ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
Rozliczymy sezon Lecha 2010-2011
Autor: Ludwik Ratajczak   
19.08.2011.

Jose Mari Bakero w "Głosie 11 lipca powiedział, "że Stilica za karę na ławce sadzałem są nie prawdziwe, o czym najlepiej przekonują: statystyka minut spędzonych przez niego na boisku". Tu nie chodzi o minuty, tu chodzi o zasady, że pan to zrobił wobec najlepszego zawodnika Lecha. Panu się wydawało, że Pan pokazał swoją wielkość, to nie była wielkość, to była małość niegodna trenera tej klasy. Dalej Pan mówi: "Nie mogę jednak obiecać, że teraz będzie wychodził w pierwszym składzie, nawet jak będzie w świetnej formie. Wszystko będzie zależało od taktyki". Boże jakiej taktyki? Co pan opowiada za bajki.

Franciszek Smuda

Wybitny trener Lecha , zrobił z drużyny zespół, który grał dynamicznie i to jego zasługa, że tyle meczy Lech wygrał z drużynami zagranicznymi. Lech atakował, nie bronił się.

Jacek Zieliński

Lech przypadkowo został mistrzem Polski. Remis Wisły z Cracowią. Potem coraz gorzej i tragiczna seria porażek z Legią. PGEGKS, Zagłębiem, Górnikiem. Te cztery porażki spowodowały dymisję. Ma dziwną minę. W Canal + powiedział, że rozmawia z zawodnikami. Ale w piłce liczą się tylko wyniki. 11 meczy - 3 zwycięstwa, 2 - remisy, 4 - porażki, bilans bramkowy 13-11.

Jose Marii Bakero

19 meczy 10 - zwycięstw, 6 - porażek, 4 - remisy, bilans bramkowy 24 - 12. Bakero się chwalił, że Lech był na 10 miejscu, a teraz na zakończenie ligi jest na czwartym. 6 porażek z drużynami słabymi, 4 remisy. Przegrał Puchar, za jego kadencji Lech grał źle. Myśli, że jego rotacje nie przynoszą sukcesów. Lech przegrał wszystko i teraz jest pytanie czy Lech pod jego kierownictwem się odrodzi.

Przegląd Sportowy napisał: "U trenera Jose Maii Bakero pojęcie żelaznej jedynastki nie istnieje. Co mecz któryś z kluczowych piłkarzy kolejorza był wysyłany na trybuny". Bakero myślał, że takimi metodami podniesie morale zawodników. Dziwię się, że właściciel na takie metody się zgodził. Piłka to biznes, żeby zarobić na Stiliću, to on musi grać. Co najgorsze Stilić to nadal najlepszy zawodnik Lecha. A teraz przeczytałem taką wypowiedź Bakero, że on jest wyznawcą zasady "obecnemu Lechowi potrzeba czasu. W mniejszym stopniu transferów". To w Lechu - Bakero będzie trenerem młodej ekstraklasy? Trener Bakero zapomniał, że ma jeden cel – zdobyć mistrzostwo Polski i tą deklarację publicznie powinien powiedzieć. Jeżeli tego nie powie, trzeba go zwolnić natychmiast. "Przegląd Sportowy" – obcokrajowiec sezonu 3- Djirdjević -5,88, 5- Rudnevs- 5.74,6, 6-Stilić – 5,67.

Czyli Bakero ma najlepiej grających zawodników zagranicznych w lidze polskiej. Średnia nota na całą ligę Lech- 5,74, na drugim miejscu jest Jagiellonia, a potem Wisła Kraków. Czyli wdług Przeglądu Sportowego Lech jest nadal najlepszą w Polsce drużyną ligową. A Bakero opowiada, że Lechowi potrzeba "czasu" żeby coś z tą drużyną zrobić. Tylko Zarząd Lecha zapomniał, że Lech ma wygrywać, bo jeżeli nie, to kibice na mecze nie będą przychodzić. A mistrzostwa Polski właściciel Lecha Rutkowski od Bakero powinien się domagać. Panie Bakero szokiem dla mnie było, że pana niepowodzenia w Lechu, chciał pan zrzucić na Bosackiego. To po co pan go wystawiał. Pan widział, że Bosacki i Arboleda przy każdym rzucie rożnym idą pod bramkę, a potem powstaje luka, bo ich nie ma w obronie. To była ta pana taktyka. Bosacki walił dzidy, to trzeba było mu powiedzieć, że ma grać piłką po ziemi. To samo z Kotorowskim, nie Bosacki przegrał mecz z Legią. To Kotorowski, wyszedł za daleko w pole i kiepski rykoszet go przelobował. Wychodzenie za linię bramkową Kotorowskiego to choroba. Nadal nie umie ręką podać piłki zawodnikowi, tylko przesuwa ją za szesnastkę i wali "dzidy" do przodu, które natychmiast wracają. To jest pana taktyka? Takiego prymitywnego grania nie było za czasów Smudy. Państwo widzą na zdjęciu jak umiał Smuda dosadnie powiedzieć co myśli o takim graniu. Panie Bakero pozbył się Pan Pogorzelczyka, ma pan nowego dyrektora sportowego i też trenera. Pana kolegę z Barcelony Luis Mila Villarrolla, który odpowiada za przygotowanie fizyczne. A z tym przygotowaiem było źle, bo sił starczało Lechowi na pół meczu. Pana zmiany personalne, odstępstwa od żelaznego składu, nie wpływały na grę, te zmiany kompromitowały Lecha i Pana. Dlatego tyle meczy przegranych i to niepotrzebnie.

Nareszcie żelazny skład Bakero

Po tych trzech meczach Wilk jest najsłabszym ogniwem Lecha. U Smudy grał na lewej stronie Krywiec i ta rywalizacja zmusiła Wilka do pracy, grał tak, jak Krywiec na całej linii wzdłuż boiska. Przyszły kontuzje i dziś szkoda Bosackiego i teraz tak jak chciał Smuda Wołąkiewicz będzie grał z Wojtkowiakiem. Ale kontuzja Wojtkowiaka stwarza nowe problemy? Kontuzjowany jest Kikut, ale może go zastąpić na prawej stronie obrony Krywiec. To jest zawodnik, który może grać na każdej pozycji. Nowy zawodnik nie wkomponuje się natychmiast do drużyny – braki kondycyjne. Jeżeli będzie Arboleda i Kikut, to obrona może być inna. I wtedy Wojtkowiak wróci na prawą stronę. A co z Kikutem? Kikut zagrał na prawym skrzydle u Bakero pół meczu, nie grał źle. W Amice strzelał Lechowi bramki. Z napastnika Smuda zrobił z Kikuta obrońcę. Zdał egzamin. Dla mnie idealny atak, to na lewej stronie Krywiec, tak jak za Smudy, a na prawym skrzydle Kikut. Wtedy Rudnews dostawałby dobre piłki. Jeżeli dodamy do tych zawodników Stilićia to jest to już niezła siła. Defensywni pomocnicy Murawski, Możdżeń, Iniać i nasza silna obrona, wówczas ta drużyna jest nie do pokonania w nszej lidze. Myśle, że Bakero już wie, że może z Lechem osiągnąć sukces. Ostatni mecz pokazał, że Lech był przy piłce 67%, to jest najlepszy wynik w Polsce na obcym boisku. Lech grał piłką tak jak Barcelona, dlatego GKS osłabł i wtedy lech przyspieszył i strzelił 3 bramki. I nadal wymieniał między sobą piłkę, a przeciwnik czekał na koniec meczu. Bakero idzie z drużyną w dobrym kierunku, bo postawił na żelazny skład.

Ludwik Ratajczak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »