Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek
Redaktor: Administrator   
22.05.2012.
Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi kary za wulgarną fetę?
"Podczas fety we wrocławskim rynku zawodnicy włączyli się w śpiewanie piosenki obrażającej Legię. - Wezwaliśmy do złożenia wyjaśnień sześciu piłkarzy. Chodzi o Sebastiana Milę, Mariusza Pawelca, Rafała i Łukasza Gikiewiczów, Patrika Mraza i Dalibora Stevanovicia. Tych zidentyfikowaliśmy z całą pewnością. Mogą złożyć wyjaśnienia na piśmie, mogą też zjawić się osobiście na posiedzeniu, które odbędzie się w czwartek - informuje Wojciech Zieliński".

Nie mam zamiaru analizować tego fragmentu artykułu, bo jak pisze autor znowu śpiewali źle o Legii. Autor się tak zagalopował, że na końcu artykułu napisał: "W czwartek Ekstraklasa nałożyła sześciomeczową dyskwalifikację i 20 tys. zł. grzywny na Stilicia, który w Poznaniu publicznie obrażał Legię". Pisze o Śląsku, a tu wyskoczył jak "Filip z konopii" i przelatuje na Stilicia z Lecha i przypomina mu, że zapłaci 20 tys. zł. i, że dostał sześciomiesięczną dyskwalifikację. Jest to nieprawda, ponieważ nie ma grać w sześciu meczach ligowych. Stilić może od tego haniebnego wyroku się odwołać. Teraz panowie oskarżajcie wszystkie drużyny ligowe, że śpiewają "Legia k... jest". W końcu trzeba przeprosić Polskę za wprowadzenie bolszewickich metod. CWKS kradł zawodników z całej Polski i budował reprezentację pod nazwą CWKS i wygrywał ligę zdobywając mistrzostwo Polski.

Michał Guz

"Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
"We wtorek 8 maja, cały zespół przyjechał do centralnego punktu otwartym autokarem. Atmosfera była wyjątkowa, bo Śląsk świętował drugi tytuł mistrzowski w historii. W pewnym momencie piłkarze razem z kilkunastoma tysiącami fanów zaczęli śpiewać - (...)"Gdzie twoje berło, gdzie twoja korona, gdzie twoje mistrzostwo Legia pier...". Detektywi Ekstraklasy S.A. wyśledzili tych co śpiewali i ich ukarali dotkliwymi karami. Najbardziej ukarali kapitana Sebastiana Milę. Zastanówcie się panowie z Warszawy, dlaczego tyle agresji wobec Legii. Poprostu Wy piszecie w "Przeglądzie Sportowym" niesprawiedliwie, też o Śląsku, uważacie, że tytuł Mistrza Polski należy się tylko Legii. Canal + też już przesiąkł i opowiada jak my na prowincji mamy grać. Od tej chwili nasili się śpiewanie na Śląsku Wrocław. Te kary będą trwać i kibice Śląska nie zapomną ich i będą tę piosenkę nadal śpiewać. Takim sposobem nie wygracie tego meczu z Polską. I znowu Antoni Bugajski przypomina piłkarza Lecha Stilicia. To dzięki Wam Stilić stał się bohaterem kibiców Lecha.

"Przegląd Sportowy"
 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11484