podjeliście uchwałę, że wszystkie mecze reprezentacji, będą grane na Stadionie Narodowym. I to dopiero będzie wstyd, bo przyjdzie na mecz reprezentacji 10 tys. widzów. Tak jak dziś na Legię. Kibica wychowuje się od dziecka, na to potrzeba wielu lat. A dziś Warszawa to Mazowsze. A skąd oni mogli się nauczyć chodzenia na mecze. Zachciewa się Wam gigantomanii. Za wasze błędy i ambicje będzie płacić znów cała Polska. A kto będzie grał w Chorzowie?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »