ARTYKUŁY
Z KATEGORII
Honorowy medal

„Verba docent – exempla trahunt” „ Słowa uczą – przykłady pociągają” dla Prezesa WGRO S.A. Grzegorza Hempowicza.
 
 
Programy edukacyjne i konkursy dla najmłodszych

Od 2003 roku WGRO S.A. realizuje program edukacyjny dla najmodszych „Z kwiatami za pan brat”. Program ma na celu przyblienie dzieciom kwiatów i rolin ozdobnych oraz pokazanie najmodszym jak wane s one w yciu kadego czowieka. Do sierpnia 2010 roku przeprowadzono 7 edycji programu.
 
FLORYSTYKA NA WGRO S.A.

W organizowaniu imprez florystycznych WGRO S.A na stałe współpracuje z kilkudziesięcioma zawodowymi florystami z kraju i zagranicy. Od początku te formy aktywności cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony aktualnych i potencjalnych klientów rynku.
 
Znak towarowy " Produkt z WGRO S.A"

Zgodnie z tendencjami światowymi rynki hurtowe dla wyróżnienia kupowanych na nich produktów, wprowadzają własne znaki towarowe. Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. w Poznaniu od kilku lat realizuje program promocyjny pod własnym zarejestrowanym znakiem towarowym "Produkt z WGRO S.A.".
 
Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. w Poznaniu wizytówką Poznania i całego Regionu Wielkopols

W Poznaniu prekursorem budowy nowoczesnej infrastruktury rynkowej w Polsce. Od Poznania wszystko się zaczęło.
 
Podróż na Antarktydę

Drugą była wyprawa turystyczno-naukowa lodołamaczem z Ushuaia - najbardziej na południe wysuniętego miasteczka-portu na Ziemi Ognistej w Argentynie.
 
Wybitny Wielkopolanin Grzegorz Hempowicz

Urodzony 24 lutego 1945 roku, w pierwszym dniu oswobodzonego Poznania, jako prawdopodobnie jedyny nowonarodzony Poznaniak w tym dniu.
 
Mój pobyt w Brazylii
Redaktor: Redakcja   
18.11.2010.
Pomimo wielu zajęć i działań Grzegorz Hempowicz uczestniczył w kilku wyprawach w różne rejony świata. Najbardziej utkwiły mu w pamięci dwie wyprawy: do Brazylii, gdzie razem z członkami Stowarzyszenia Sołtysów Polskich uczestniczył w spotkaniu z tamtejszą Polonią.

Nasi rodacy w 3 i 4 pokoleniu emigrantów mówili piękną, śpiewną polszczyzną ucząc się jej od swych dziadków i rodziców, czasami nie umiejąc czytać ani pisać po polsku. Spotkania z nimi były wzruszające z racji powoływania się na polskie korzenie, były prawdziwą lekcją patriotyzmu i dumy ze swoich polskich korzeni, choć dzisiaj mają obywatelstwo Brazylii. Większość z nich jest rolnikami, tak jak ich dziadkowie uprawiającymi ziemię. Największy producent gruszek pan Brongiel jest z pochodzenia Polakiem. Dwie odmiany grusz przywiózł jego pradziadek z Polski. Dużym skupiskiem Polaków były okolice Itaiópolis, Santa Catarina gdzie budynek Urzędu Gminy wybudowany jest na kształt olbrzymiej chaty góralskiej, a emigranci w 1901r. wybudowali kościół. Podczas mszy niedzielnej okazało się, że księża mieli do dyspozycji tylko dwa kielichy - jeden szklany, a drugi drewniany. Dla byłego ministranta było to powodem do ofiarowania, wspólnie z żoną, brazylijskiej polskiej parafii kielicha pozłacanego, który trafił do niej przy kolejnej wizycie polskiej grupy sołtysów. Taką samą obserwację poczynił inny uczestnik późniejszej wycieczki i też podarował pozłacany kielich. Dzisiaj w Itaiópolis są dwa kielichy z Polski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »