Kochamy Się
12.11.2009.

Jeżeli chcemy budować rurę z Polski do Danii na dnie Bałtyku, to nie możemy zakazywać budowy rury na dnie Bałtyku Rosjanom i Niemcom. Rosja musiała ukarać Ukrainę. Bo jej się zachciało łączyć z Zachodem, a za gaz chcieli płacić jak Białoruś.

Teraz Ukraina będzie płacić 360 dolarów za 1000 m3 gazu. A Rosjanie będą płacić za używanie rur na Ukrainie. Ukraina rocznie dostanie 40 mld m3 gazu z Rosji po cenach rynkowych.

Polska dostała tyle gazu ile zakontraktowała z Gaspromem. W 2007 roku 7 mld m3. Nie dostaliśmy gazu z Ukrainy od Rus Ukr Energe. Jest to dostawca Ukraińsko-Rosyjski, bardzo niepewny. Premier Ukrainy każe premierowi Tuskowi rozmawiać tylko z Gaspromem. Mamy polski gaz, nie wydobywamy go, ale zachciewa nam się budować gazport i sprowadzać gaz skroplony z Kataru. Pytam się po co? Przy Świnoujściu nie ma rurociągów w głąb kraju.

Nareszcie nie będzie rakiet, będziemy mieli spokój z Rosją. Politycy absurdalne pomysły mają na dywersyfikacje gazu. A co będzie jak Rosja nam zakręci kurek z ropą. Każdy mądry wie, że w gazie i ropie jesteśmy zależni od Rosji. Dlatego prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew głaskał się z Szefem Komisji Europejskiej Barroso. Kochany Dimitrija. Europa zachodnia potrzebuje gazu rosyjskiego. Wybaczamy Rosji awanturę w Gruzji i konflikt gazowy na Ukrainie – mówi Barroso.

Prezydent USA

Będę z Wami rozmawiał, ale chcę żeby Rosja zmniejszyła arsenał broni atomowej, a Iran ma natychmiast zaprzestać budowę rakiet z głowicami atomowymi. Każdy wie, że technologicznie USA nie ma sobie równych. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, to razem z NATO będziemy budować tarczę antyrakietową w Polsce i Czechach.

 
Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /components/com_sef/cache/shCacheContent.php on line 11826