Poznań straci Euro 2012 przez Ławice, czy tylko skompromituje???
Autor: Redakcja   
18.11.2010.
Od ponad 3 lat Prezes Wiatrowski doskonale wiedział o Euro 2012 i związanych z tym potrzebach inwestycyjnych Portu Lotniczego Poznan Ławica. Do dnia dzisiejszego nie ruszyła rozbudowa terminala pasażerskiego, a nawet nie uzyskano pierwszej decyzji „środowiskowej”.

Takie działania pokazują nieudolność i brak kompetencji prezesa Wiatrowskiego. Co więcej, możliwy czas rozpoczęcia budowy znowu się wydłużył!. Przypomnijmy, że dopiero w styczniu 2010 Zarząd Portu Lotniczego wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji środowiskowych koniecznych do otrzymania pozwolenia na rozbudowę Portu Lotniczego. Po miesiącu czasu wycofał wniosek celem jego uzupełnienia. Dnia 26.07.2010 Zarząd Portu Lotniczego ponownie wystąpił o wydanie decyzji środowiskowej. W dniu 13.08.2010 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu wydała decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie uwarunkowań środowiskowych z powodu ponownego wycofania wniosku przez Zarząd Portu Lotniczego. O co tu chodzi? Czy nikt nie potrafi złożyć prawidłowego wniosku? Czy w Porcie Lotniczym pracują sami nieudacznicy? W maju 2008 roku Głos Wielkopolski i Gazeta Wyborcza opisywały czystki kadrowe w Porcie Lotniczym. Przypomnijmy, ze prezes Wiatrowisk zwolnił około 50 starych pracowników, żeby na ich miejsce przyjąć 100 nowych pracowników związanych z PIS-em. Wtedy tłumaczył się, że musi podnieść kwalifikację kadry. Przypominamy panu Wiatrowskiemu, że ta stara kadra pod zarządem byłego prezesa Pawłowskiego wybudowała terminal pasażerski w ciągu 2 lat. W końcu października 1999 roku wspólnicy podjęli uchwałę o budowie terminala pasażerskiego a 4 listopada 2001 roku uroczyście został otwarty nowy terminal w Porcie Lotniczym Poznań Ławica. Właśnie teraz przez nieudolność pana Wiatrowskiego możemy się skompromitować na Euro 2012. Patrząc na działania obecnego prezesa trzeba stwierdzić, że to zadanie go przerosło i nie zakończy inwestycji przed Euro 2012, ba nie wiadomo czy je zacznie... Ale co go to obchodzi, on nie jest z Poznania jak i znaczna część przyjętej przez niego „kadry fachowców”.

Do tej pory Ławica w przygotowaniach na Euro 2012 była krytycznie opóźniona, a teraz jest już tylko gorzej! Wrocław był w podobnej sytuacji ze stadionem. Tam wyrzucono wykonawcę. Czy nasze władze zdecydują się na podobny ruch póki nie będzie za późno?

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826