ARTYKUŁY
Z KATEGORII
PIĘKNY STARY RYNEK

Zaprojektowany przez prof. Z. Zielińskiego
 
WYBITNY WIELKOPOLANIN ZBIGNIEW ZIELIŃSKI

Zbigniew Zieliński (1907 –1968) architekt, profesor kontraktowy Politechniki Poznańskiej (d. Wyższej Szkoły Inżynierskiej).
 
Pierwsze przykazanie Polaka: "Nie odwracajmy się od swej niepodległości". -ZROZUMIEĆ ZIELIŃSKIEGO

Poznaniu zaistniał splot absolutnie niepospolitych czynników i uwarunkowań historycznych. Daje on wyraźny asumpt, (wręcz zmusza nas do podjęcia inicjatywy) na miarę starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
 
Czy ktoś tak zaprojektuje centrum Starego Rynku
Autor: Redakcja   
17.11.2010.
Jak będzie wyglądać centrum Starego Rynku

Projekt Zbigniewa Zielińskiego jest najlepszym projektem zabudowy centrum Starego Rynku.

To jest tylko model Starego Rynku, ale wiernie odtworzony przez Zbigniewa Zielińskiego w gipsie. Tu widać piękne sukiennice. Czyli jest stworzona piękna całość centralnej części rynku. Tak jak ją widział prof. Zbigniew Zieliński. Dlatego według nas w Redakcji, najlepiej będzie jak tę część miasta zaprojektuje architekt inż. Witold Milewski, projektant Zamku Królewskiego. On jako jeden z nielicznych zna projekt Zbigniewa Zielińskiego. Niech przedstawi dwie wersje, może trzy i wtedy wybierze się najlepszą. Naszym obowiązkiem jest żeby Zamek i Stary Rynek były dumą całej Wielkopolski. On ma pokazywać Polski Poznań. Dlatego tak ważne jest, żeby przez absurdalną nowoczesność nie zatracić historycznej atrakcyjności Starego Rynku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »