ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Robert Lewandowski, wzór do naśladowania dla wszystkich piłkarzy w Polsce

Presja i oczekiwania. Wiem, jakie są, wiem, czego się ode mnie oczekuje. To może rodzić ogromną pre­sję, ale od dłuższego czasu pracuję nad tym, żeby jej nie ulegać.
 
 
Kibice włoscy w Poznaniu

Włochy - Chorwacja 1:1 Finał Włochy - Hiszpania 0:4
 
Chorwacja dzielnie walczyła w Poznaniu

Chorwacja - Irlandia 3:1 Chorwacja - Włochy 1:1
 
 
 
Euro 2012 zakończone - Hiszpania miastrzem Europy

Jesteśmy już po największej imprezie w Polsce. Poznań świetnie zdał egzamin, wszystkie służby zasłużyły na pochwałę. Najlepsi byli poznaniacy, którzy przyjęli gorąco Irlandczyków, Chorwatów iWłochów. Wszyscy nas chwalili i ich telewizje pokazywały Poznań.
 
Euro 2012 to największy sukces Poznania w powojennej Polsce

Komuniści byli przeciw Poznaniowi "Listkiewicz przyznaje, że decyzja o kolejności miast jaka zapadła 3 miesiące temu, miała kontekst polityczny".
 
Polska liga karze Lecha i Śląsk za śpiewanie piosenek

Znowu "Przegląd Sportowy" donosi - "kary za wulgarną fetę?".
Michał Guz

"Przegląd Sportowy" - "Wrocławscy chórzyści surowo ukarani"
 
Lech ma nowego trenera Mariusza Rumaka

Ostatnia konferencja Bakero - trenera Lecha
Dziennikarze zaatakowali, trenera, tłumacz mu tłumaczył, słuchał, ale się nie odzywał. W końcu mówił 10 minut, a tłumacz przetłumaczył w ciągu jednej minuty i nie odpowiedział na żadne pytanie dziennikarzy. Jeżeli taki sam dialog był między zawodnikami i trenerem, to nie można było spodziewać się dobrej gry Lecha.
 
Wiara Lecha znów prosi w sprawie Piotra Rejsa
Autor: Lucyna Wójtowicz   
17.03.2010.

Oto fragment listu do Zarządu Lecha:

Zarząd klubu określił niedawno swoje stanowisko wobec Piotra Rejsa i my – ludzie związani sercem i duszą z poznańskim kubem – powoli musimy oswajać się z myślą, że wieloletnia podpora naszego Lecha może już nigdy nie wybiec na boisko w niebieskiej koszulce z 9-tym numerem na plecach. Może już nigdy nie pojawić się na Bułgarskiej jako pracownik klubu. Jeśli jednak ten scenariusz zostanie zrealizowany, odejdzie z Lecha osoba, z która od lat wielu kibiców się utożsamia. Z poznaniakiem, który w Lechu się wychował, zagrał w niebiesko-białych barwach blisko 400 spotkań ligowych i pucharowych, strzelił 135 bramek i dał swoja grą i postawą poza boiskiem, w akcjach charytatywnych – niezapomniane chwile wzruszeń i radości. I takim chcemy go pamiętać. Marzyliśmy, żeby mieć w zespole osoby związane z „Kolejorzem” nie tylko kontraktem, ale także mentalnie, tak jak my: sercem i duszą. To dla nich na stadion przychodzi duża część kibiców. Legendy Lecha są klubowi potrzebne, żeby kontynuować swoja wieloletnia tożsamość. Klub z Wielkopolski powinien mieć swoje wielkopolskie ikony.

PRASA DONOSI:

„...

-w korupcję w piłce nożnej było zamieszanych setki działaczy klubowych i też zawodnicy. Prokuratura we Wrocławiu śledzi to już prawie 3 lata i podała, ze ma 300 osób, które uczestniczyły w korupcji.

-Ale do skazania droga daleka, bo zawsze na rozprawie można powiedzieć, że sąd nie ma dowodów, że ja brałem pieniądze za mecz. poczekamy, zobaczymy.

-PAP podał, że piłkarzowi Lecha Piotrowi Rejsowi postawiono zarzuty korupcyjne.

-Władze klubu „To fatalna sprawa dla nas” - powiedział PAP Arkadiusz Kasprzak

-Klub wydał oświadczenie: : ”Lech Poznań zawiesił w prawach zawodnika zatrzymanego dzisiaj przez policję swojego piłkarza Piotra R. - postawiono mu zarzuty korupcyjne”. Oświadczenie takie wydały władze klubu. Piszą dalej: „W zawiązku z zasługami zawodnika dla rozwoju Lecha Poznań oraz popularyzacji piłki nożnej w Polsce Zarząd klubu powstrzymuje się od wszelkich komentarzy dotyczących oceny moralnej zachowania tego zawodnika” - czytamy w oświadczeniu.

-Wszystkich zdziwiło to, że Zarząd Lecha zakazał grać Rejsowi. Prokuratura tego nie wymagała, bo wie, że droga do procesu daleka. Ale poza tym wyrok może wydać tylko sąd. Jeżeli sąd uzna Rejsa za niewinnego? To kto z Zarządu Lecha naprawi ten błąd? Dziś Rejs jest zawodnikiem Warty, gra i strzela bramki. Tak mogło być w Lechu.

Przypominamy

-16 kwietnia 2008r. Piotr Rejs przedłuża o rok kontrakt z Lechem Poznań. wygasł on 30 czerwca 2009r. I co by się stało gdyby Rejs grał do 30 czerwca. Nic by się nie stało. Zarząd by nowego kontraktu nie podpisał, ale zatrudnił by go na trenera młodych zawodników. I powiedział by Rejsowi – Jeżeli cię skażą, to rozwiążemy kontrakt. A jak będziesz czysty to cię odpowiednio wykorzystamy.

-A to co wszystko zrobiono z Rejsem to po prostu świadczy o nas źle. Powtarzam cała Polska zazdrości Lechowi, Rejsa, że jest wspaniały. Dlatego my Wielkopolanie powinniśmy bronić Rejsa, bo to jest naprawdę ikona Wielkopolski, nie tylko Lecha. Warta wygrała, bo ma Reissa przegrał Lech, lepiej brzmi Amica.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »