ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
Mamy doświadczenie dlatego Euro 2012 będzie w Poznaniu
Autor: Agnieszka Streich   
19.06.2009.

To Poznań wygrał ze wszystkimi miastami w Polsce, że Konferencja Klimatyczna odbyła się w grudniu w Poznaniu.

Stadion Lecha w Poznaniu Stadion Lecha w Poznaniu

Targi poznańskie były miejscem szczytu, na który przyjechało 12 tys. gości z 189 państw świata. Przybyło też 120 delegacji rządowych, a Konferencję Klimatyczna obsługiwało ponad 1000 dziennikarzy i kilkanaście ekip telewizyjnych. Konferencja miała największe biuro prasowe w Europie, ponad 30 tłumaczy pracowało w czasie trwania Konferencji. Konferencje obsługiwało 500 wolontariuszy, którzy biegle władali językiem angielskim. Poznań to miasto uniwersytetów i licznych wyższych uczelni, tu studiuje 150 tys. studentów. Poprzez internet informowaliśmy o obradach Konferencji na cały świat. To gigantyczne doświadczenie będzie procentować na Euro 2012. Ocena Konferencji przez ONZ została uznana za najlepszą z dotychczasowych. Żeby to wszystko działało logistyka musiała być na najwyższym poziomie.

Na MTP w Poznaniu będzie strefa dla kibiców z Polski i całego świata. Średnio w takiej strefie przebywa 70 tys. osób. Ta strefa kibiców mieści się w centrum miasta. Co ważne łatwy dojazd do stadionu Lecha, a obszar MTP jest tuż koło kolei, co ułatwia przyjazd kibiców i ich przemieszczanie się do innych miast Euro 2012 w Polsce.

Mamy doświadczenie:

  • Zorganizowaliśmy Mistrzostwa Europy do lat 19 w Piłce Nożnej. Uznano tę organizację za jedną z najlepszych w Europie.
  • Zorganizowaliśmy Puchar Świata w Kajakarstwie.
  • Zorganizowaliśmy Puchar Świata w Wioślarstwie.
  • Corocznie organizujemy Międzynarodowe Zawody w skokach koni przez przeszkody na terenie Targów Poznańskich.
  • Organizujemy każdego roku Turniej Tenisowy Porsche Open
  • Zorganizowaliśmy największą wystawę psów na świecie (było ich ponad 20 tys).

Przez 70 lat zorganizowaliśmy setki imprez targowych, nasze Targi są znane w Europie i na świecie. Takiego doświadczenia nie ma żadne miasto w Polsce, które będzie organizować Euro 2012 roku. Jesteśmy miastem targowym, od lat budowaliśmy hotele. Szczyt klimatyczny pokazał, że umieściliśmy ponad 13 tys. gości, setki delegacji rządowych mieszkało w najlepszych naszych hotelach. Budujemy nowe hotele. Poza tym jesteśmy atrakcyjnym miastem turystycznym, rocznie przyjeżdża dwa miliony turystów z Polski, Europy i świata.

STADION LECHA W POZNANIU

Z tego zdjęcia lotniczego widać, że wokół stadionu nie ma wolnych miejsc na płaskie parkingi, dlatego należy wybudować parkingi wielopoziomowe na conajminiej 2500 tys. samochodów osobowych. Pamiętając też o drogach dojazdowych do tego parkingu. Dlatego piszemy, bo są specjaliści w Poznaniu, którzy twierdzą, że stadion nie potrzebuje parkingów wielopoziomowych. Przypominamy, że przy wielkości 40 tys widzów powinno być 4 tys miejsc parkingowych. Tylko stadion Warty był położony w centrum Poznania i wtedy dojazd komunikacją miejską był możliwy dla 60 tys. widzów. Zobacz następny materiał.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »