ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka
Autor: Ludwik Ratajczak   
11.05.2012.
Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.

Jose Maria Bacero

Joanna Dzios - rzecznik prasowy Lecha Poznań

Andzrej Dawidziuk - dyrektor sportowy i trener bramkarzy

Mariusz Rumak - trener Lecha

Po co Bakero wystawia Kotorowskiego, kiedy widzi, że wali dzidy, które natychmiast wracają. Albo stale stoi 3,4 metry przed bramką, czy on tego nie widzi? Proszę zobaczyć zdjęcia sztabu Bakero, to było żałosne widowisko. Co ciekawe zagraniczni zawodnicy, nawet Arboleda nauczyli się języka polskiego, ale nie Bakero, on mówił tylko po hiszpańsku. Za ten stan winię ponosi Rutkowiski. To on wymyślił Bakero, który z Lecha miał zrobić drugą Barcelonę.

Z TEJ SYTUACJI ZADOWOLONY PRZEGLĄD SPORTOWY

I rozpoczęły się wielkie tytuły "KONIEC LECHA", "UPADEK IMPERIUM", przepowiadali totalną klęskę Lecha, w tej sytuacji Legia pozbywa się konkurenta. A tu Lecha zaczyna trenować nowy trener MARIUSZ RUMAK. Kto to jest, skąd oni go wyczaśli. Rumak z Lechem zaczął wygrywać. Lech mógł startować w pucharach, musiał wygrać w Warszawie z Legią i wygrał. To był największy cios, podłamana Legia przegrywa z Lechią Gdańsk i pogrzebała mistrzostwo, a Lechowi udało się pokonać po trudach Podbeskidzie. Legia przegrała Ligę Mistrzów, czyli ogromne pieniądze. Mariusz Walter rezygnuje z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Legii. Gdy się uspokoił to powiedział "To, co się stało, przekroczyło granice wstydu i przekreśliło moje nadzieje". Dawał taką kasę, bo chciał, żeby Legia grała w Lidze mistrzów, a teraz już wie, że nie doczeka się tej chwili. Tu nie ma co biadolić, odpowiedzilny za tę klęskę jest Skorża. Mamy cztery drużyny, które mają pieniądze: Legia, Wisła, Lech i Polonia. I nie dziwię się, że właścicieli może szlag trafić, że tyle płacą , a drużyny źle grają. Wisła to największa klęska, trener Maskant wyeliminował z drużyny Polaków, bo nie znał języka, grali u nigo ci, co znali angielski. Generalnie złe zakupy zawodników. To samo dotyczy Legii. Legia kupiła Nacho Novo i Islama Blanco, zarabiali po 30 tys. euro miesięcznie, to jest 120 tys. zł. miesięcznie. Dlaczego ich nie sprawdzono, kto ich sprowadził i za taką grę miał płacić M. Walter. Za grę Lecha odpowiada Rutkowski, to on wymyślił Bakero opowiadał, że on wprowadzi Lecha do Ligi Mistrzów. Polonia powinna dziękować Wojciechowskiemu, że daje taki pieniądze na drużynę. Najwięcej mnie zawiedli wszyscy trenerzy Polonii a w szczególności zawodnicy. Nie szanowali właściciela, bo byli nieprzygotowani fizycznie a trenerzy się kompromitowali. Teraz zobaczymy, który klub ich weźmie.

"Przegląd sportowy"
Jest to jedyna gazeta czytana przez całą Polskę. Ma jedną wadę, dla niej nr jeden jest Legia, a najbardziej uszczypliwa jest wobec Lecha. Znamy takie artykuły jak "Koniec Lecha" na całą stronę. Przyszedł nowy trener Mariusz Rumak i Lech wygrał z Legią i startuje w Pucharze Europy. Czyli "Przegląd Sportowy" nie przewidział końca Lecha. Drugi artykuł na całą stronę "Koniec imperium", Lech sprzedał Artiona Rudniewa, za 3,5 mln. euro, 16 mln. zł. czyli nadal spokojnie żyje. Czytamy w Przeglądzie Sportowym "Doborowy kwartet opuszcza Lecha". Semir Stilić, zawsze mówił, że odchodzi, ale to co Lech robił z nim za czasów Bakero, to był jeden wielki skandal. Te absurdalne wysyłanie Semira na trybuny. Pisałem Lech może na nim zarobić pieniądze, ale on musi grać. O Grzegorzu Wojtkowiaku Przegląd Sportowy pisał, że jest w kadrze po znajomości to z waszej strony jest świństwo. Ja uważam na dziś, że jest najlepszym środkowym obrońcą. A, że odszedł, bo będzie zarabiał dwa razy tyle co w Lechu. A Lech pensji nie chciał mu podnieść. Dlatego wszystkie uwagi Przeglądu Sportowego się nie sprawdziły.

SKANDAL
Semir Stilic zawodnik Lecha Poznań zaśpiewał piosenkę o Legii. "-Nie będziemy wyciągać żadnych konsekwencji wobec Semira Stilicia. Semir działał pod wpływem emocji, z pewnością kierowała nim chęć utożsamienia się z kibicami, ale mimo wszystko trudno jego zachowanie uznać za prawidłowe - tak słowami rzecznik Joanny Dzios zareagował Lech Poznań na zachowanie Bośniaka podczas niedzielnego spotkania z kibicami na pl. Wolności. Podczas fety, która odbyła się z okazji zakwalifikowania się Kolejorza do europejskich pucharów, Stilić chwycił za mikrofon i zaintonował przyśpiewkę "A Legia to k...", co natychmiast podchwycili kibice. Widać i słychać to na filmie ze strony kkslech.com Wczoraj do wybryku odniosła się Legia. Warszawski klub na stronie internetowej napisał: "Legia Warszaw wyraża oburzenie skandalicznym zachowaniem Semira Stilicia oraz innych piłkarzy Lecha Poznań, którzy podczas spotkania ze swoimi kibicami obrażali nasz Klub. W poniedziałek skierowany został przez nas w tej sprawie wniosek do Komisji Ligi".

Głos Wielkopolski

Tak to się zaczęło
Uczniowie Gimnazjum św. Marii Magdaleny już w 1947 roku komunizmu mieli dość i założyli organizację wojskową, która zabiła przewodniczącego ZWM. Schwytano ich, był proces na całą Polskę, dwa wyroki śmierci i trzy wyroki dożywocia. Do tej szkoły chdziłem. W 1950 roku tę szkołę zlikwidowano, była najstarszą w Polsce. Skończyłem gimnajum i zostałem skierowany do Liceum mierniczego. Mieliśmy wspaniałą drużynę. Gogolewski grał w Lechu, wtedy powstał z Legii -CWKS. To on wprowadził zabieranie dla wojska najlepszych zawodników i w ten sposób CWKS budował swoją drużynę. Wtedy zabrał też Gogolewskiego i też Skromnego. Ten proceder trwał nadal, a Legia stale mistrza zdobywała, pod koniec komuny zabrała Okońskiego i Araszkiewicza z Lecha.

I za ten okres kibice śpiewają "Legia to k..."
Dziś mam swoje lata i często się zastanawiam, dlaczego kibice to śpiewają, bo chcą, żeby sport był czysty. Czy Legia przeprosi wszystkie kluby, którym zawodników brała?

Surowa kara dla Semira Stilica bo krytykował ustrój komunistyczny
"Semir Stilić został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA grzywną w wysokości 20 tys. zł. i dyskwalifikacją w sześciu spotkaniach. Pomocnik Lecha Poznań został ukarany za skandowanie obraźliwych haseł pod adresem Legii Warszawa podczas spotkania z kibicami w niedzielę na Placu Wolności. Bośniak opuszcza polską ekstraklasę, ale kara ma obowiązywać w całej Europie. Nowy klub Bośniaka wraz z jego certyfikatem otrzyma pismo o zawieszeniu. Piłkarz może się odwołać od tej decyzji".
- Głos Wielkopolski

Co ja o tym myślę?
To jest kara bandycka. To Komisja Ligi powinna rozliczyć ten okres CWKS-u, gdzie stosowano przymus grania w CWKS - dziś Legii. Legia może odciąć się od CWKS i zrezygnować z tych mistrzów, które w tym czasie zdobyła, tworząc sobie reprezentację kosztem polskich klubów. Jeżeli tego nie zrobi, cała piłkaraska polska będzie tę piosenkę śpiewać. To pierwszy wyrok za obrazę socjalizmu, to był ustrój, który przez świat już dawno został potępiony. Ale zakaz grania 6 meczów, nie w Lechu tylko w całej europie świadczy, że Komisja Ligi powinna w całości podać się do dymisji.

Nowy trener Lecha Mariusz Rumak
Mariusz Rumak przeszedł długą drogę, ale nie był ligowym zawodnikiem. Wszystkie szkoły skończył i młode drużyny w Lechu trenował, a także w Białymstoku, aż w końcy został trenerem obok Bakero. Prezes Lecha Rutkowski z synem Bakero wymyślił i stale zapowiadał, że ma do Bakero zaufanie. W końcu Lech grał źle, tak jakby na złość Bakero i klub stracił wszystko Ligę i Puchar. W końcu podjęto decyzję o zmianie, każdy nowy trener chciałby kasę i wprowadzić swoje porządki. Ale właściciel wiedział, że Lech jest silną drużyną, Mariusz Rumak znał drużynę i też błędy jakie robił Bakero. Dlatego go wybrali i tak sobie powiedzieli, że jeżeli Lecha poprowadzi do walki o europejskie puchary, to będzie trenował Lecha. I to jest niebywały sukces Rumaka. Już dziś ten sukces można podsumować, że w końcówce popełnił błędy. Skąd pomysł, żeby na obronie grał z Podbeskidziem Możdżeń. Dobrze, że się zreflektował i zmienił go na Kikuta. Jeżeli jesteśmy przy Kikucie, dziś ma 28 lat, jest najlepszym prawym obrońcą, grał w Amice na prawym skrzydle, strzelał Lechowi bramki. To jest zawodnik tak jak Piszczek, gra na całej prawej linii, szybki i dobry technicznie. Chciałbym żeby trener się zastanowił nad zawodnikami jako całość. Jasmin Burić, czy odchodzi, czy gra ndal, jest młody i lepszy od Kotorowskiego. Już miał grać Arboleda, czy jego kontuzja jest wyleczona? Jaka ma być cała obrona Hubert Wołąkiewicz jest niskim zawodnikiem i wolnym. Co z Siergiejem Kriwcem? Aleksander Tonew nie robi postępów. Nadal nie mam zaufania do Vojo Ubiparina. Czy Lech kupi nowego napastnika. Lech musi wypaść najlepiej z polskiech drużyn w pucharach i walczyć o mistrzostwo Polski.

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi kary za wulgarną fetę?
Michał Guz
"Podczas fety we wrocławskim rynku zawodnicy włączyli się w śpiewanie piosenki obrażającej Legię. - Wezwaliśmy do złożenia wyjaśnień sześciu piłkarzy. Chodzi o Sebastiana Milę, Mariusza Pawelca, Rafała i Łukasza Gikiewiczów, Patrika Mraza i Dalibora Stevanovicia. Tych zidentyfikowaliśmy z całą pewnością. Mogą złożyć wyjaśnienia na piśmie, mogą też zjawić się osobiście na posiedzeniu, które odbędzie się w czwartek - informuje Wojciech Zieliński".

Nie mam zamiaru analizować tego fragmentu artykułu, bo jak pisze autor znowu śpiewali źle o Legii. Autor się tak zagalopował, że na końcu artykułu napisał: "W czwartek Ekstraklasa nałożyła sześciomeczową dyskwalifikację i 20 tys. zł. grzywny na Stilicia, który w Poznaniu publicznie obrażał Legię". Pisze o Śląsku, a tu wyskoczył jak "Filip z konopii" i przelatuje na Stilicia z Lecha i przypomina mu, że zapłaci 20 tys. zł. i, że dostał sześciomiesięczną dyskwalifikację. Jest to nieprawda, ponieważ nie ma grać w sześciu meczach ligowych. Stilić może od tego haniebnego wyroku się odwołać. Teraz panowie oskarżajcie wszystkie drużyny ligowe, że śpiewają "Legia k... jest". W końcu trzeba przeprosić Polskę za wprowadzenie bolszewickich metod. CWKS kradł zawodników z całej Polski i budował reprezentację pod nazwą CWKS i wygrywał ligę zdobywając mistrzostwo Polski.

ZAWODNICY LECHA NIEPOTRZEBNI?


Jacek Kiełb - pomocnik - KORONA

Tomasz Bandrowski - pomocnik - JAGIELONIA

Jakub WIlk - pomocnik - LECHIA

Odeszli:

Grzegorz Wojtkowiak - obrońca

Marcin Kikut - obrońca

Przeczytałem wywiad w "Głosie Wielkopolskim" - "To Lech ma być gwiazdą" z Mariuszem Rumakiem trenerem Lecha.
Pod zdjęciem napis odchodzą: Rudniew, Stilić, Kikut, Wojtkowiak. Po pierwsze Rudniew został sprzedany, bo Lech potrzebuje pieniędzy. Wojtkowiak odchodi, bo chciał podwyżki a zarząd nie chciał jej dać, weźmiemy do drużyny juniora. Jacek Kiełb to jest talent, ale nieumiejętnie w Lechu prowadzony - trener Bakero, i też w Koronie Kielce. Tomasz Bandrowski jeden z najlepszych pomocników w Polsce o przybliżonej klasie do Murawskiego. Rozpracował Lecha i Rumak przegrał z Jagielonią 2:0. Jakub Wilk dał Lechowi Puchary. Wyłożył piłkę i Lech wygrał z Lechią 1:0, to był przypadek - może był, ale to był fakt. Wilk strzelił pięknego gola Legii i ten mecz zadecydował, że Lech zdobył czwarte miejsce. Wilk grał na obronie, pomocy i skrzydle, a Lech opowiada, że nie ma lewego obrońcy. Nie znam drużyny bez gwiazd. Lech grał świetnie za Smudy, to on oszlifował diament - Lewandowski. W Warszawie mądrale nie chcieli Lewandowskiego, bo Legia jest najmądrzejsza, a my go kupiliśmy. I teraz wszystkie stacje telewizyjne na świecie mówią Lewandowski jest z Polski, grał w Lechu i tam zdobył Mistrzostwo Polski i został Królem Strzelców. Powtarzają też, że Lech wygrał z Manchester City i zremisował z Juventusem, dziś są mistrzami Anglii i Włoch. Dlatego opowiadanie, że Lech jako całość będzie gwiazdą jest nieporozumieniem. Lech sprzedał swoje gwiazdy, Lewandowskiego i Rudnewsa, to oni sławili i będą sławić Lecha. I dziś trzeba mieć w drużynie takich wspaniałych zawodników jak Wilk, Kiełb, Bandrowski, Kikut, żeby coś znaczyć w piłce nożnej w Polsce. A intensywnie szukać gwiazdy, bo tylko ona może przyciągnąć tłumy. Ktoś te bramki musi strzelać.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »