Chińska restauracja w Berlinie
13.11.2009.

W Berlinie Chińczycy wybudowali wspaniałą restaurację. Jest ona oddalona od centrum Berlina i ma gigantyczny parking na 1000 samochodów. Są to przepiękne obiekty Himmels Pagode i Kaiser Pagode. Cała obsługa jest chińska. Wszyscy starają się mówić po niemiecku. Jedzenie wspaniałe, co ciekawe nie drogie.

Za 12 euro można przez 3 godziny jeść wybierając potrawy samemu. Człowiek widząc to wszystko ma chęć spróbowania wszystkiego, ale nie jest to możliwe, bo jest tam 100 rodzajów różnych potraw. Samych lodów jest kilkanaście rodzajów.

Chińczycy chcieli od Niemców gruntu, gdzie mogą taką restaurację wybudować. Płacą podatki, ale mają pełną autonomię w swoim działaniu. Tak się zastanawiałem, czy taki wspaniały obiekt mógł by powstać w Poznaniu, który dziennie odwiedzało by 1000 konsumentów. Tu nasuwa się pytanie, gdzie mógł by on powstać. Na Malcie, nie ma miejsca na duży parking. Mógł by powstac na MTP, maja wystarczającą ilość miejsc. Targi stają się coraz mniejsze, muszą coś wymyślić, żeby je ożywić. Najlepsze miejsce to klin Zieleni na Dolnej Wildzie. Dlatego Poznaniacy jak będziecie w Berlinie koniecznie odwiedźcie tę restaurację, bo naprawdę warto. To są przeżycia kulinarne niespotykane nigdy w twoim życiu. Co najważniejsze to wszystko co Chińczycy podają świetnie smakuje. Ja tam byłem i dziś wiem, że kuchnia chińska jest wspaniała.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826