ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Uroczyste otwarcie Autostrady Wielkopolskiej

W gronie osób, które osobiście otwierały betonową autostradę, byli: prezydent RP Bronisław Komorowski, Jan Kulczyk, marszałek Wielkopolski Marek Woźniak, były minister infrastruktury Cezary Garbarczyk i Andrzej Patalas.
 
Pisaliśmy często o Iraku

Zawsze twierdziliśmy, że Husain nie miał bomby atomowej, ale amerykanie, żeby rządzić musieli mieć wpływ na cenę ropy. Arabia Saudyjska i Kuwejt był ich, ale żeby rządzić ropą potrzebny był im Irak. I teraz malutka notatka na 30 stronie Gazety Wyborczej z dnia 10.11.2009 r. „Amerykański Koncern Exxon Mobil wraz z brytyjsko-holenderskim Shellem wygrały przetarg na eksploatację Irackich złóż ropy. Zachodnia Kurna 1. Amerykańsko-europejskie konsorcjum zainwestuje 50 mld dolarów w złoża,które ma prawo eksploatować przez 20 lat. Będą wydobywać 100 mln. ton ropy rocznie”.

 
Chińska restauracja w Berlinie

W Berlinie Chińczycy wybudowali wspaniałą restaurację. Jest ona oddalona od centrum Berlina i ma gigantyczny parking na 1000 samochodów. Są to przepiękne obiekty Himmels Pagode i Kaiser Pagode. Cała obsługa jest chińska. Wszyscy starają się mówić po niemiecku. Jedzenie wspaniałe, co ciekawe nie drogie.

 
O kraje Azji Centralnej toczy się bezwzględna walka polityczna i wojskowa.

Azja Środkowa otoczona czterema światowymi religiami – chrześcijaństwem, islamem, buddyzmem i konfucjonizmem. To też region otoczony czterema państwami jądrowymi a trzy z nich – Chiny, Indie i Rosja mają mocarstwowe ambicje.

 
Byliśmy zawsze za włączeniem Rosji w Obronę Europy

Kanclerz Angela Merkel powiedziała:

„-NATO ma za sobą istotną rundę rozszerzenia, ale to jeszcze nie koniec. W Bukareszcie powiedzieliśmy: także Ukraina i Gruzja zostaną członkami NATO. Sojusz konsekwentnie będzie odmawiał stronom trzecim prawa decydowania, kto ma zostać jego członkiem.

 
Mamy swój gaz a szukamy problemów

Witamy w Warszawie

Polska w 2006 roku zużyła 14,5 mld m3 gazu z czego 4,2 mld m3 pochodzi z wydobycia krajowego. Polska podpisała długoletnia umowę z Rosją od 2002 roku do 2020 roku i ona będzie jeszcze trwać 11 lat. W 2006 roku 7 mld m3 gazu to import z Federacji Rosyjskiej – Gazprom.

 
Oni rządzą rosyjską ropą i gazem

Jak do władzy doszedł Władimir Putin to na czele Gazpromu stanął jego współpracownik Alieksiej Miller, a szefem rady nadzorczej został dzisiejszy prezydent Dimitrii Miedwiediew. Od tego czasu Kreml chwycił mocną ręką cały sektor paliwowo-energetyczny.

 
Nasza Ambasada w Brukseli ma już 5 lat

Owacjami na stojąco zakończył się w brukselski koncert muzyki filmowej Jana A.P. Kaczmarka, zdobywcy Oscara 2005 za muzykę do filmu „Marzyciel”. Koncert, który okazał się wielkim sukcesem uświetnił obchody 5-lecia obecności Wielkopolski w Brukseli.

 
Pielgrzymowanie śladami św. Pawła po starożytnej i współczesnej Grecji

Starożytna Grecja, z którą spotykamy się w trakcie edukacji szkolnej jest dla młodych Polaków czymś bardzo odległymi, abstrakcyjnym. W XIX wieku i okresie międzywojennym w gimnazjach klasycznych nauka greki obok łaciny była ważnym elementem kształcenia ogólnokształcącego humanistów.

 
Kochamy Się
12.11.2009.

Jeżeli chcemy budować rurę z Polski do Danii na dnie Bałtyku, to nie możemy zakazywać budowy rury na dnie Bałtyku Rosjanom i Niemcom. Rosja musiała ukarać Ukrainę. Bo jej się zachciało łączyć z Zachodem, a za gaz chcieli płacić jak Białoruś.

Teraz Ukraina będzie płacić 360 dolarów za 1000 m3 gazu. A Rosjanie będą płacić za używanie rur na Ukrainie. Ukraina rocznie dostanie 40 mld m3 gazu z Rosji po cenach rynkowych.

Polska dostała tyle gazu ile zakontraktowała z Gaspromem. W 2007 roku 7 mld m3. Nie dostaliśmy gazu z Ukrainy od Rus Ukr Energe. Jest to dostawca Ukraińsko-Rosyjski, bardzo niepewny. Premier Ukrainy każe premierowi Tuskowi rozmawiać tylko z Gaspromem. Mamy polski gaz, nie wydobywamy go, ale zachciewa nam się budować gazport i sprowadzać gaz skroplony z Kataru. Pytam się po co? Przy Świnoujściu nie ma rurociągów w głąb kraju.

Nareszcie nie będzie rakiet, będziemy mieli spokój z Rosją. Politycy absurdalne pomysły mają na dywersyfikacje gazu. A co będzie jak Rosja nam zakręci kurek z ropą. Każdy mądry wie, że w gazie i ropie jesteśmy zależni od Rosji. Dlatego prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew głaskał się z Szefem Komisji Europejskiej Barroso. Kochany Dimitrija. Europa zachodnia potrzebuje gazu rosyjskiego. Wybaczamy Rosji awanturę w Gruzji i konflikt gazowy na Ukrainie – mówi Barroso.

Prezydent USA

Będę z Wami rozmawiał, ale chcę żeby Rosja zmniejszyła arsenał broni atomowej, a Iran ma natychmiast zaprzestać budowę rakiet z głowicami atomowymi. Każdy wie, że technologicznie USA nie ma sobie równych. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, to razem z NATO będziemy budować tarczę antyrakietową w Polsce i Czechach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »